İmarlık Satılık Arsa Turunç // Gönenç Emlak Marmaris

Muğla Marmaris Turunç yamaçta deniz manzaralı imarlı satılık arsa parseli gayrimenkul piyasasına sunuldu

Emlak Danışmanı

İmarlı Satılık Arsa Turunç

 • İlan No
  301
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  9760
 • İmar
  Konut
 • Taks
  %10
 • Kaks
  %20
 • Kadastro Yolu
  Yolu Var
Açıklama

Satılık Emlak

Muğla Marmaris Turunç yamaçta deniz manzaralı imarlı satılık arsa parseli gayrimenkul piyasasına sunuldu. Yasal imarlı olan arsa, konut ve turistik tesis inşaatı için uygundur. Arsanın bir tarafı yola cephelidir. Arsanın diğer yanı iseorman ile sınır ve diğer iki cephesinde park bulunmaktadır. İmar terkleri nedeniyle inşaata uygun alan 1/2 oranında, (yol, park, yeşil alan) kayıpları vardır. Kalan kısım konut imarlıdır.

Taşınmazın İmar Durumu

Turunç satılık arsa pazarlama çalışmasını 27 yıldır bölgede sürdürüyoruz. İlk dönemlerde muhtar senedi ile yapılan satışlar daha sonra resmi kadastro tapuları ile devam etti. Bu dönemde Bayındırlık İl İmar Müdürlüğü çalışmaları yürütüyordu. Daha sonra Muğla İl Özel İdare Müdürlüğü özellikle 2008 yılında G.D.Y.K. yani geçiş Dönemi Yapılaşma Koşulları yönetmeliği ile müdahalede bulundu.

Bu dönemde arazi durumunda pek çok parsel arsa statüsü kazandı. Yapılaşmanın arttığı, kaçak inşaatların bir anlamda önlendiği bönem 30 Mart yerel seçimleri ile kapandı. Bir ay sonra Revizyon İmar Planı onaylandı. Ayni zamanda Muğla İlinin Büyük Şehir Belediyesi ilan edilmesi üzerine Turunç Belediyesi de kapatıldı. Turunç Mahallesi statüsü sağlandı. Marmaris Belediyesi İmar İskan çalışmalarında yetkili kılındı. Turunç inşaat ruhsatı, yapı kullanma izin belgesi, İmar durum belgesi gibi talepler Marmaris Belediyesi tarafından karşılanmaktadır.

Turunç Gönenç Emlak Danışmanlığı

01.01.1994 tarihinde kurulan firma merkez ofisimizden randevu temin edilerek gayrimenkul gösterilir. Yer gösterme işlemi T.C.Sanayi ve Ticaret Bakanlığı 2003 tarihinde yayınladığı OSG-2003/59 nolu yönetmeliği prosedürüne uygun olarak yapılır. Zabıt tutularak  iki nüsha imzalanarak yapılan işlem belgelenir.

Tüm portföyümüz elektronik ortamda sunulur. Gizli tutulması talep edilen satılık gayrimenkul bilgileri ancak karşılıklı görüşmede ifade edilir. Bu nedenle aradığınız özelliklere sahip ilan bulamadığınız taktirde, talebinizi yine de iletmenizde yarar vardır. Uzman ekibimizin, yıllara dayalı deneyim bilgi birikimi ile sunduğu profesyonel destek size kazandırır.

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita