Selimiye Satılık Arazi ve Satılık Arsa // Gönenç Emlak Marmaris

Muğla Marmaris Selimiye yatırımcı için uygun iki parsel satışa Gönenç Emlak Şirketi tarafından çıkarıldı.

Emlak Danışmanı

Selimiye Satılık Arazi ve Satılık Arsa

 • İlan No
  675
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  1715
 • İmar
  İmarsız
 • Taks
  %5
 • Kaks
  %10
 • Kadastro Yolu
  Yolu Yok
Açıklama

Satilik arazi

Muğla Marmaris Selimiye yatırımcı için uygun iki parsel satışa Gönenç Emlak Şirketi tarafından çıkarıldı. İlan 676'da yayınlanan arsa ile birlikte her ikisinin özel satış fiyatı 400.000-TL'dir. Ancak ayrı olarak satışı da mümkündür.Her iki parsel satıcıya aitdir.

Muğla Marmaris Selimiye Köyü'nde satilik arazi deniz görmektedir. kadastro haritasında tescili yapılmış olan, patika yola cepheli sınırı bulunmaktadır. Kentsel Köy Gelişme Alanı hudutları kapsamında; tarımsal niteliği korunacak alanlar içinde kalmaktadır. 25.000'lik haritada yeri tesbit edilmiş, 2006 yılında ev inşaatı yapımına uygun olduğuna dair İmar Durum Belgesi verilmiştir. Ancak, parsel sahibi inşaat yapmayı ertelemiştir. Nitekim; geçen süre içinde, yeni yönetmelik, Datça Bozburun Plan Hükümleri'nde bazı yenilik ve değişiklikler getirmiş, gayrimenkul konumu değişime uğramıştır.

Konut imarlı arsa

Tarımsal niteliği korunacak alanlarda kriterlere uygunluk olduğunda, yasal villa inşaatına izin verilmektedir. İzin mercii; Muğla İl Özel İdaresi' dir. Ancak; parselin yola cepheli olması malesef yeterli değildir. Ayni zamanda 5.000m2 veya üstü metraja sahip olması da gereklidir. 1715m2 olan emlakın, imar uygulama çalışmalarının sonuçlanmasını beklemesi gerekmektedir. Gayet tabidir ki; konut imarlı arsa statüsü kazandığı zaman bu fiyatla satın almak hiçbir şekilde mümkün değildir. Bu nedenle prim yapma potansiyeli yüksek satılık arsa değerlendirmesi yapmamız uygundur.

Deniz manzarasına sahip olması ise, önemli avantajdır. Alıcının, sadece villa inşaatı yada yatırım enstrümanı dışında farklı amaçlar için kullanımı da olabilir. Parselin yakınlarında su kaynağı vardır. 18'nci madde uygulaması yapıldığında yüzde 40 oranına kadar, kamu yararına kamulaştırma, kamuya terk yapıldığı düşünülse bile, geriye kalan metraj, kullanım amaçları için dezavantaj oluşturmamaktadır.

Marmaris Selimiye

Bölgemizde şirket yöneticilerimiz 1992 yılından beri profesyonel danışmanlık hizmeti vermektedir. 2008 yılında çıkarılan yönetmelik, müşterilerimizin yatırım amacı dışında, apart otel ve villa legal inşaat yapmaları isteklerine yönelik sunum yapma olanağını sağladı.

Selimiye Gönenç Emlak bu nedenle, daha zengin içerikle selimiyeemlak.net sitesini de izleyicilerine sundu. Tüm ilanlar ayni ilan numarası ile fakat farklı içerikle sunulmaktadır. Lütfen isteklerinizi,sorularınızı, taleplerinizi iletmek için bize ulaşınız. Mugla Selimiye satilik arazi ve satılık arsa ilanları ile konut otel villa imarlı arsalar Gönenç Emlak Marmaris tarafından düzenli güncellenerek sunulmaktadır. Portföyümüzde arsalar yanısıra, Marmariste satilik daire ve Marmariste kiralik ev ile yazlik ev müstakil ev köy evi gayrimenkul bilgileri de verilmektedir.

Danışmak kazandırır.

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita