Gökova Satılık Arazi Arsa // Gönenç Emlak Marmaris

Marmaris Muğla yol ayrımı mevkisinde bulunan yatırım açısından yüksek prim potansiyeline sahip Gökova satılık arazi.

Emlak Danışmanı

Gökova Satılık Arazi

 • İlan No
  357
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  4490
 • İmar
  İmarsız
 • Taks
  %5
 • Kaks
  %10
 • Kadastro Yolu
  Yolu Var
Açıklama

Gökova Satılık Arsalar

Marmaris Muğla yol ayrımı mevkisinde bulunan yatırım açısından yüksek prim potansiyeline sahip Gökova satılık arazi. Kadastro yoluna cepheli düz, tarıma elverişli, anayola yakın gayrimenkul. İmar sınırına yakınında olması nedeniyle gelecekte gelişime açık, imar alanına girmesi muhtemelen mümkün özelliktedir. Yatırım amacına uygun emlakın çok yönlü olarak kullanım olanağı vardır.

Muğla il hudutları içinde geçerli olan geçiş dönemi yapılaşma koşulları kapsamına İl Özel İdare Müdürlüğü zamanında girmesi mümkündü. Bu durumda 85m2 tabana oturan ev inşaatı yapılabilme potansiyeline sahipdir. Ancak, revizyon planı ardından değişim yaşanmıştır.  Muğla İli Büyük Şehir Belediyelik sistemi idaresi yerel seçimler ardından yasa ile gerçekleşti. İmar konusunda son gelişmeler hakkında bilgiler ilgili departmandan alınabilir. Gayrimenkul randevu alınarak şirketimiz  yetkilisince gösterilir. Prensibimiz gereği alıcı, satıcı güvenli satış için karşılıklı görüştürülür. Lütfen daha çok bilgi için iletişim sayfamızdan sorularınızı iletiniz.

İmar Durum Belgesi

Bu belge arsa satışını hızlandıran katalizör etkisi yapan belgedir. Araç ruhsatı belirttiği özellikler ile aracınızı tanımlar. İ.D.B İmar Durum Belgesi de sahip olduğunuz gayrimenkul hakkında bilgiler verir. Peki nereden nasıl alınır. Belediye Fen İşleri Müdürlüğü'ne dilekçe ile müracaatınız gerekir. Lisanslı Harıta Ofisinden koordinatlı onaylanan çap döküman alınır. Gayrimenkul değeri üzerinden hesaplanan ödeme yapılır. 

Örneğin arsanızı satmaya çalışırken, alıcıya siz ne kadar bilgi verseniz yeterli olmaz. Bilgilerin doğruluğu hakkında şüpheleri gidermek üzere araştırma yapmak istersiniz. Sorgulama pek kolay olmaz. En azından Tapu ve Kadastro Müdürlüğü'nde, Belediye'de vekaletiniz bulunmuyor ise takip yapamazsınız. Mülk sahibini yanınızda götürmeniz gerekir. Oysa bu belge pek çok konuda işlerinizi hızlı yapmanızı sağlar.

Ancak ikinci konu, size gösterilen yer satın alınacak parsel midir? Yanlışlık olabilir mi? Yanlışlık olabilir, kötü niyetli tutum olması mümkündür. Harita mühendisi aracılığı ile kontrıol yaptırmanızda yarar var. GPS ile veya kazık çakma yöntemiyle parsel sınırlarını kontrol edebilirsiniz. Profesyonellere danışmak daima yararlıdır.    

Marmaris Gönenç Emlak Danışmanlık Şirketi

27 yıl üzerinde emlak sektöründe danışmanlık hizmeti vermekte olan şirketimiz düzenli güncellenen portföye sahipdir. Marmaris Gönenç Emlak satilik kiralik konut arsa gayrimenkul ilan sitesi bilgileri sürekli olarak güncellenmektedir. Lütfen kiralik veya satılık ev ilanları müstakil ev köy evi villa tipi gayrimenkul isteklerinizi iletiniz.Sitemizi akıllı telefonlardan ve sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz. Firmamızın haber siteleri ile bloglarında fırsatları öğrenmeniz önerilir.

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazılarımızın tüm hakları Gönenç Emlakçılık Şirketi’ne aittir. Kısmen veya tamamen alıntı yapılarak link verilse dahi kullanılamaz.

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita