Gönenç Emlak

Marmaris gayrimenkul sektöründe, arsa payı maliyetinin satış fiyatına alıcı bulabilmesi için kaliteyi seçerek avantajlı akıllı evler tercih ediliyor.

Marmaris Akıllı Evler // Gönenç Emlak

piyasaların son durumu

Evinize Akıllı Dokunuşlar

Teknolojinin gelişmesi bizlere hayatımızda pek çok kolaylık sağladı. Bilgisayarlarla başlayan süreç yerini akıllı telefonlara bıraktı. Şu an ise, ihtiyacımız olan her alanda akıllı olarak nitelendirdiğimiz her şeye ulaşabiliyoruz. Marmaris gayrimenkul sektöründe, arsa payı maliyetinin satış fiyatına alıcı bulabilmesi için kaliteyi seçerek avantajlı akıllı evler tercih ediliyor. Kalite zorunluluk ögesi oldu. Yani inşaat yüklenicilerinin arzusu sonucu kaliteli yapı seçimi oluşmuş durum değil. Mecburiyet var. Ancak; zorunluluk iki taraflı kazancı getirdi. Kaliteli modern evler tercih edilmesi nedeniyle, satış rekabetinde, satıcıyı öne geçiriyor. Alıcının ise, bu sayede konut özellikleri avantajından yararlanması sağlanıyor.

Emlak sektöründe ise, akıllı evler ile yeni döneme girdik. Adını son zamanlarda sıklıkla duyduğumuz akıllı evler, adı üstünde akıllı sistemler üzerine inşa edilmiş  projedir. Modern evlerin 10 yıla dayanan geçmişi var. Mobil teknolojilerin yaygınlaşmasıyla adından son zamanlarda sıklıkla bahsedilmeye başlanmıştır. Akıllı evler bizlere kolaylık sağlamasının yanı sıra güven verir ve hız kazandırır.

Akıllı Evleri Neden Tercih Edilmeli?

Yeni sistemin temel unsuru kişisel akıllı cihazlarınızla tam uyumlu olmasıdır. Her mekandan zaman sınırı olmaksızın evinizi kontrol etmenizi sağlar. Ayrıca konut otomasyonuna geçilmesinin en önemli nedeni enerji tasarrufu sağlamasıdır. Elektrik enerjisi tüketimini %30’a kadar azaltabildiği bilinmektedir. Sizin belirleyeceğiniz programlara göre ısıtma, soğutma, aydınlatma sistemlerinin kontrolleriyle size konfor alanı oluşturur.

Akıllı Evlerin Özellikleri

Gayrimenkul yatırım için göz bebeği, akıllı evler bazı sistemler üzerine kurulmuştur. Kısaca 3 ana sistemden bahsedebiliriz.

1. Akıllı ev otomasyonları

Akıllı ev otomasyonu, akıllı ev  bütün parçalarını ifade eder. Sıralanan tüm işler otomatik sistem vasıtasıyla yapılır. Evinize gelmeden önce ışıkları otomatik olarak açıp kapatarak tasarruf sağlayabilirsiniz.

2. Akıllı güvenlik sistemleri

Cep telefonları ile kontrol edebildiğiniz kamera sistemlerinden oluşur. Alarm sistemleri sayesinde sadece hırsızlık anında değil öncesinde de caydırıcı rol üstlenir. Hareket sensörleri ile siz evde yokken evinizdeki en ufak hareketleri bile kaydeder. Gerekli yerlere bildirir.

3. Akıllı ısı sistemi

Bu evler ısı enerji yönünden  kullanıcılarına tasarruf sağlamaktadır. Genel olarak evin ısısını istenilen seviyede tutar. Telefonunuza kurulan uygulama ile kombi ve klimanızı uzaktan kontrol edebilirsiniz. Evde yokken isteğinize göre ısıyı düşürebilir veya yükseltebilirsiniz. Çocuklu aileler için her odayı aynı ısıda tutmaya olanak sağlar.

Kullanacağınız sistemlere göre geniş yelpazedeki fiyatlarıyla bütçenize uygun olan evlere sahip olabilirsiniz. Başlangıçta maliyetler biraz fazla olabilir. Uzun vadede sağladığı tasarruflar ile açığı kapatabilir daha güvenilir eve sahip olabilirsiniz.