Gökova Akçapınar satılık köy evi // Gönenç Emlak Marmaris

Marmaris Gönenç Emlak Şirketi Gökova Ula Akçapınar satılık köy evi ruhsatlı konut ilan haberini gayrimenkul sektörüne sunuyor.

Emlak Danışmanı

Gökova Akçapınar satılık köy evi

MUĞLA ULA AKÇAPINAR KÖYÜ
 • İlan No
  477
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Konut
 • m2
  833
 • Oda Sayısı
  3+1
 • Bina Yaşı
  10-20
 • Isınma
  Klima
 • Banyo Sayısı
  2
Açıklama

Satılık Köy Evi

Marmaris Gönenç Emlak Şirketi Gökova Ula Akçapınar satılık köy evi  ruhsatlı konut ilan haberini gayrimenkul sektörüne sunuyor. Doğa içinde yaşamı özleyenlere önemli fırsat olarak sunduğumuz villa, resmi tapulu. ruhsatlı, tescili yapılamış 2005 yılında inşaatı tamamlanmıştır.  Randevu alınarak firma yetkilisi tarafından villa gösterilir,bilgi verilir. Güvenli alışveriş gereği alıcı satıcı karşılıklı görüşmesi sağlanır.

Müstakil Evin Özellikleri

Yol su elektrik adsl tüm alt yapı hizmetleri bulunan köy evi kapısına kadar yola sahiptir. Bahçeye girişte dört araç park edilebilen yol vardır. Bahçe içinde yetişkin limon, portakal, nar, avakado, incir ağaçları yer almaktadır. Bitki florası olarak, sümbül, gül, sardunya dikkat çekmektedir.  Parsel %10-20 eğimlidir. Evin yerleştiği alan kayalık sert zemin üzerine yapılmıştır. Deprem açısından güçlü yapı oturumu sağlanmıştır. Kepçe çalışmasında elde edilen taşlar sınır duvarları yapımında değerlendirilmiştir. 833m2 arsa hudutları tas duvar istinat duvarı yapılarak çevrilmiş, bir anlanda sınır tesbiti yanında güvenlik de tesis edilmiştir. Bugün ayni işin sadece duvar yapımı karşılığı yaklaşık olarak  asgari 50.000-TL yatırım maliyeti gerekmektedir.

Genel Özellikler

Bina iki katlı olup; 100m2 taban oturumu üzerine inşa edilmiştir. 200m2 kullanım alanı mevcuttur. Evin girişinde antre, geniş salon, banyo tuvalet, kiler, oldukça ferah büyük teras balkon sizi karşılar. Teras balkon sahip olduğu manzara ile başlı başına dinlence, günlük yaşam alanı sunmaktadır. Üst kata çıkıldığında, sahanlık, üç yatak odası, ana banyo tuvalet ile balkon bulunur. Güneş enerji sistemi,elektrikli sofben vardır. Odaların genilşiği, aydınlık, güneş alan, doğa manzarası özellikleriyle dikkat çeker. 

Teknik açıdan, zeminde birinci sınıf fayans kullanılmıştır. Pencereler Datça Bozburun plan hükümleri standartlarına uygundur. Çatı saçaklıdır. Kış aylarının yağmuruna ve yaz sıcaklarında ısıya karşı avantajı, bölgenin estetik yapısı dikakate alınarak tercih edilmiştir. Çıplak gözle bakıldığında evde rutubet, duvarlarda nem bulunmamaktadır. Evin durumu herhangi masraf yapmadan kullanıma hazır olmasıdır. Alıcı sadece kendi zevk ve konforuna yönelik, ana yapıyı bozmadan tadilat, restorasyon yapabilir. Firma olarak, bizim tavsiye ettiğimiz önemli fırsat içeren gayrimenkul olduğunu belirtelim. 

Gökova Akçapınar

Bölgemizde ünlü bir yerleşim beldesi. UNESKO teşkilatı bünyesinde,"Doğayı Koruyalım Fonu" tarafından desteklenen "Biyo-Gökova Projesi" köyün adını duyurdu. Özellikle bu ana projeye eklenen "Akçapınar Leylek Köyü" çalışmasının başarısı  dünya çapında ses getirdi. Bilindiği gibi her yıl mart ayında leylekler çiftleşmek ve kuçka için buraya gelirler. Proje kapsamında yapılan yuvalar, yıldan yıla sayısı, nesli azalan leylekleri korudu. Son yıllarda bu başarılı çalışmayla sayıları artıyor. İşte Akçapınar her yıl gelen leylekler gibi, burasının doğal güzelliklerini seven konuklarını ağırlıyor. Köyde artık oteller ve apartlar da faal durumda. Giderek turistik gelişim yaşanıyor. İmar çalışmaları sonucu doğa ile uyumlu modern konutlar ile yerleşim artıyor.

Ağaçlı Yol'u anmadan geçmiyelim. Rivayetler var. Zamanında yaşamış Ağa, ince hastalık geçirmiş. Muğlaya atıyla gölgesinde gitmek için bu ağaçları diktirmiş. Bir başka söylenti, Valinin bataklıkları kurutmak, sinekle savaş kapsamında ağaçlı yolun yapıldığı yönünde. Bize göre kim ne amaçla yaptı ise yapmış olsun doğru yapmışlar imrenilecek miras bırakmışlar. Nasihat gibi, doğayı koruyun demişler.

Köy Mahalle Oldu

6360 sayılı kanun ile Akçapınar Köyü Mahalle oldu. Bilindiği gibi adrese dayalı nüfus bilgileri esas alınmak üzere, 500 üzerinde kişi kayıtlı olduğunda Köyler Mahalle oluyor. Zaten 2012 yılı sayımlarında sayı 561 kişi olarak belgelenmişti. Ula İlçesine bağlıdır. Muğla Büyük Şehir tarafından yönetim kapsamındadır. Denizden yüksekliği, rakım 20 metre görünür. Ancak; yamaçlara da yapılan konutlarda rakım yükselir. 

Posta kodu digital sayısı 48640 olduğunu belirtelim. Ulaşım son derece kolaydır. Kadastro geçtiği için gayrimenkuller resmi tapuludur. Kaçak yapılaşmayı önlemek amacıyla hava fotoğrafları çekilerek takip sistemi vardır. Muğla İline 42km mesafede bulunan Akçapınarın diğer ulaşım mesafeleri söyledir.

Gökçe 1 Km- Şirinköy 2km- Akyaka 4km- Akyaka Sahil 1km- Çıtlık 5 km- Ula 30km- Marmaris 25km- Dalaman Hava alanı 63km

Sonuç

Gönenç Emlak Şirketi olarak fırsatlar sunmaya devam ediyoruz. Satışa çıkarılan köy evi ve içinde yer aldığı interland dokusu ile doğa içindeki güzellikleri ile huzurlu, modern yaşamdan kopmadan, sakin yaşam arayanlara duyuruyoruz. Konut, makul fiyatı, sahip olduğu özellikleri ile yeni sahiplerini bekliyor. Daha çok resim talebi ile isteklerinizi, sorularınızı iletişim sayfamızdan iletebilirsiniz. Biz Muğla ve çevresinde 26 yıldır gayrimenkul danışmanlık hizmeti veriyoruz. Danışmak kazandırır.

Kemal Gönenç +90 532 312 01 16

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazılarımızın tüm hakları Gönenç Emlakçılık Şirketi’ne aittir. Kısmen veya tamamen alıntı yapılarak link verilse dahi kullanılamaz.

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita