Gönenç Emlak

Konut alımı ve kiralama deneyim ister açıklaması gayrimenkul piyasasına yapılarak makale paylaşıma sunuldu.

Konut Alım Satımı // Gönenç Emlak

konut alımı ve kirakanması tecrübe ister

Danışmak Kazandırıyor

Konut alımı ve kiralama deneyim ister açıklaması gayrimenkul piyasasına yapılarak makale paylaşıma sunuldu. Muğla Marmaris gayrimenkul sektöründe 26 yıldır profesyonel danışmanlık hizmeti veren Gönenç Emlak Şirketi yeni blog yazılarını sürdürecektir. Marmaris satılık ev konusunda gelen soruların yoğunluğu nedeniyle dğerlendirme yapalım.

Uzmanlık gerektiren hususlarda hazırlıklı olmak hızlı yol almayı sağlar. Marmaris kiralık ev Sözleşmesi hazırlarken hukuk danışmanı, satın alma iradesi alırken ve işlem gerçekleştirirken ise gayrimenkul danışmanı desteğiyle hareket etmek size avantaj getirir.

Örneğin Marmaris satılık ev satın almak için bir yargıya varmak süreç gerektirir. Araştırma değerlendirme analiz ve sonucunda şu veya bu şekilde karar verilir. Peki, bu sonuca ulaşırken dayanaklarınız, bakış açınız, bilgi alt yapınız sağlıklı mı? Yanlış atılan adımlar doğruya ulaştırmaz. Yine de kendi başıma yürümek isterseniz umarız şansınız yanınızda olur. Biz yine de dikkat edilmesi gerekenleri paylaşalım.

Nereden Başlamak Gerekir?

Genel anlamda ev kiralamak veya satın almak isteyenler nereden başlamalı sorusunu sorduklarında mutlaka herkes yanıt verir. Ancak, konusunda uzman gayrimenkul danışmanı size yanıtları doğrudan verir. Sizin deneme yanılma kıyaslamayla doğruyu bulma zahmetine katlanmanız gerekmez. Fakat nereden başlayacağım diyorsanız doğru yerdesiniz diyebiliriz. Marmaris satılık ev alırken veya kiralama sırasında satır başı sunulan içerik en azından size bakış açısı sağlayabilir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

• İlk önce Marmaris satılık ev alırken mevkisinin iş yerimize ve sosyal konuma uygun yerde olması seçim yaparken en önemli özellik olmalıdır. Evin yüksek zemin ya da çatı katında olduğunu bilmemiz geriyor. Çatı da olursa su sızdırır, zeminde olursa sel durumlarında sonuçlar olumsuz olabilir. Ayrıca zemin katta evler rutubetli olabiliyor.

• Ev almaya gidecekseniz gündüz gitmeye çalışmalısınız. Gün ışığında her şey daha iyi görülür. Yanınızda güvendiğiniz birisi bulunmasında fayda vardır. Depozito durumu varsa bunu döviz cinsinden vermeye çalışın. Günümüzde doların durumunu bilmeyen yoktur herhalde.

• Evi mümkünse sahibinden almaya çalışmanız doğaldır. Denemek doğrudur. Ancak sonuç alamadığınız takdirde destek almanız gerekecektir. Danışman seçiminde titiz olmalısınız.

• Kira artışlarının yasal artışa göre yapılacağı belirtilmelidir. Aksine hüküm bulunmuyor ise yasal artış kanunla belirlenmiştir. Deprem sigortası, otopark, markete yakınlığı, okula mesafesi, durak, plaj, alışveriş merkezi varlığı ve durumu araştırılmalıdır.

• Çevrede yaşayanların sosyal yapısı insan münasebetleri aile ortamına uygunluğu gibi hususlara etmek gerekir. Komşu ailede çocukları var ise davranış durumun ne olacağı bilinmelidir. Kimse geçimsiz komşularla beraber yaşamak istemez.

• Isınma sistemi nasıl olduğuna bakılmalıdır. Bu husus oldukça önemlidir. Güneş enerji sistemi elektrik tasarrufu sağlar. Sormanız gerekir.

• Kapıcı var ise siciline kadar araştırılmalıdır, gelecekte sorunlar yaşanabilir. Bakiye kalan borçları evi satın aldığınızda devir almış olursunuz.

Bu nedenle ya borç kapanmalı ya da bu yönde yazılı taahhüt alınmalıdır. Aidat ödemesi ve neleri içerdiğini sorunuz. Sadece bu anlatılanları bilmek bile sağlıklı bir ev bulmayı kolaylaştırır. Sorun yaratmayacağı gibi gelecekte çıkacak muhtemel sorunlardan sizi koruyacaktır.