Dalyan Satılık Ev // Gönenç Emlak

Şirketimiz özellikle yabancılara yönelik Dalyan satılık ev hakkında açıklamalarda bulunarak gayrimenkul piyasasına fırsat özelliğinde sunuldu.

Emlak Danışmanı

Dalyan Satılık Ev

 • İlan No
  241
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Konut
 • m2
  75
 • Oda Sayısı
  2+1
 • Kat Sayısı
  1
 • Bulunduğu Kat
  1
 • Bina Yaşı
  1
 • Isınma
  Klima
 • Banyo Sayısı
  1
Açıklama

Yazlık Ev

Şirketimiz özellikle yabancılara yönelik Dalyan satılık ev hakkında açıklamalarda bulunarak gayrimenkul piyasasına fırsat özelliğinde sunuldu. Yazlık ev makul fiyatıyla dikkat çekmektedir. Dalyan satılık yazlık konut iki adet yatak odası salon Amerikan mutfak, banyo tuvalet ve geniş balkona sahiptir. İklimin sıcak olmasından dolayı yalıtım yapılmıştır. Pencere sitemlerinde ısı cam tercih edilmiştir. Ses, ısı ve rutubete karşı koruma amaçlanmıştır. Dalyan satılık ev ıslak zeminlerde birinci sınıf fayans kullanılmıştır. Fonksiyonel yüzme havuzu ve otopark bulunmaktadır. Ev gün boyu güneş görür. Ulaşımı kolay olup, konut kredisine uygundur.

Dalaman havaalanına yirmi dakika, Dalyan merkeze iki dakika mesafededir. Satışa çıkarılan ev randevu alınarak gösterilir, detaylı bilgi verilir. Mülk sahibi ile talipler güvenli alışveriş gereği karşılıklı görüştürülür.

Dalyan’da Yabancıların Mülk Edinmesi

Türkiye güney sahillerinde ve Dalyan gayrimenkul piyasasına yabancılara yönelik taşınmaz satışı ve profesyonel danışmanlık hizmeti veriyoruz. Yabancıya yönelik mülk satışı tecrübe, birikim gerektirir. Peki, bu süreç nasıl yönetilmektedir. Türkiye'de her yabancı arsa konut villa satın alamaz. Çünkü mütekabiliyet esasına söz konusudur. Yani karşılıklı mülk edinmeyi sağlayan protokolün varlığı gereklidir. Eğer Devletlerin arasında anlaşma bulunmuyor ise, o ülkenin vatandaşı maalesef mülk satın alamaz. Ancak karşılıklı anlaşma olması, yabancının her yerden gayrimenkul satın alınabilir manasına gelmez.

Mülk Edinme Süreç Gerektirir

Türkiye içinde askeri bölgeler, sit alanları ve benzer konumdaki yerlerin satışı yasaktır. Her Türk vatandaşı taşınmaz satın alabilir. Bir günde işlemleri tamamlanır. Yabancılar ise yakın zamana kadar iki ile 4 ay süre içinde satışı sonuçlandırması mümkündü. Yapılan düzenleme ile artık süre kısalmıştır. Bazı ülkelerde sürenin daha uzun olduğu biliniyor. Karşılık esasına göre yabancı; burada ne kadar süre içinde gayrimenkul satın alabilirse, bizim vatandaşımızın da ayni sürede alma eşitliği gözetilir.

Satış İşlemi Kuralları

Vatandaş mülk sahibiyle pazarlık yapmış, kaparo vermişse, satış süreci başlamaktadır. Ev ve alıcı hakkında bilgileri kapsayan bir dosya hazırlanır. Dosya içinde, ev tapusu, yapı ruhsatı, satış protokolü, bankaya ödenen kaparo dekont sureti konulur. Ayrıca alıcının pasaport bilgisi yeminli tercümanın hazırladığı noter onaylı belge de ilave edilir. Satıcı için kimlik bilgileri, evin yasak bölge dışında olduğunu gösterir harita yanı sıra karakol, okul, deniz ve benzeri mesafeleri gösteren açıklayıcı bilgi istenir. Gayrimenkul şirketi veya koordineli çalışan takip bürolarıyla yapılması mümkündür. Dalyan satılık ev işlemleri için belgelerin Noter kayıtlı yeminli tercümanın hazırlanması önemlidir.

Satış Süreci Uygulaması

İşlemler firmamızın yetkilisi nezaretinde yapılır. Dosya hazırlama ve noter, tercüman giderlerini alıcı öder. Hazırlanan dosya Tapu Sicil Müdürlüğü'ne verilir. Dosya takip edilmesi amacıyla şifre alınır. Alıcı ve gayrimenkul için inceleme yapılır. Tamamlanınca; dosya geri gönderilir. Karar olumluysa alıcı, satıcı davet edilerek, ayni gün içerisinde satış yapılır. Satış sırasında yeminli tercüman nezaretinde satış tapu Dairesi Müdürlüğünde yapılır.

Güvenli Ticaret

İnceleme sonucu ek belgeler istenerek dosyanın geri gelmesi durumda dosyanın tekrar hazırlanması gerekebilir. Veya uygun görülmedi notuyla negatif yanıt gelebilir. Satış gerçekleşmeyeceği için kaparo alıcıya geri verilir. Bu konuda sıkıntı yaşamamak için kaparo bankada bloke edilmesi en emin yoldur. Zaten satış protokolünde bu konu açıkça belirtilmek zorundadır. Protokol yeminli tercümanla birlikte avukatın yapılması güvencedir. Eğer alıcı satın almaktan vazgeçer ise; kaparo geri verilmez. Satıcı satmaktan vazgeçerse, kaparo geri iade edilir. Alıcının tazminat talebinde bulunabilir.

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita