İçmeler Satılık Emlak Arsa // Gönenc Emlak Marmaris

Muğla Marmaris İçmeler turizm imarlı parsel ticari arsa arayanlar için özelsatılık gayrimenkul.

Emlak Danışmanı

İçmeler Satılık Emlak Arsa

 • İlan No
  190
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  595
 • İmar
  Turizm
 • Taks
  %30
 • Kaks
  %90
 • Kadastro Yolu
  Yolu Var
Açıklama

İçmeler Satılık Arsa

Muğla Marmaris İçmeler turizm imarlı parsel ticari arsa arayanlar için özel satılık gayrimenkul. Turizm bakanlığınca onaylanan Eğlence ve Turizm Ticater alanında, bakanlık projesi olarak realize edilmek üzere hazırlanan özel, imarlı alanda, yasal düzenlemesi yapılmış tek parsel işyeri arsası. 

9 metre bina yüksekliği, 900 m2 kapalı alan ,alt katlar işyeri, üstleri konut yapılabilir. Üç tarafı yol. Tapu ve resmi imar belgeleri hazır sorunsuz, %50 imar izni verilmiş olan satılık arsa. Son zamanlarda yaşanan değişiklikler nedeniyle kesin bilgi için imar durum belgesi alınmalı veya Marmaris Fen İşleri Müdürlüğü'ne müracaat edilmelidir.

İmar Tarihçesi

İçmeler Köy satatüsünde bulunduğu yılların gerisinde zilliyetlik, köy muhtar senedi ile toprak kullanımı haklarına sahipti. Daha sonra kadastro geçti. Resmi tapular temin edildi. Yaşanan büyük deprem sonrası Dünya Bankasının hazırladığı, desteklediği proje kapsamında halka arsa parselleri ücretsiz dağıtıldı. Tek tip proje konut zorunluluğu ile on yıl satamaz ve konut yapmak mecburiyeti getirildi. Eğer projeye uygun ev yaptıysan on yıl sonra s-şerh kalkıyor, satma satın alma hakkı serbest kalıyor. Daha sonra konutlara çatı izini de verildi. 

İçmeler daha sonra Belediye idare sistemine geçti. Başarılı Beldiye Başkanı beldeyi baştan aşağı değiştirerek imrenilecek hale getirdi. Bu iş Reislik ile olmaz diyenler seçimle yeni gelenler bu başarıyı yakalayamadı. Yapılaşma alabildiğine arttı. Bugün satılık çok az parsel kalmıştır. Yapılarda iki kat izin verilmesi, bahçeli evlerin yer aldığı doğa uyumlu görünüm verdi. Sahil şeridindeki beş katlı oteller ise tam Türk usulü çarpık imar abidesi olarak vizyon yoksunluğunu halen sergiliyor. 

30 Mart seçimleri ardından, Belediye idare sistemi bitti. İçmeler Mahalle oldu. Muğla Büyük Şehir Belediyesi yönetimi kapsamı içinde Marmaris Belediyesine bağlandı. Her türlü inşaat müsadesi, ruhsat Marmaris Belediyesi tarafından verilmektedir. 1/25.000 ölçekli revizyon imar planları geçerlidir. Ana yapı olarak; Datça Bozburun Plan hükümleri ile ona bağlı geçerliliği devam eden yönetmelikler belirleyicidir.

Gönenç Emlak

Şirketimiz 1994 tarihinden beri Marmaris İçmeler emlak piyasasında gayrimenkul danışmanlık hizmeti vermektedir. Tecrübelerimizden yararlanmak isteyenler uzman ekip tarafından verilen profesyonel servisten yararlanabilir. Randevu ilalınarak gayrimenkul gösterilir. Yer Gösterme işlemi T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı 2003 tarih ve 59 numaralı tebliğine uygun olarak yapılır. Verilen hizmet yasa gereği kayıt altına alınır. Tutanak tanzim edilerek taraflarca imzalanır. Bu işlem yapılmaz ise hizmet , bilgi verilmez. Alıcı satıcı karşılıklı olarak güvenli bir satış için görüştürülür. satilik kiralik daire konut arsa hakkında bilgiler için portföyümüzden yararlanınız. Danışmak kazandırır.

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita