Bayır satılık köy evleri // Gönenç Emlak Marmaris

5630m2 arsa içinde bulunan Muğla Marmaris Bayır satılık köy evi Gönenç Emlak Şirketi tarafından gayrimenkul piyasasına sunuldu.

Emlak Danışmanı

Bayır Satılık Köy Evi

MUĞLA MARMARİS BAYIR KÖYÜ
 • İlan No
  420
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Konut
 • m2
  5630
 • Oda Sayısı
  2+1
 • Bina Yaşı
  20-25
 • Isınma
  Şömine
 • Banyo Sayısı
  1
Açıklama

Müstakil Ev

5630m2 arsa içinde bulunan  Muğla Marmaris Bayır satılık köy evi Gönenç Emlak Şirketi tarafından gayrimenkul piyasasına sunuldu. Çiftlik Koyuna 2.400 metre mesafededir. Marmaristen araçla 30-40 dakika sürede ulaşılabilir. Kadastro kayıtlı yolu bulunan parsel tarım için uygundur.

Muhtelif amaçlar için kullanılabilir. Örneğin arıcılık, gezen tavuk çiftliği, organik tarım ürünleri gibi iş kolları için idealdir. Parsel içinde bulunan tapudan tescili yapılmış ev vardır. Restorasyon ile yenileme yapılabilir. İmar barışı kapsamında yapı kaydı müracaatı yapılmıştır. Elektrik su şebekesine bağlanmasında sakınca yoktur. Yatırım değeri açısından prim potansiyelinin yüksek olduğunu belirtelim. Yer gösterme için randevu alınmalıdır. Güvenli alışveriş gereği alıcı satıcı karşılıklı görüşmesi temin edilecektir.

İmar Durumu

Genel anlamda Datça Bozburun Plan Hükümleri geçerlidir. Köy statüsünde bulunduğu yıllarda, Muğla İl İmar Müdürlüğü yapı izini ve kadastro çalışmalarında yetkiliydi. Yerel yönetim kanunu ile daha sonra Belediye'ye bağlandı. 2008 yılında İl Özel İdare Müdürlüğü  G.D.Y.K. Geçiş Dönemi Yapılaşma Koşulları kriterine uygun araziler arsa statüsü kazandı. Yapılaşmanın bu dönemde hızlandığı görülür.

Ancak, 30 Mart seçimleri ardından Muğla'nın Büyük Şehir Belediyesi olması üzerine, Bayır Marmaris Belediyesine bağlandı. Nüfusu 500 kişi ve üzeri sürekli ikamet edilen köyler mahalle oldu. Bu gün için parseller hakkında net bilgi Marmaris Belediyesinden alınabilir. Genellikle kadastro yoluna cephe sınırı olan asgari 400m2 ve üzeri parsellere yapı izini verilmektedir. Ancak, sadece yol yeterli kriter değildir. D.K.K.A alanı, sit kapsamı ve benzeri kapsam dışında kalmak gibi olmazsa olmaz koşullar bulunur. Bu parsel için teknik olarak zaten yasal konut yer almaktadır.

Bayır Mahallesi

Tarihsel derinliği olan Muğla  çevresinde nereye gitseniz eserlerle karşılaşırsınız. Bayır'ın antik Syrna kenti üzerine kurulduğunu öne sürülür. Sağlık tanrısı Asklepios'a adanan bir tapınak varlığı söylenir. Fakat günümüze ulaşan bulgu kalmamıştır. Kentin akropolisi ise, 2000m uzaklıkta Yancağız Tepe'sindedir. Antik taşlı yol izlenerek ulaşılabilir. Mezar kapak taşları, surların ve yapıların kalıntıları görülebilir.

Turistlerin, safari turlarının uğrak yeri Bayır Mahallesi 2000 yaşında çınar ağacı ile ünlüdür. Anıt ağaç koruma altına alınmıştır. Etrafında dilek tutarak dönmenin, uzun yaşam şansı verdiğine inanılır. Yol üzerinde  zeytin yağı imalathanesi eski teknoloji ile faaliyettedir. Kekik balı, adaçayı beğenilir. Ticari yaşam Turizm ve tarıma dayanmaktadır. 2018 yılı nüfus kayıtlarına göre Bayır Mahallesi  610 kişi olarak belirlenmiştir.

Gönenç Emlak Şirketi

1994 yılından beri şirketimiz bölgede hizmet vermektedir. Yatırımcılara yönelik fırsatlar, firma tarafından piyasaya sunulur. Günümüzde yatırım entrüman seçeneği oldukça geniştir. Finans sektörü; fonlar, faiz, döviz araçları sunarken, borsa ve altın seçenekleri önemlidir. Ancak; gayrimenkul en çok kazandıran yatırım aracıdır. Doğru seçim kazandırır. Bu amaçla muhakkak konusunda uzman danışmandan destek alınmalıdır. Bazı kriterlere dikkat etmek önem kazanır. İzlenecek yol için; araştırmak, bilgi toplamak, değerlendirmek, analiz ve sonuçlara ulaşmaktır.  Bu zahmetli ve zaman alan bir iştir. Arsa, arazi tipi gayrimenkullerde gelecek için öngörü sahibi olmak maddi verilere sahip olmak gerektirir.

Risk ne kadar yüksek olursa, kazanç da o kadar yüksek olacaktır. Beklentiler fiyatlanır. İmar gelecek arazinin potansiyeli vardır. Peki beklenildiği gibi olmaz ise? İşte burası karar aşamasında alacağınız risk ile ilgilidir. Sürekli artan nüfus, zamanın getirdiği ihtiyaçlar, gayrimenkule yönelik talep artışı sağlar. Bu nedenle gayrimenkuller  yatırımcılar için revaçtadır. Şirketimiz bölgede yüzlerce ilan bilgisini sunmaktadır. Bilgiler uzman ekip tarafından sürekli güncellenir. İsteklerinizi ve sorularınızı lütfen iletişim sayfamızdan iletiniz.

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazılarımızın tüm hakları Gönenç Emlakçılık Şirketi’ne aittir. Kısmen veya tamamen alıntı yapılarak link verilse dahi kullanılamaz. 

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita