Gönenç Emlak

Şirketimiz 26 yıldır hizmet verdiği gayrimenkul konut yatırımı kazandırıyor açıklaması yaparak şimdi ev almanın zamanı dedi.

Konut Yatırımı // Gönenç Emlak

Marmaris emlak konut yatırımı daima kazandırır

Konut Yatırımı

Şirketimiz 26 yıldır hizmet verdiği gayrimenkul  konut yatırımı kazandırıyor açıklaması yaparak şimdi ev almanın zamanı dedi. Kredi faiz oranlarında yaşanılan gerilemenin karşılık bulduğu hareketlilik gözlenmektedir. Fırsatları ihmal etmeyiniz. Marmaris satılık ev alma hayalini ertelemeyin.

Turistik Bölgeler Popüler 

Türkiye turistik sahillerinde girişimcilerin  gerçekleştirdiği alımlar, bana ilerde ne kazandırır gibi düşünceleri sorgular. Oysa son on yıl üzerinden evlerin satış verilerini izlediğimizde sahibine kaybettirmeyen tek arac gayrimenkul olmuştur. Muğla Marmaris piyasasını düzenli izlediğimizden yerel piyasa koşullarında konut yatırımı kazandırıyor söylemi belli koşullar altında doğrudur.

Ekonomik Etkiler

Yazı konusunu gündeme almamızın sebebi yatırımcının tereddütlerini gidermeye yöneliktir.. Ülkemizde yapılan analizlere göre evlerin reel değeri her sene enflasyon oranı üstünde artan seviyede sahibine kazandırmış. Bunu senelik enflasyon üzerinden hesaplasak dahi her sene sahinine asgari % 10-35 oranında değer kazandırmıştır. Ülkemizde ortalama senelik enflasyon çift hanelidir. Tek hane seviyesine gerilemesi beklenmektedir.

Kalkınmanın Yönü

Böyle bir ortamda ev sahibi olmak doğrudur. Farklı düşünenlerin tereddütlerini bir yana bırakıp yatırım yapacağı taşınmazın özelliklerini iyi analiz etmesini tavsiye ediyoruz. Marmaris gayrimenkul fiyatları sürekli artış eğilimindedir. Fırsatları değerlendirmek zamanı çok uzun sürmeyecektir.

Hangi kesim için zor olmaya başladı? Senelik geliri %12 dolayında artış göstermeyen vatandaşlarımız için ev satın almak yıl geçtikçe maalesef zorlaşır. Ev satın almak kazandırır ancak dikkat edilmesi gerekli önemli hususlar vardır.

Ne Yapmalı Nelere Dikkat Etmeli?

1- Evin bulunduğu konum ve mevki en önemli unsurdur. Yapının değerinin belirlenmesinde mevki, yaş ve metraj gibi unsurlar fiyatı belirlemeyede birinci dereceden etkindir. Satın alacağınız konut için bulunduğu konum son derece önemlidir. Hastane, sağlık ocağı, okul, park, plaj, banka şubeleri gibi önemli yerlere olan mesafesi kontrol edilmelidir.

2- Yapılacak veya yapılmakta olan yatırım projeleri hakkında bilgi toplamaya çalışın. Fiyatlarını dalgalanma nedenlerini sorgulamak analiz etmek karar vermenizde etken olacak bilgidir. Yapılan veya yapılacak olan projeler bir taşınmazın değerinin artması için son derece önemlidir. Metro, hava limanı, otoyol, hızlı tren gibi projeler evinizin değerini artıracaktır.

3- Binanın yaşı önemlidir. Yapı kullanma izin belgesini kontrol ederek ruhsatın alınması inşaatın başlangıç ve sona erdiği tarihlerini görebilirsiniz. Yapılan son değerlendirmeye göre konuta yapılan yeni girişimlerin büyük bir bölümü genellikle birinci el veya beş yaşına kadar olan binalara yapıldığı saptanmıştır. Satın alacağınız evin yaşı satış konusunda etken unsurdur.

4- Gayrimenkulün bulunduğu il veya ilçenin kalkınma potansiyeli ve yönü hakkında bilgi toplamak analiz yapmak faydalıdır. Beklenti için öngörü sahibi olmanızı sağlar.

Bu madde yukarıda saydığımız maddeler içinde en önemli konuma sahip maddelerdendir. Çünkü bölgedeki kalkınma hızı, potansiyeli satın alacağınız ev değerinin yükselme hızı veya düşmesini göstermesiyle doğru orantılıdır. Satın almak istediğiniz taşınmazın potansiyelini öğrenmek üzere uzman desteği almanız, ondan sonra teşebbüste bulunmanız doğrudur.

Şans Faktörü

Açıklanan hususlar hakkında kendi başınıza hareket ederek sonuç almaya çalışmanıza kimse karışamaz. Doğru kararı vermenin bir süreç olduğunu araştırma sorgulama bilgi toplama değerlendirme analiz sabırla gerçekleştirdikten sonra olduğunu unutmayalım. Şansınızı denerseniz kazanır ya da başarısız olursunuz.

Konusunda deneyimli birikimli olan profesyonel uzman ekip size kazandırır. Şirket Muğla çevresi ve Marmaris piyasasında çeyrek asırlık hizmet veren gayrimenkul danışmanlık şirketidir. Danışmanız ve destek almanız önerilir.