Bayır Osmaniye Satılık Arsa // Gönenç Emlak Marmaris

Şirketimiz kadastroda kayıtlı yolu bulunan Bayır Osmaniye satılık arsa hakkında gayrimenkul sektörüne açıklama yaptı.

Emlak Danışmanı

Bayır Osmaniye Satılık Arsa

MUĞLA MARMARİS OSMANİYE KÖYÜ
 • İlan No
  451
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  19696
 • İmar
  Konut
 • Taks
  %10
 • Kaks
  %20
 • Kadastro Yolu
  Yolu Var
Açıklama

Bayır Satılık Gayrimenkul

Şirketimiz kadastroda kayıtlı yolu bulunan Bayır Osmaniye satılık arsa hakkında gayrimenkul sektörüne açıklama yaptı. Yüksek metrajılı, çevresinde konutların bulunduğu orman içinde özel mülk fırsatı piyasaya sunuldu. 19.696 metrekare parsel, Şelale mevki 2.000, Bayır merkeze 1000 anayola 1.100 metre mesafede bulunmaktadır. Çevresinde 20 adet konut yer almaktadır. Arsanın içinde yetişkin zeytin ağaçları ve bir adet ev bulunmaktadır. Tapu kaydı zeytinlik ve ev olarak tescil edilmiştir. Taşınmaz muhtelif amaçlar için kullanma özelliğine sahiptir. Çiftlik için idealdir. 

Bölgede Arsa Yatırımı

Alan Analizi Arsa yatırımı düşünen alıcılar geleceği okuyacak, bölgenin gelişimini analiz edecek yapıda olması gerekir. Zira yeni projelere genel eğilim ve arz talep hareketleri gelişim yönüne bakıp yorumlama için bilgiye değerlendirmeye gereksinimi vardır. Yatırım konusunda danışmanlık için efektif desteğe ihtiyaç vardır. Yapılan ödeme karşılığında genellikle kira geliri beklenmez. Çünkü arsa, kent içinde, liman-gümrük bölgeleri dışındaki yerlerde veya inşaat malzemeleri satış hacmi büyük bölgelerde eğer bulunmuyorsa kiracı bulmak zordur denilebilir. Arazilere yönelik yatırımı amacıyla yol, köprü, yeni projeler veya göl havzası ormanlar, yeşil alanlar gibi yerleşim yoğunluğu koşulları etkili olur. Tümünü değerlendirerek sonuca odaklı yatırım yapmak doğru seçim olacaktır. Konut, iş yeri tipi taşınmaz yatırımı doğru seçimler gerektirir. Araziler için en önemli avantaj parselin yüksek metrajda olmasıdır. Şayet kadastro haritasında kayıtlı yol parsele sınır cepheli ise başarılı yatırım için ön koşullarda avantaj vardır.

Kontrol Esastır

Konut veya iş yerinde ilgili belediye, kadastro, tapu bilgileri kontrolü şarttır. Ancak arsanın çapına bakmak cephelerini çap krokisini, harita üzerinden değerlendirmek asgari uzmanlık gerektirir. İmar durumu ayrıntılı öğrenilmelidir. Aslında satıcı paeseli için imar durum belgesi alırsa kontrol sürecini hızlandırmış olur. Parselde imar geçtiyse üzerine yapılacak yapının enini boyunu cephesini yönünü, tasarlamak sağlanan bilgilerle ayrıntılı düşüncenin becerisi sonucu ortaya çıkar. Merkez ve çevresi bölgede arsa yatırımı konut yatırımına göre farklıdır. Kazanç oran kat sayısının yüksekliği önemlidir.

Danışmanlık Desteği

Şirketimiz 1994 yılından beri bölgede danışmanlık hizmeti veren öncü danışmanlık şirketidir. Herkes arsa yatırımını tercih etmeyebilir. Çünkü olası hata yapmanın karşılığı vardır.. Önemli olan yatırım amacıyla doğru yer seçimi ve zamanlama faktörlerini tespit etmektir. Yatırımda her zaman risk vardır. Çünkü kar ile zarar kardeştir. Risk ne kadar yüksek olursa çarpan etkisiyle kar oranı o denli yüksektir. Başarılı sonuçların ardında bilgi toplama değerlendirme analiz süreçleri vardır. Yani sabır gerektiren emek görünenin arka yüzünde bulunmaktadır. Bu nedenle konusunda uzman gayrimenkul danışmanlık desteği alıcıya güç katar. Karar verilmesinde sağlam dayanaklar ve gerekçeler ışığında risk analiziyle sağlanan fizibilite başarılım yatırımın yolunu açar.

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita