Satılık Gökova Köy Evi // Gönenç Emlak

Yatırımcıya ideal satılık Gökova Köy evi fırsatını firmamız gayrimenkul piyasasına sundu.

Emlak Danışmanı

Satılık Gökova Köy Evi

 • İlan No
  76
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Konut
 • m2
  115
 • Oda Sayısı
  2+1
 • Bina Yaşı
  25-30
 • Isınma
  Şömine
 • Banyo Sayısı
  1
Açıklama

Satılık Köy Evi

Yatırımcıya ideal satılık Gökova Köy evi fırsatını firmamız  gayrimenkul piyasasına sundu. Gökova’da 1500 metrekare parsel içinde yer alan 115m2 kullanım alanına sahip köy evi ruhsatlıdır. Konut ve 65m2 genişliğinde otopar ve 1580m2 ilave araziyle birlikte satılıktır. Ev ve tarlanın yol terkleri yapılmıştır. Ayrıca 940m2 arsa mevcuttur. Nitekim arsa içerisinde yetişkin ceviz ağaçları, diğerinde ise bağ ve zeytinlik bulunmaktadır. Gayrimenkul ilköğretim okuluna ve semt polikliniğine yakın mesafededir. Müstakil evin bahçesi için yol terki yapılmıştır. Arazide kuyu, akarsu sistemi bulunan diğer arsayla birlikte satışa sunulmuştur.

İmar Durumu

Gökova çok özel bir bölgedir. Genel anlamda koruma altındadır. 1989 yılından beri kadastro çalışmaları devam etmektedir. Bayındırlık Bakanlığı Muğla İl İmar Müdürlüğü geçmişte çalışmaları sürdürmüştür. 2008 yılında İl Özel İdare Müdürlüğü etkisi görülür. Yerel seçimlerin ardından Muğla İli Metropol Belediye sistemini benimsedi. İmar çalışmalarında hızlı faaliyet bu dönemde görüldü. Günümüzde ise son gelişme açısından Gökova Özel Çevre koruma 1/25.000 ölçekli çevre düzeni plan hükümleri çözüm odaklı hazırlandı ve onaylandı. Çalışmaların devam ettiği bölgede genel anlamda kadastro yoluna cepheli sınırı bulunan arsalara konut inşaatı yapılması mümkündür. Ancak, sit alanları ve koruma kapsamında kalan alanlarla kıyı kenar şerit kanunuyla belirlenmiş yasaklamalar haricinde olmak mecburidir. Elbette her parselin konum metraj ve özellikleri farklı olduğundan ilgili belediyeden kontrol edilmesi gerekir.

Yer Gösterme Protokolü

Bakanlık tebliğiyle (2003/59) uygulamanın nasıl yapılacağı açıklanmıştır. Satışa çıkarılan taşınmazın gösterilmesi ayrıntılı bilgi verilmesi kurala bağlanmıştır. Yeri görmek isteyen veya isteyenlerle gösterecek firma yetkilisi düzenlenen yer gösterme tutanağına karşılıklı imzalanır, birer nüsha kendilerine verilir. Böylece sağlanan hizmet kayıt altına alınır. Yer göstermede ücret alınmaz. Ancak, merkez haricinde bulunan uygulamalar için kilometre hesabı üzerine ücret talep edilir. Bu ücret hizmet vermeden önce belirtilmek zorundadır. Yapılan ödeme için firma hizmet bedeli için fatura verir.

Köy Evleri Yatırımı

Kent yaşamının karmaşasından kaçanlar için bölge idealdir. Nitekim yabancı aileler özellikle İngilizler son 25 yıldır Akyaka, Ataköy, Çıtlık yerleşim bölgelerinden konut almaktadır. İçinde köy evi bulunan parseller ise popülerdir. Gökova köy evleri yüksek prim potansiyeline sahiptir. Yatırımcılar da bu tip gayrimenkullere odaklanmıştır. İmar çalışmaları devam ettiği için çok ciddi kazanç sağlama beklentisi vardır. Gökova köy evleri resmi tapulu olduğu için kaçak konut statüsü dışında olduğundan çok tercih edildi. Ancak, çıkarılan İmar Barışı ruhsatsız yapıları kayıt altına aldığı için bu sorun çözümlendi. Fakat yasa belirli bir süreyi kapsadığı için sona erdi. Bir defa için çıkarılan bu yasa geleceğe dönük olmadığı için köy evlerine talebi olumsuz etkilemedi.

Gayrimenkul Pazarlama

Şirketimiz 1994 yılından beri Muğla çevresi gayrimenkul danışmanlık hizmeti vermektedir. Datça’dan Fethiye’ye kadar olan sahiller ve Marmaris piyasası hedef alanımızdır. Bilgi bankamızda muhtelif tipte taşınmazları içeren ilanlar sunulmaktadır. Satılık Gökova köy evleri yanı sıra faaliyet alanımızda yer alan diğer köy evleri de pazarlama faaliyetimiz kapsamındadır. Firmamızın ilk yıllarında sürdürülen Klasik usuller mazide kalmıştır. Teknolojideki gelişmelere bağlı zaman içinde değişim sağlanarak modern teknikler kullanılmaktadır. Dijital pazarlama ve stratejik planlama gibi modern yöntemlerle gayrimenkul satışının değerinde ve hızlı satışı sağlanması amaçlanır.

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita