Gönenç Emlak

İnşaat sektörünün gelişmesiyle akıllı ev sistemleri ile konutların yapı özellikleri gelişiyor ve konforlu evler son zamanlarda hayatımızı kolaylaştırmaya devam

Yeni Akıllı Evler // Gönenç Emlak Marmaris

Akıllı ev sistemleri nasıl kullanılır? 

İnşaat sektörünün gelişmesiyle akıllı ev sistemleri ile konutların yapı özellikleri gelişiyor ve konforlu evler son zamanlarda hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Türkiye’de son birkaç yılda yaygınlaşan akıllı ev sistemleri bize düşen bazı işleri evdeki elektronik sistemlerin devralmasıyla yaşamı çok daha keyifli bir hale getiriyor. Aynı zamanda güvenlik içinde oldukça gerekli olan sistemleri yazımızda tüm ayrıntılarıyla anlatacağız.

Sistem Neler Getiriyor? 

  • Akıllı ev sistemi sayesinde, konut içerisinde size sunulan tüm hizmetleri tek merkezden yönetebilirsiniz. Size evinizi uzaktan da yönetme imkanı sağlayan sistem kullanıldığı evlerin tercih edilme oranını iki kata kadar artırıyor.
  • Akıllı evler çevreye yerleştirilen kameralar, sensörlerden ev dışındayken bile haberdar olmanızı sağlar. Böylece güvenliğinizi tehdit edecek en ufak  tehlikeden hemen haberdar olursunuz.
  • Sistemlerin bazı özellikleri üretici firmadan firmaya değişmekle birlikte çoğu sistemde konut sıcaklığını tek bir merkezden ayarlama, kombiyi yakma, klimayı çalıştırma vb. imkanlar bulunmaktadır.
  •  Sistemler sizi aynı zamanda yangın, su baskını gibi felaketlerden de koruyor. Eğer siz evde yokken evinizde yangın çıkarsa eve yerleştirilen sensörler uyarılarak direk itfaiye haber veriliyor. Ek olarak su baskınında da sensörler sayesinde durumdan haberdar olabiliyorsunuz.
  • Sistem; daha eve gelmeden evin sıcaklığını ayarlamanızı, eğer evden çıkıp panjurları kapatmayı unuttuysanız dışarıdayken panjurları otomatik talimatla kapatmanızı sağlar. Kısacası akıllı ev sistemleri günlük hayatınızı fazlaca kolaylaştırır.
  • Sistem sayesinde aydınlatmayı da kontrol etmenizi sağlıyor. Tüm evin ışıklarını tek  odadan ya da konut dışından yönetebilirsiniz.
  • Akıllı evler son gelişen sistemlerle sadece aydınlatma, sıcaklık da değil aynı zamanda evde prize takılan tüm eşyaları açıp kapamanızı sağlıyor.

Maliyetle Değer mi?

Akıllı ev sistemlerinin maliyeti kişiler arasında en çok merak edilen konu. Hayatınızı oldukça kolaylaştıracak olan sistem avantajları düşünüldüğünde aslında hiç de maliyetli değil. Konut için ayırdığınız bütçenin küçük kısmını ayırarak  sisteme sahip olabilirsiniz.

İhtiyaçlar Bitmez

Akıllı ev sistemleri güvenlik, zaman, para, konfor, eğlence konularında çözümler getiriyor. Mobil teknolojinin gelişimi hayal sayılabilecek pek çok düşünceyi gerçekleştirdi. Evinize gelmeden kombiyi açmak, hava kararmaya başladığında otomatik perdelerin kapanması, izlemek istediğin sinema filminin kayıt edilmesini sağlayan video sistemi, ekonutun dışındayken evin havalandırılması gibi isteklerin karşılanması mümkündür. Peki benzeri istekler ihtiyaç mıdır? Sorusunun yanıtı önemlidir. İşte burada Güvenlik ile para öne çıkar. Yapılan yatırımın karşılığını fazlasıyla aladığınız yatırımlar doğru yatırımlardır. Lüks görünen istekler sunumlar günden güne ihtiyaç olmaya başlayacaktır.

Marmaris Konutları

25 yıl önce, balkona su hattı çekerek musluk, eletrik hattı çekerek topraklı priz takılması, kalorifer sistemi,  konforlu ev için göstergelerdendi. Evin hanımı balkonu temizlemek için kova ile su taşımayacak, dizi flim izlerken, evin beyi balkonda uzatma kablo kullanmadan televizyondan maçı izleyebilecekti. PVC doğrama, çelik kapı, ısı cam var ise konforlu konut sunuma hazırdı.Bugün farklı bir dünyada yaşıyoruz.

Konutlarda arsa payı maliyetinin yüksek oluşu satış fiyatı üzerinde doğrudan etki yapmaktadır. Son on yıl içinde depreme dayanıklı yapılardan, akıllı ev sistemleri arayışına geldik. Sistem; Marmaris emlak konut piyasasında evin satılabilir olmasını, fiyatı taşımasını sağlayan unsur oldu. Kentsel dönüşüm ile yapılan yeni yapılarda, kendi elektriğini üreten, yalıtım ile enerji tasarrufunu sağlayan, yeşil binalar sistemi günümüz yaşamında yer alıyor. Konutlarda lüks ev tanımı artık Marmariste akıllı ev özelliklerinin ne kadarının uygulandığı ile tanımlanıyor. İnsan ihtiyaçları sonsuzdur. Teknoloji - ihtiyaç sarmalı rekabet ile gelişiyor.

gonenc emlak firmasi