Hastahane Yakını Kiralık // Gönenç Emlak Marmaris

Muğla Marmaris Merkezde üç katlı binanın ikinci katında kiralık hastane yakını daire şirketimiz tarafından kiraya verilecektir.

Emlak Danışmanı

Hastahane yakını Kiralık

 • İlan No
  582
 • İlan Durumu
  Kiralık
 • Emlak Tipi
  Konut
 • m2
  80
 • Oda Sayısı
  2+1
 • Kat Sayısı
  3
 • Bulunduğu Kat
  2
 • Bina Yaşı
  10-20
 • Isınma
  Klima
 • Banyo Sayısı
  1
Açıklama

Marmaris Kiralık Ev

Kontrat sona erince tekrar kiraya verileceği için ilan emsal olarak yayında bırakılmıştır.Muğla Marmaris Merkezde üç katlı binanın ikinci katında kiralık daire Gönenç Emlakçılık Şirketi tarafından kiraya verilecektir. Ahu Hastanesi mevkisinde bulunan konut ulaşımı kolaydır. Üç tarafı açık, güneş gören, geniş balkonu vardır.  Sitede yüzme havuzu ve otopark bulunmaktadır.

Konut Özellikleri

Evden 25 metre mesafeden dolmuş geçmektedir. Ulaşımı kolay olan evin üç tarafı açık olduğundan gün boyu güneş görmektedir. Daire denize yürüyerek beş dakika mesafededir. Evde geniş salon, amerikan mutfak, banyo wc, iki adet yatak odası bulunmaktadır. Su ve elektrik son endexleri alınarak ev teslim edilir. Dairenin tüm pencerelerinde ikinci kat olmasına rağmen demir ile güvenlik tesis edilmiştir. Maaşlı olan aileler tercih edilmektedir.

Kiralama Koşulları

Bir yıllık kira kontratı tanzim edilir. Kiracının tahliye taahhütnamesi vermesi gereklidir. Taraflar anlaştığı taktirde her yıl kontratın süresi uzatılır. Yeni kira kontratı aylık kira bedeli tüketici endeksi tutarı kadar artarak belirlenir. Elektrik su abonelikleri kiracının adına yapılır. Abonelik giderleri kiracıya aittir. İlk ay kira ödemesi peşin olarak ödenir. Diğer ayların düzenli, gününde ödenmesi koşuldur. Kiracının kiraladığı evi ikamet olarak göstermek zorundadır. Bu amaçla Nüfüs Müdürlüğü'ne müracat edilerek işlem yapılır. Teslim edilen demirbaşlar için depozit verilir. Tüm ödemeler yasa gereği mülk sahibi banka hesabına yapılacaktır. Elden para vermek almak yasaktır. Kat mülkiyet tapusu mevcutdur. Site yönetimi,güvenlik mevcutdur.

Yer Gösterme

Randevu istenerek gayrimenkul gösterilir. Ofiste yapılan ön görüşme ardından Yer Gösterme tutanağı düzenlenir. İki nüsha tanzim edilen belge ile verilen hizmet kayıt altına alınır. Evi göstererek bilgi veren ve görenler arasında karşılıklı imzalanır. İmzadan imtina edilir ise hizmet verilmez. Bu işlem T.C. Sanayive Ticaret Bakanlığı'nın 2003 tarihli 2003/59 numaralı tebliğine uygun yapılır. Konut sahibi ile kiracının karşılıklı olarak güvenli bir kiralama işlemi için görüşmesi temin edilir.

Kiralık Ev Sorunu Büyüyor

Marmaris merkez ve çevre mahallelerinde kiralık konut bulmak günden güne güçleşiyor. Bunun birinci nedeni konut stok seviyesinin iyice daralmış olmasıdır. Sadece kentsel dönüşüm ile yeni yapılar yapılabiliyor. Ancak yapılan birinci el konutların sahipleri de kiracıları da inşaat halindeyken hazır. Ölüm ve taşınma dışında ilave konutlar piyasaya girmiyor. Arz talep fiyatı belirler kuralından hareketle fiyatlar da artıyor. Yasanan ülke ekonomisinde sıkıntılar kiralık satılık taşınmaz fiyatlarının yükselmesine neden oldu. Yapı maliyetlerini ve daire başına arsa payı girdileri yüksekliği fiyatları da yükseltti. Mevcut durumda bu durumun düzelmesi beklenmiyor.

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita