Gonenc Emlak Marmaris

click for english web site
Marmaris Armutalan Icmeler Beldibi Turunç Selimiye Gökova Dalyan Datça Fethiye Bodrum
 
    

Marmaris Emlak Bülteni
Gayrimenkul Haberlerine
Ücretsiz üye olun


 Danisma Hatti 9.oo-19.00
K.Gonenc0532 312 01 16

0252 4133089 ve 90 / Ofis

Sitemap | Marmaris Emlakİlan No:507 - Marmaris Selimiye Satılık Arsa

Selimiye Emlak

Marmaris'e 40 km uzaklıkta bulunan, Selimiye Köyü'nde, köy yerleşim alanı içinde kalan denize 161 metre mesafe uzaklıkta, deniz gören önü kapanmaz arsa satılıktır.

Datça Bozburun Plan Hükümleri'nde İl Özel İdare Müdürlüğü tarafından planın özüne bağlı kalarak; geçiş dönemi plan hükümleri değişikliği ile mevcut kriterlerden kadasro yoluna cephe sınırı, yol geçmediği için, yasal inşaat yapılamaz. İmarın geçmesi beklenirse, niteliği arsaya dönüşecek olan iyi mevkide, yatırıma uygun emlaktır.

30 Mart 2014 yerel seçimler ardından yasa gereği Mugla Büyük Şehir konumuna getirilmiş, Özel İdare kapatılmış, Selimiye de Köy statüsünden nüfusu 500 kişi aşıldığından Mahalle konumuna getirilmiştir. Selimiye Mahallesi Marmaris'e bağlanmıştır. 1/25.000 ölçekli Revizyon Planı 30 Nisan 2014 günü askıdan indirilmiştir. Tüzel, bireysel itirazlar yapılmış, sonuç beklenmektedir. Bu gelişme bile bölgede beklenti yaratmıştır. Nitekim Selimiye satılık arsa fiyatlarında devam eden dalgalanma görülmüştür.

Satılık arsa için Randevu ile yer gösterilir,bilgi verilir. Bu işlem; T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nın 2003 tarih, ÖSG-2003/59 nolu tebliğine uygun olarak belgelendirilir.Alıcı ve yer gösteren, bilgi veren ile tutanak tanzim edilir. Güvenli alışveriş için alıcı satıcı karşılıklı görüştürürlür. Alıcı gayrimenkulu beğendikten ve sahibi ile anlaştıkdan sonra; dört adet kontrolun yapılması gerekir. 1-Tapu dairesinden, tapu kontrol edilir. Tedbir, ipotek, mahkeme kararı vb olup olmadığına bakılır.2-Kadasto Dairesi'nden çap kontrol edilir. Sit alanı, hazine vb. bakılır. 3- Kadastro yetkilisi veya özel harita mühendisi aracılığı ile, Selimiye satılık arsa olarak gösterilen parsel yeri tesbit edilir. kazık çakma veya CPS kullanılarak kontrol gerçekleşir. 4-Milli Emlak'tan herhengi şerh, mahkeme kararı vb kontrolü yapılır.

Bu kontroller tamamlandıktan sonra Marmaris Belediyesi'ne müracaat edilerek imar durumu, inşaat izini vs. için konumuna bakılır. Unutmayalım; kontro, güvene engel değildir. Selimiye imar bilgileri, gelişmeleri hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilmek için; hazırladığımız 1 Eylül 2008 de yayına başlayan www.selimiyeemlak.net sitemizi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Sorularınız için her iki sitemizden bizlere ulaşabilirsiniz. Pusulanız doğru bilgi olsun.

Gonenc Emlak Marmaris

20 yıl üzerinde zamandan beri bölgemizde profesyonel danışmanlık hizmeti veriyoruz. Türkiye güney sahilleri, Muğla çevresi servis alanımızdır. Portföyümüz devamlı yenilenmektedir. Nitekim; Mugla Marmaris Gonenc Emlak sahillerde satilik kiralik daire konut ve Marmaris emlak arsa villa ada köy evleri ile otel gayrimenkul ilanlari güncellenerk sunulmaktadır. Selimiye satılık arsa yanısıra, Marmariste satilik daire ile Marmariste kiralik ev ilanları ve müstakil ev köy evi yazlik konut satilik villa tipinde gayrimenkul ilanları da yer almaktadır. İsteklerinizi, sorularınızı iletebilir, son kayıt edilen ilan duyuruları için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Kategorisi: Arsa
Bölgesi: Selimiye
Fiyatı: 1,000,000 TL
M2 2660

 

Bu ilanla ilgileniyorum!

İlana ait fotoğraf(lar):

ilan/507-1.jpg

ilan/507-2.jpg

23 yıl sektördeyiz     
    

        

   


Toplam ziyaretciler
ziyaretci sayimiz

listing total visitors

     
Yeniyol Caddesi Tepe Mahallesi 61 Sokak Kat: 2 No: 20 / 2 Marmaris - Mugla - Turkey 48700
 

Gonenc Emlak Ltd.Sti. © 2005 All rights reserved

]]>
gonencemlak.com.tr Webutation

TOPlist

TOPlist