Gönenç Emlak

Marmaris Gönenç Emlak Şirketi piyasalarda adı çok geçen gayrimenkul sertifikası hakkında merak edilen bilgileri paylaşıma devam ediyor.

Gayrimenkul Sertifikaları

Gayrimenkul sertifikaları nedir ve nası alınır.

Gayrimenkul Sertifikası Nasıl Alınır?

Marmaris Gönenç Emlak Şirketi piyasalarda adı çok geçen gayrimenkul sertifikası hakkında merak edilen bilgileri paylaşıma devam ediyor. Televizyonda ekonomi programlarında haberlerde gazetelede sık sık yer alan konuyu gündeme aldık. Satır başları olarak kısa açıklamalarla devam edelim. Konut İnşaat piyasası geliştikçe hem yatırımcılar hem de inşaat sahipleri için kolaylıklar getiriliyor. Maddi anlamda kişilere yardımcı olarak daha kolay konut sahibi olunmasını sağlıyor. Yeni sistemlerin arasında son günlerde en çok kullanılanı gayrimenkul sertifikası olmuştur. Peki bu sertifika nedir derseniz Marmaris Gönenç Emlak Şirketi sizin için seçtiği bu güncel konuya ilişkin bilgileri paylaşmak isteriz.

Gayrimenkul Sertifikası

Devlet güvencesiyle yapılan inşaatlardan yine devlet bilgisi sahilince metrekare bazında hisse alınmasıdır. Hisseler inşaat tamamlanmadan alınıp, inşaat sonunda yeterli hisseye sahip olan kişiler daire sahibi de olabiliyor. Bu sistem yatırım yapmak isteyen kişilere daha küçük bütçelerle yatırım yapma imkanı sağlıyor. Sistemle kişiler birden fazla sayıda gayrimenkul hissesi alma hakkına sahipler. Alınan her hisse yatırımcıya sertifika kazandırıyor. Sertifikalar birleştirilerek kullanılabiliyor. Yeterli sayıda sertifika sahibi olanlar daire sahibi olabilirken sertifikalarda sunulan diğer imkansa sertifikaların dönüştürülüp faiz olarak da kullanılabilmesi.

Kısacası gayrimenkul sertifikası avantajları saymakla bitmiyor.  İstediğiniz sayışa alabileceğiniz gayrimenkul sertifikaları yatırımları hem güvenilir hem de çok daha kolay  hale getiriyor. Sistemler büyüklü küçüklü tüm yatırımcılar aynı projede buluşabiliyor.

Sertifikalar Güvenilir mi?

Sertifikası almak istiyorsanız ama şüpheleriniz varsa merak etmeyin. Öncelikle gayrimenkul sertifikası alınabilen projeler tamamen devlet güvencelidir.  Özel sektörle yapılan bireysel yatırımlara göre çok daha güvenilirdir.

Ayrıca gayrimenkul sertifikası, Maliye Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TOKİ, SPK, KONUTDER ve GYODER iş birliği ile hazırlanmış sistemdir. Sistemi hazırlayan kurumların büyük, kendini kanıtlamış firmalar olmaları da sistemin güvenilirliğini tazelemektedir.

Sistemin alınan sertifikaları değerlendirmek için birkaç farklı yöntem sunması da yatırımcıların işini kolaylaştırıyor. İster daire almak ya da para kazanmak kişilerin işin geliyor.

Sertifikaların Ücretleri Ne Kadar?

Sertifikayı veren projeler şu anda Türkiye’de birkaç tane olmakla birlikte sayının git gide artacağı öngörülüyor. Mevcut projelerin ortalama tek sertifika fiyatı 42.5 TL olmakla birlikte, yatırımcılar istediği sayıda sertifika alabilir. Doğru yatırımlar için sistemi denmenizi tavsiye ederiz.

Sonuç

Döviz ve altın piyasalarında yaşanan dalgalanmalar yatırımcıları farklı alanlarda yatırım yapmayı düşünmeye yöneltiyor. İnşaat sektöründe arz fazlasının bulunması, borsada sakinlik, faizlerdeki yükselme seçenekler arasında daima kazandıran gayrimenkul sektörünü öne çıkarıyor. Sertifikalar ihraççılarına sermaye piyasası aracılığıyla finansman seçeneği sunması önemlidir.  Borsa’da işlem görmesi ise şeffaflık ve likidite sağlaması göz ardı edilmemelidir.. Yatırmcıların olanaklarını değerlendirme karlı yatırım araçlarının zenginliği ekonomimiz için de bir şanş olduğunu düşünüyoruz.

Marmaris Gönenç Emlak

gonenc emlak firmasi