Hisarönü Satılık Arsa Kocakür Muğla // Gönenç Emlak Marmaris

Marmaris Hisarönü satılık arsa Kocakür Muğla mevkiinde Gönenç Emlak Şirketi tarafından sunulmuştur.

Emlak Danışmanı

Hisarönü Satılık Arsa Kocakür Mugla

 • İlan No
  697
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  1101
 • İmar
  imarlı
 • Taks
  %10
 • Kaks
  %20
 • Kadastro Yolu
  Yolu Var
Açıklama

Muğla Hisarönü

Marmaris  Hisarönü satılık arsa Kocakür Muğla mevkiinde Gönenç Emlak Şirketi tarafından sunulmuştur. Marmaris'e araçla 25-30 dakikalık mesafede bulunan Hisarönü'nde 1100m2 parsel satışa çıkarıldı. Yerleşim alanıda, yol, su, elektrik, bulunan parsel yola cephelidir. Deniz ile arasında bir parsel vardır. Kocakür mevkiinde parsel içinde baraka yer almaktadır. Şahıs tapulu Hisarönü satılık arsa, yatırım değerine sahipdir. Yolu; tescil edilmiş kadastro yoludur. Satılık gayrimenkulde avantaj ile dezavantajları, kar, zarar ikilemi gibidir. Risk oranı arttıkça kar marjı yükselir.

Bu nedenle önerilir nitelikte gayrimenkul olduğunu belirtelim. İmar planındaki gelişmelerin yönü yatırımcının yolunu aydınlatır. Hisarönü satılık arsa fiyat etiket değeri de, bu gelişmeye göre dinamik konumdadır. Şirketimiz yetkilisi nezaretinde Hisarönü satılık arsa gösterilir. Bu işlem T. C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nın 8/7/2003 tarih, ÖSG-2003/59 nolu tebliğine uygun gerçekleştirilir. Tutanak tanzim edilerek emlak hakkında bilgi verilir, yeri gösterilir. Güvenli alışveriş gereği olarak alıcı satıcı karşılıklı görüşmesi şirket prensibi olarak tarafımızdan temin edilecektir.

İmar Bilgileri

Datça Bozburun Plan Hükümleri geçerlidir. 30 Mart seçimleri öncesi Mugla İl Özel İdare Müdürlüğü tarafından 2008 yılında, G.D.Y.K. Geçiş Dönemi Yapılaşma Koşulları isimli yönetmelik çıkarılmıştı. Bu yönetmeliğe göre kadastro yoluna sınır cephesi olan, 400m2 ve üzerinde parselde, K.K.K. Kıyı Kenar Kanunu kapsamı dışında kalan, yani denizden 150 metre mesafe uzak olmak şartıyla Köy Yerleşim alanı içindeki parsellere, taban oturumu 85m2'den büyük olmamak üzere konut ya da çekme mesafelerine göre kurtarıyor ise, iki konut hacminde apart otel yapılabiliyordu.

Sit alanlarına ise, konut yapılamıyacağı kanunda yer almaktadır. Seçimlerin ardından, İl Özel İdare Müdürlüğü Kapatıldı. Çünkü; Büyükşehir yasası ile seçimlerin ardından Mugla Büyük Şehir Belediyesi oldu. Nüfusu 500 kişi üzerindeki köyler mahalle statüsü kazandı. Hisarönü Mahallesi, imar çalışmaları dahil tamamen Marmaris Belediyesi'ne bağlandı. İnşaat müsadesi veya inşaatı tamamlanan yapılara Y.K.İ.B. Yapı Kullanma İzin Belgesi bu kurum tarafından verileceği belirtilmiştir.

30 Nisan 2014 günü askıdan indirilen; itirazları tamamlanan Datça Bozburun Revizyon Planı imar çalışmalarının ivme kazanacağı umudunu verdi. Beklenti yarattı. 63 sayfadan oluşan revizyon planı incelendiğinde marjinal tarım alanları dikkat çekmektedir. Geleneksel tarım alanlarında koruma göze çarpmaktadır. Revizyon planı, geçmiş karar, yönetmelik, kanun, kararnameleri bir bütün olarak ele alarak, hem doğayı hem burada yaşayanların yararlarını gözeten denge içinde düzenlenmiştir. İtirazlar ardından tam anlamıyla şekillenecek olan revizyon planı umarız kaçak yapılaşmayı önleyecek etkiyi realize edecektir. Yukarıda belirttiğimiz satılık arsa, kıyı şerit kanunu gereği denizden 150 metre mesafeden gerilerde ise, kadastro yoluna cepheli ve sit kapsamı içinde ise, hangi haklara sahip olduğu görülür. Bir tanesindeki eksiklik, tümü üzerindeki iddiayı kaybeder. Süreç devam etmektedir.

Biz bu süreci 25 yıldan fazla süredir aktif olarak izliyoruz. Nasıl araçların ruhsatı, plakası, sahibini, özelliklerini, sorumluluklarını belgeliyorsa, bir parselin plakası İ.D.B. İmar Durum Belgesi'dir. Belediyeden alınacak belge tüm soruları yanıtlayan resmi belgedir. Zaten alıcı, böyle belge yoksa, ilgili makamlardan araştırmadan satın almaz. Hisarönü; diğer çevre köylerde imar yoktur. İmar gelmemiştir. Yönetmelikle yukarıda belirttiğimiz kriterlere sahip tarla, araziler; arsa statüsü kazanmıştır. 1/25.000'lik revizyon plan uygulaması pek çok sorunu çözecektir.

Gönenç Emlak Marmaris

1992 yılında Gayrimenkul sektöründe faaliyette bulunan şirketimiz kurucuları francheising sisteminden yararlanarak Francheisor Agent olarak servis verdi. Ancak; şirket hisselerimizi devir ederek, 1994 yılında kendi aile şirketimiz Gönenç Emlakçılık Ltd.Şti. kurarak, bugüne kadar kurumsal danışmanlık hizmeti sağladık. 2005 yılından beri izlediğiniz gonencemlak.com.tr yayındadır. Sorularınız istekleriniz için bize ulaşabilir, şirketimiz adına açılmış sosyal medya hesaplarından bizi takip edebilirsiniz. Portföyümüzden; Muğla Marmaris Gönenç Emlak sahillerde satilik kiralik daire konut ve marmaris emlak arsa villa ada köy evleri ile otel gayrimenkul ilanlari güncellenerek sunulmaktadır. Hisarönü satılık arsa yanısıra, marmariste satilik daire ile Marmariste kiralik ev ilanları müstakil ev köy evi yazlik konut tipi gayrimekul satilik villa emlak bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazılarımızın tüm hakları Gönenç Emlakçılık Şirketi’ne aittir. Kısmen veya tamamen alıntı yapılarak link verilse dahi kullanılamaz.

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita