Konut İmarlı Selimiye Satılık Arsa // Gönenç Emlak Marmaris

Villa müstakil ev taş ev inşaatı yapmaya yasal olanağa sahip yola cephe sınırlı konut imarlı Selimiye satılık arsa. 

Emlak Danışmanı

Konut İmarlı Selimiye Satılık Arsa

 • İlan No
  377
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  525
 • İmar
  imarlı
 • Taks
  %10
 • Kaks
  %20
 • Kadastro Yolu
  Yolu Var
Açıklama

Selimiye Satılık Arsa

Marmaris'e 40km mesafede bulunan, Selimiye mahallesinde, konut imarlı müstakil ev taş ev inşaatı yapmaya yasal olanağa sahip yola cephe sınırlı satılık arsa. Kadastro yolunun bulunması önemli avantajdır. 

Bölgenin İmar Geçmişi

26 Şubat 2009 tarihinde, satılık olan bu arsa için, T.C. Muğla İl Özel İdaresi, İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü'nden onaylı, İmar Durum Belgesi alınmıştır. Yasal olarak inşaat yapabilmenin ön adımı olan bu belgede; Ö.Ç.K.Başkanlığı'nın 1.5.2007 tarih ve 2483 sayılı yazısı ile onaylanan geçiş dönemi yapılanma koşulları ile Ö.Ç.K.K. Başkanlığınca onaylı 1/25000 ölçekli Datça-Bozburun çevre düzeni hükümlerinin geçerli olduğu belirtilmiştir. Buna göre iki katlı, ayrık nizam ve 6.50 m. yükseklikte, %30-40 çatı meyili,yan bahçe 3.00 metre, arka bahçe 3.25 metre mesafe ile inşaat yapılacaktır. Bu arsanın imar planındaki yeri; kırsal yerleşim alanıdır. 

Geçiş dönemi yapılaşma koşulları kapsamı içinde olan bu emlak, alt yapı imkanlarına sahiptir. Sınır poligonlarının tesbiti ve mevcut imar durum belgesinden sonra, yönetmeliğe uygun çizilen projenin Özel idare tarafından onayı ile, inşaat ruhsatı alınır. Ardından yasal olarak villa inşaatı yapılır. Denize olan uzaklığı 476 sayılı yasanın belirlediği sakınca mesafesinin dışındadır. Selimiye imar bilgileri hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilmek için; hazırladığımız 1 Eylül 2008 de yayına başlayan www.selimiyeemlak.net sitemizi izlemenizi tavsiye ederiz.Sorularınız için her iki sitemizden bizlere ulaşabilirsiniz.

Son İmar Durumu

Genel açıdan bakıldığında halen geçerli olan Datça Bozburun Plan Hükümleridir. Bu konuda geçerliliği devam eden tebliğler kanun ve yönetmelikler ile bir bütündür. 30 Mart Yerel seçimleri ardından Muğla Büyük Şehir Belediyelik idare sistemine geçti. 1/25.000 ölçekli Revizyon Planı onaylandı.Pek çok belirsizlik ortadan kalktı. İl Özel İdare Müdürlüğü'ne ait imar çalışma yetkileri Büyük Şehir Belediyesi'ne verildi. Selimiye Köyü ise nüfusu adrese dayalı ikamet kayıtlı 500 kişi ve daha fazla olunca Mahalle ilan edildi. Statüsü değişti. İnşaat izni, yapı kullanma izin belgesi gibi işlemler artık Marmaris Belediyesi'nden alınıyor.

Taşınmaz İçin Yer Gösterme protokolü

Talip olan alıcılara parsel gösterilir. Yasal prosedür takip edilir. Yerin gösterilmesi ve bilgi verilmesi hizmeti kayıt altına alınır. T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı 2003 tarihli ÖSG 2003/59 numaralı tebliği esas alınır. Parseli gösteren yetkili ile bilgi alanlar için karşılıklı imzalanan tutanak düzenlenir.İki nüsha tanzim edşilerek taraflara verilir.

Deneyimli Danışmanlık Şirketi

Firmamız Merkez ofisi Marmaris Merkezdedir. 01.01.1994 tarihinde kurulan şirketimiz bölgenin öncü firmasıdır. Hizmet alanı Muğla çevresi, Datça'dan Fethiye'ye kadar olan sahil kuşağıdır. Portföyümüzde yüzlerce ilan yayındadır. Portföyümüz düzenli olarak güncellenir. İlanlarımızı akıllı telefonlardan takip edebilirsiniz. Fırsatları sosyal medya hesaplarımızdam, haber sitemizdeni bloglarımızdan takip edebilirsiniz. Şirketimiz inbound, stratejik planlama, digital marketing gibi modern tekniklerle pazarlama çalışması yapmaktadır. İletişim sayfamızdan lütfen isteklerinizi, var ise sorularınızı lütfen iletiniz.

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazılarımızın tüm hakları Gönenç Emlakçılık Şirketi’ne aittir. Kısmen veya tamamen alıntı yapılarak link verilse dahi kullanılamaz.

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita