Marmaris Gonenc Emlak Ltd.

click for english web site
Marmaris Armutalan Icmeler Beldibi Turunç Selimiye Gökova Dalyan Datça Fethiye Bodrum
 
    

Marmaris Emlak Bülteni
Gayrimenkul Haberlerine
Ücretsiz üye olun


 Danisma Hatti 9.oo-19.00
K.Gonenc0532 312 01 16

0252 4133089 ve 90 / Ofis

Sitemap | Marmaris EmlakEMLAK FİYAT ANALİZLERİ

Bir emlakın, belli bir emlak piyasasında ve belli bir zamanda fiyatı nasıl oluşur? Yanıt; o emlakın talep, arzına bağlı olarak oluşur. Alıcıların oluşturduğu satın alma isteğine biz talep diyoruz.Ancak bu istek, salt istek olmayıp, bu isteği gerçekleştirecek yeterli ölçüde satınalma gücüne de sahip olmalıdır. Satmak isteğiyle, emlak piyasasına sunulan emlakı arz olarak niteliyoruz. Temel olarak emlakın fiyatının belirlenmesi arz, talep dengelerine bağlıdır.

Sürekli değişkenlik gösteren piyasalarda emlak danışmanı nasıl "değerleme" yapacaktır. Bilindiği gibi gayrimenkul değerleme, subjektifdir. Fiyat değildir. Bunun için farklı metodlar mevcutdur.

MALİYET HESAPLARI

Marmaris'de Yeni Datça Yolu'nun sağ tarafında kalan Molakent, Devlet Hastahanesi arasında kalan bölgede 500m2 arsa rayic değeri m2=500-650-TL fiyatla satılmaktadır. İmar %15 olduğuna göre taban oturumu 75m2 olmak üzere balkonlar haric, çatı arası kullanım dahil 180m2 tek villa inşaatı yapılabilir. Çevre düzeni dahil anahtar teslim 150.000-TL (asgari) hale getirsek Arsa+İnşaat=400.000-TL maliyet oluşur. Bu hesabi müteahhit yaptıysa %10 yatırım maliyeti+%30 kar =560.000-TL maliyetden hareketle satışa sunuş fiyatı oluşur. Peki oluşan fiyatla satabilecek misiniz? Evet, satınalma isteği efektif güce sahip alıcı, beğenirse satın alır. Satışla ortaya çıkan reel fiyat, piyasa satış fiyatını yansıtır.

Nitekim, bu bölgede villa bedelleri, 450-900.000-TL aralığında olup, metrajla orantılı olarak artı, eksi fiyatlardadır. 300m2 arsa üzerinde yeni villa fiyatı 325.000-TL fiyatla portföyümüzde mevcutdur. Fiyat analizlerindeki diğer metotlar maliyet hesaplarını desteklemektedir.

Marmaris, çevresi arsa fiyat hareketleri üzerine sormak istedikleriniz veya detay bilgi için lütfen, bize ulaşın bölümüne yazınız. Marmaris gonenc emlak güney sahilleri satilik kiralik daire konut arsa villa ada köy evleri otel bilgilerine yer verilen gayrimenkul ilan sitesi düzenli olarak güncellenmektedir. Gayrimenkul sektöründen haberler alamak uygun fiyatlı satılıklar hakkında detaylı bilgiler veren Bülten üyeliğinden yararlanınız. Sadece villa, müstakil ev, köy evi, konut yanısıra, ada koy marina uygun denize sıfır satılık arsalar tipi ilanlar yayınlanmaktadır.

23 yıl sektördeyiz     
    

        

   


Toplam ziyaretciler
ziyaretci sayimiz

listing total visitors 

 

 

Gonenc Emlak Ltd.Sti. © 2005 All rights reserved

]]>
gonencemlak.com.tr Webutation

TOPlist

TOPlist