Karacasöğüt Satılık Arsa // Gönenç Emlak Marmaris

Marmaris merkezden araçla 30 dakika mesafede bulunan Karaca Söğüt mevki satılık arsa resmi devlet tapulu gayrimenkul.

Emlak Danışmanı

Karaca Söğüt Satılık Arsa

 • İlan No
  177
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  18300
 • İmar
  İmarsız
 • Taks
  %5
 • Kaks
  %10
 • Kadastro Yolu
  Yolu Var
Açıklama

Satılık Yatırıma Uygun Gayrimenkul

Marmaris merkezden araçla 30 dakika mesafede bulunan Karaca Söğüt mevki satılık arsa resmi devlet tapulu gayrimenkul. Yatırım için alınabilir arsa. Üçüncü derece sit alanında bulunan, iki tarafı orman önünde denize sıfır parsel parsel ile birlikte 24.562m2 metraja sahip satılık emlak. Denize inen yola boydan boya cephesi vardır. 

Bölgenin İmar Durumu

İmar barışı ile konutlarda sorunların çözümü bekleniyor. Karaca Söğüt büyük parsellerde kat irtifakı kurulmadan inşa edilmiş konutlar ile sorun yaşamaktadır. Örneğin 10.000m2 büyüklüğünde parselde 12 ev bulunmaktadır. Hiç birisinin müstakil tapusu bulunmamaktadır. Bu sorunun çözülmesi imar planı ile ilişkilidir. 

Geçerli olan Datça Bozburun Plan hükümleridir. Yeni Revizyon Planı ile bu güne kadar çıkarılan yönetmelik ve kanunlar geçerlidir. Muğla Büyük Şehir Belediyesi olunca bilindiği gibi kayıtlı nüfusu 500 kişi veya üzerinde olursa Köy statüsü Mahalle olur. Gökova Özel Çevre Koruma Bölgesi kapsamı içerisinde bulunması nedeniyle  yapılaşmanın en alt seviyede olduğunu belirtelim. 

İlanda yer alan satılık arsa bu günkü durumu ile sit alanında kalmaktadır. Ancak; Marmaris merkeze 20 km mesafede bulunan arsa için sit kapsamı dışında kalması bekleniyor. Önemli yatırım potansiyeline sahip olan parsel imar açısından yeni durumun oluşması ile çok değerlenir. Randevu alınarak Gönenç Emlak  Şirketi yetkilisi tarafından gayrimenkul gösterilir. Bu işlemi bakanlığın 2003-59 sayılı yönetmeliğine uygun yapılır. Güvenli satış için alıcı satıcı karşılıklı görüştürülür. Satılık arsa hakkında sorularınızı lütfen iletiniz. 

Karaca Söğüt Gönenç Emlak

Şirketimiz bir ocak 1994 tarihinde kuruldu. Hizmet verdiğimiz alan, Datça Fethiye sahilleridir. Portföyümüzde bulunan yüzlerce gayrimenkul ilanı düzenli güncellenmektedir. Portföyümüzü elektronik ortamda takip edebilirsiniz. Web sitemizden ilanları izleyebilirsiniz. Özgün içerikler, haber siteleri ve akıllı telefonlardan firmamız bilgileri, ilanlar izlenebilir.

Firmamız bölgede uzun yıllardır gayrimenkul pazarlama çalışması yapıyor. Özellikle arsa satışları konusunda hızlı satış yapabilmek amacıyla parsellerin sertifikasının olması önemlidir. Y.K.İ.B. yani yapı kullanma izin belgesi parselin net durumunu gösterir. Bu belge ruhsat için kullanılmaz. Üstelik geçerlilik süresi bir yıldır. Araç ruhsatı aracın özelliklerini tanımlar. Y.K.İ.B ise, parselin tüm özelliklerini belirtir. Ancak; bu da yeterli değildir. Arsanın yerinin tespiti için kazık çakma veya GPS ile kesin bilgi gereklidir. Güvenli satış işlemi önemlidir. Şirketimizin uzman deneyimli ekibi profesyonel danışmanlık sunmaktadır. yararlanmanız kazandırır.

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita