Sık Sorulan Sorular

click for english web site
Marmaris Armutalan Icmeler Beldibi Turunç Selimiye Gökova Dalyan Datça Fethiye Bodrum
 
    

Marmaris Emlak Bülteni
Gayrimenkul Haberlerine
Ücretsiz üye olun


 Danisma Hatti 9.oo-19.00
K.Gonenc0532 312 01 16

0252 4133089 ve 90 / Ofis

Sitemap | Marmaris EmlakEMLAK KONUT

Yabancılar Türkiye de emlak konut alabilir mi?
Evet. Ancak; Türkiye Cumhuriyeti karşılık esasına göre anlaşma yapılmış ülke vatandaşları gayrimenkul satın alabilir. Son çıkan kanunla bazı sınırlayıcı hükümler mevcutdur. Yabancı sermaye ortaklı şirketler de emlak konut satın alabilir.

Yabancıya gayrimenkul satış işlem süresi nedir?
Normal koşullarda 1-3 ay sürmektedir. Beş ay süreyi aşabilmesi de mümkündür. Yurt dışında, (Belçika) bir yıla yakın bekleme olabilmektedir. İspanya gibi bazı ülkelerde süre kısadır. Türkiye'de bu sürenin kısalması için çalışmalar yapılmaktadır.

Güvenlik soruşturması yapılıyor mu?
Evet, Ege Bölge Komutanlığı'nın satılacak gayrimenkul hakkında güvenlik bölge kapsamında olmadığına dair resmi yazısı gerekmektedir.

Alım satım işlemlerinde gerekli belgeler nelerdir?
SATICILAR İÇİN; Tapunun aslı veya fotokopisi, T.C kimlik no, vergi ile kimlik kartı sureti, satılacak mülkün konut ise DASK deprem sigorta poliçesi, ikametgah adresi, bir adet resim, irtibat telefonu.
ALICILAR İÇİN, vatandaşlık numarası vergi kimlik numarası, kimlik belgesi, iki adet vesikalık resim, ikametgah adresi, telefon irtibat kaydı gerekir. Ayrıca emlakın beyan değerini gösteren yazı Belediye'den alınmalıdır.

Satış işleminde giderler önceden bilinir mi?
Evet, alım, satım vergi tutarı satılık mülk bedeli toplam değeri üzerinden hesaplanır. Ek olarak döner sermaye gideri haricinde başka masraf yoktur.

Satış sonrası işlemler nelerdir?
Emlak konut için sık sorulan sorular içinde karşılaştığımız açıklama taleplerinden birisi yanıtı; tapunun alınmasından sonra yapılacak iş Belediye'de beyanname verilmesidir. DASK poliçesi eski mülk sahibi adına, daha geçerlilik süresi de var ise; zeyilname tanzimi gerekir. Son olarak, elektrik, su abonesinin, yeni sahibi adına ilgili kurumlardan kayıt işleminin yapılmasıdır. Emlak Konut Sık sorulan sorular sayfası gayrimenkul sektörü ile ilgili sorularınıza açıktır. Lütfen bize ulaşınız.

Gonenc Emlak Marmaris

Mugla Marmaris Gonenc Emlak güney sahilleri satilik kiralik daire konut arsa villa ada köy evleri otel bilgilerine yer verilen gayrimenkul ilan sitesi günceldir. Gonencemlak, ayrıca Marmariste satilik daire ile Marmariste kiralik ev ilanlarını ve köy evi müstakil ev satilik arsa bilgilerini portföyünden vermektedir. Yeni kayıtlar sosyal medya hesaplarından takip edilebilir. Sektör işlemleri hakkında sık sorulan sorular Gonenc Emlak Marmaris tarafından yanıtları ve satilik kiralik daire emlak konut arsa ile villa duyuruları verilmektedir. Yazlik ev fiyatları, selimiyeemlak köy evi satilik villa ilanları, Marmaris kiralık daire bilgileri güncel sunulmaktadır. Konut kredisi kriterlerine uygun evler için lütfen taleplerinizi iletiniz.

23 yıl sektördeyiz     
    

        

   


Toplam ziyaretciler
ziyaretci sayimiz

listing total visitors 

 

 

Gonenc Emlak Ltd.Sti. © 2005 All rights reserved

]]>
gonencemlak.com.tr Webutation

TOPlist

TOPlist