Gönenç Emlak

Gönenç Emlak Şirketi 25 yıllık deneyimleri ile evin değeri nasıl yükseltilir sorusuna yanıtları ev değerini arttırmak yazısıyla paylaşıyor.

Ev Değerini Artırmak // Gönenç Emlak

ev degerini ve pazarlama gucu

Ev değeri ve pazarlama gücü nasıl arttırılır?

Gönenç Emlak Şirketi 25 yıllık deneyimleri ile evin değeri nasıl yükseltilir sorusuna yanıtları ev değerini arttırmak yazısıyla paylaşıyor. Çok basit gibi görünen etmenler evinizin değerini arttırdığı gibi düşürebilir de.Peki ne yapmalıyız? İşte öneriler.

Muğla Marmaris emlak piyasasında evinizi hızlı ve değerinde satmak istiyorsunuz. Peki satmadan önce evin değerini arttırmak için ne yapmanız gerekir? Bize göre yapılması gerekli olan önemli hususlar var.

Anlatalım. Örneğin kiracınız evi boşalttı. Siz de balkona sahibinden satılık tabelası koydunuz. Tamam, iş bitti. Süper şansı olanla hemen satar'. Ya da ceketi sırtında "komisyoncu" buldunuz. O evinizi satacak diye bekleyin. Zaten uzman gayrimenkul danışmanı, aşağıda anlatacaklarımızı benzeri hususları size söylemesi gerekir.

Öncelikle; satışa çıkarılan konut, daire kapı girişinden başlamaz. Apartmanın bulunduğu sokak görüntüsü ile başlar. Bu sebeple; ilk önce apartmanın dış cephesini boyatınız. Diğer kat malikleri katılmasa bile, masrafı karşılamak ilk adımdır. En azından dairenize kadar olan merdivenleri, satış süreci tamamlanana kadar her gün temiz tutmaya dikkat ediniz, Duvarları boyayınız, otomat anahtarlarını, aydınlatma armatürlerini yenileyiniz.

Evinizde Yapılacaklar

Pencereler eski, ahşap ise; ısı cam pen serilerinden birisine çevirin. İç kapılar gerekli ise değiştirin. Komple evi aydınlık renkler seçerek boyatınız. Girişe eğer yoksa çelik kapı taktırınız.

Evin değerini gösteren önemli bölümler; mutfak ve banyodur. Banyo çok iyi değil durumda değilse, duş kabini taktırın. Mutfak için en azından, dolap kapaklarını yenileyin, tüm armatürleri değiştirin.

Doğal gaz ya da kalorifer yok ise yenisini taktırın. Evi parke yaptırınız ve tavanlara kartonpiyer taktırınız. Evin tüm elektrik, anahtar ve prizlerini yenileyin.

Asgari olarak bu işleri tamamladıktan sonra, evi iyice temizletin, sprey otomatik koku aparatını takınız.

Kapı girişine galoş ve çöp kutusu koyunuz. Eviniz satışa hazırdır. Artık satış fiyatı değiştiği gibi, kiraya vermek dilerseniz, kira bedeli de artmış olur. Biz gayrimenkul inşaat şirketi olarak, tadilat görmemiş evleri kendimiz peşin ödeme ile satın alarak, değerini yükseltiyoruz.

Tadilat sonrası bir daireyi eski sahibine 1997 yılında tekrar geri sattığımızı hatırlıyorum. Satılık dairenizi görmek için gelen müşteri, apartmanı boyanmış, temiz merdivenlerle ulaşılan, temiz daire görecektir. Satmayı düşündüğünüz ev fiyatı üstüne, yaptığınız tüm masrafları duble olarak ilave ediniz.

Sonuç

Kiracının terk ettiği veya yıpranmış ikinci el konut satışında şansınızı arttırmak elinizde. Malınızı değerlendiriniz ve daha çok kazanma avantajı edinin. Çok basit. Denemeniz yeterli.

Örneğin 300.000-TL satmak istediğiniz daire için yirmi beş bin-TL harcandıysa, artık evinizin yeni satış fiyatı 350.000-TL'dir. Keyfiyet sizin. Deneyin, sonuçları görün. Biz 25 senedir bu işi yapıyoruz. Satış gücünü yükseltmek, konut değerini arttırmak kesinlikle sizin elinizde. Elimi cebime sokmam, uğraşmam diyenlere bol şanslar dileriz.