Gönenç Emlak

Gönenç Emlak Şirketi Türkiye genelinde ve Marmaris gayrimenkul konut yatırımı düşünen girişimcilere açıklamalar yaptı.

Fırsatlar Devam Ediyor // Gönenç Emlak Marmaris

ev alan kazanıyor

Konut Yatırımı Kazandırır

Gönenç Emlak Şirketi Türkiye genelinde ve Marmaris gayrimenkul konut yatırımı düşünen girişimcilere açıklamalar yaptı. Tasarrufunuzda bulunan birikiminizi değerlendirmek istersiniz. Bu konuda en fazla kafamızı karıştıran elde ettiğimiz birikimleri nasıl değerlendirmek olur. Eğer birikimlerim değerlensin kar ederek kazanayım diyorsanız satılık ev veya arsa satın almanız en uygun yatırımlardan birisidir.

Birimleri Değerlendirme Araçları

Elbette gayrimenkul yatırımı dışında muhtelif araçlar, döviz, altın, borsa, dijital sistemler muhtelif seçenekler bulunuyor. Tüm sistemler hakkında bilgi sahibi olmak, ne beklediğinize karar vermeniz gerekir. Yazımızda taşınmaz yatırımı hakkında düşüncelerimizi paylaşalım. Muğla Marmaris  Piyasasında seçimlerinizi genel çerçeve içerisinde değerlendirmek kolaydır.

Konut Yatırımı Nasıl Yapılır?

Gün geçtikçe inşaat sektöründe yaşanılan gelişmeler, gayrimenkul piyasalarındaki girişimcilerin dikkatini üzerine çekiyor. Eğer birikimlerinizi ev satın alarak değerlendirmeyi sürekli kira geliri elde etmek istemenizi destekleriz. Karlı olduğunu düşündüğünüz zaman satmak size mantıklı gelebilir. Fakat yatırımlar diğerleri gibi karlı olabilir ve ayni zamanda risk içerir. Girişimde bulunmadan önce bütçenizi, yatırımı ne kadar vadede düşündüğünüzü gözden geçirmek zorundasınız.

Ayırdığınız bütçeye uygun ev bulduğunuz takdirde diğer yöntemlere göre risk azdır. Sabit gelir getirisi sağlayacak sistemde para dalgalanması pek yaşanmaz. Siz yatırım yönünde karar verirseniz bankadan kredi çekmeyi düşünebilirsiniz. Gayrimenkul sektörünün durgun olduğu dönemleri seçmeniz daha avantajlı olabilir. Ancak önemli olan faiz oranlarının seviyesi ve süresine denk gelen sizin ödeme miktar ve bütçe tablosudur. Konut kredisi faiz oranı gayrimenkul piyasası durgun olduğunda genelde düşer. Krediyi düşük faizle almak önemlidir. Ayni zamanda konuta daha uygun maliyete ulaşabilmek için piyasaların durağan olması en uygun olacaktır.

Konut Yatırımı

• Yatırım amacıyla satın aldığınız eve ödediğiniz miktarın kısa süre içinde kira getirisiyle karşılanması dikkat edebileceğiniz en önemli koşullardan birisidir. Örneğin iki seçeneğiniz arasından evin kira bedeli 15 senede diğeri 20 senede satın aldığınız miktarı karşılıyor ise 15 yıl süre daha avantajlıdır.

• Yatırım için alınan taşınmaz size uzun sürede prim yaptırma potansiyeli olan mevki seçmelisiniz. Hastane, ticari merkez, banka, durak, okul gibi mevkiye yakın evlerin kira getirisi ve satış değeri zaman içinde primini yükselteceği değerlenir.

• Gayrimenkul yatırımları uzun veya orta vadeli düşünüldüğünde mutlaka kazançlıdır denilebilir. Fakat kısa vadede aynı durum geçerli değildir. Eğer gayrimenkul yatırımı sayesinde kazanmak isterseniz 10-15 yıl süre içinde kar elde etmeniz mümkündür.

Seçimleriniz Önemlidir

Turistik ve hızlı kalkınan bölgelerde bu süre 3 veya 5 yıla kadar da düşebilir. Örneğin Marmaris gayrimenkul piyasasından uzman desteğiyle aldığının konutun total getirisi mevduat faizi, altın, döviz gibi araçların getirisinde fazla kazandırır. Piyasayı izlemek bilgileri edinerek analiz ve değerlendirme yöntemiyle rayiçleri, pirim potansiyeli ve kalkınma yönünü öğrenebilirsiniz. Bu yolculukta sabırlı olmak gerekir. Bu süreci 26 yıldır yaşayan şirketimiz danışmanlık hizmetinden faydalanmak avantajdır.

COVID-19 Sonrasına Hazırız

Dünyanın yaşadığı salgın maalesef ülkemizde ekonomik ve sosyal hayatı durağan hale getirdi. Hepimiz evlerimize kapandık. Ticaret durma noktasına geldi. Elbette bu şartlar altında gayrimenkul sektörü de hareket kabiliyetini yitirdi. Ancak bu salgın hastalık kesinlikle yenilecek. Artçı etkileri ardından dünyada dengeler yeniden kurulacak. Eski günlerden daha farklı hayat bizi bekliyor. "Şerde hayır vardır" denilir. Aslında yaşam yeni fırsatlar sunmaya hazırlanıyor. Peki siz hazır mısınız? Şimdi düşünmeye başlamanın zamanı. Biz yeni dönem için beklemedeyiz. Yani hazırız.