Çiftlik Satılık Arsa // Gönenç Emlak Marmaris

Muğla Marmaris Bayır Mahallesine Bağlı Çiftlikte yatırımcılara fırsat olarak Çiftlik satılık arsa Gönenç Emlak Şirketi tarafından sunuldu.

Emlak Danışmanı

Marmaris Çiftlik Satılık Arsa

MUĞLA MARMARİS BAYIR KÖYÜ
 • İlan No
  459
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  4250
 • İmar
  Turizm
 • Taks
  %20
 • Kaks
  %40
 • Kadastro Yolu
  Yolu Var
Açıklama

Çiftlik Satılık Gayrimenkul

Muğla Marmaris Bayır Mahallesine Bağlı Çiftlikte yatırımcılara fırsat olarak Çiftlik satılık arsa Gönenç Emlak Şirketi tarafından sunuldu. Satışa çıkarılan parsel, ana yola 110m, denize 202m mesafede bulunmaktadır. Arsanın deniz tarafına parsel sınır cephesi ise; 112 metredir. Arsanın bulunduğu mevki avantajı, turistik tesise bitişik olmasıdır. Kıyı Kenar şerit kanunu denizden ilk 150m mesafeden sonraki alana inşaat izini vermektedir. Bu nedenle engelleyici bir durum bulunmamaktadır.

Bölge İmar Durumu

Datça Bozburun Plan Hükümleri geçerlidir. Ancak; bugüne kadar çıkarılmış olan kanun ve yönetmelikler geçerlidir. Son yıllarda önemli değişiklik Muğla Büyük Şehir Belediyelik sisteminin gelmesi denilebilir. Nüfusu 500 kişi veya üzeri olan yerleşim yerleri Köy statüsünden Mahalle idare sistemine geçmesidir. Bayır Mahallesi’ne bağlı Çiftlik imar çalışmalarında yetkili Marmaris Belediyesidir. 1/25.000 ölçekli Revizyon İmar Planı onaylanmış ve belirsizlikleri ortadan kaldırmıştır. Genel anlamda, sit alanında olmayan, kadastro yoluna sınırı bulunan parseller inşaat yapabilir. İnşaat ruhsatı Marmaris Belediyesi tarafından verilir. Çiftlik satılık arsa hakkında son bilgiler Belediye Fen İşleri Müdürlüğü'nden alınabilir. 

Yer Gösterme

Çiftlik satılık arsa için randevu ile yer gösterme işlemi yapılır. Detaylı bilgi verilir. T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı 2003/59 numaralı tebliğine uygun işlem yapılır. Prosedür gereği verilen işlem kayıt altına alınır. Bu amaçla, firma yetkilisi ve yeri görenler ile karşılıklı tutanak tanzim edilerek imzalanır. Taraflara birer nüsha verilir. Çiftlik satılık arsa konusunda firmamız herhangi bir şüpheye yer kalmadan tespit yapılmasına önem verir. Taraflar anlaştığı taktirde, satış işlemine başlamadan önce parsel hudutları belirlenmelidir. Harita mühendisi aracılığı ile kazık çakma veya GPS kullanarak tespit yapılması tavsiyemizdir.

Çiftlik Koyu

M.Ö. 1200 tarihine kadar uzanan geçmişe sahiptir. Pek çok uygarlığa ev sahipliği yapılmıştır. En yakın Osmanlılar’dan Selçuklu, Bizans, Roma, Pers ve Mekodanya medeniyetlerine kadar uzanan tarihi derinliği vardır. Daha gerilere gidildiğinde, Asur, İyon, Mısır ve Karya uygarlıklarını da sayabiliriz. Eşsiz güzelliği olan koy Marmaris Merkezden araçla bir saatlik mesafede bulunmaktadır. Kara yolu ile Söğüt ile Bayır yönünde ulaşım vardır. Ancak deniz yolu ile iki saatlik yolculuk gerekir. Liman içinde iki tane demirleme yeri kullanıma açıktır. Birisi kuzeybatı, diğeri batı tarafıdır. Koyun tam karşısında Nevzat Feyizoğluna ait olan Çiftlik adası yer alır. Vefatı üzerine varisleri tarafından Ali Ağaoğlu’na satılmıştır. Çiftlik Koyu uluslararası Mavi Bayrak kriterlerine uygundur. Marina, Otel ve sahil boyu uzanan balıkçı lokantaları ünlüdür. Yaz mevsiminde binlerce yerli yabancı konuk ağırlanır. Mavi yolculuk tekneleri, yatlar ve günübirlik tekneler ile gelenler yoğunluktadır. Doğası bozulmamış kıymetli tatil bölgesidir.

Marmaris Gayrimenkul Danışmanlık  Şirketi

27 yıl üzerinde süredir bölgemizde danışmanlık hizmeti verilmektedir. Firma 01.01.1994 tarihinde Marmaris Merkezde kuruldu. Firmanın kuruluşundan beri profesyonel çalışmalar devam etmektedir. Hedef bölgemiz Muğla çevresi ve Marmaris olarak belirlendi. Datça’dan Fethiye’ye kadar olan sahiller çalışma alanımızdır. Faaliyetimizi danışmanlık bazında sürdürüyoruz. Son yıllarda al-sat yönünde girişimlerimiz arsa arazi konusunda yoğunlaşmıştır. Gayrimenkul pazarlama uzman ekip tarafından yapılır. Yatırımcılara yönelik sunumlar yanı sıra mevcut portföy üzerinde satış süreci yönetimi esas faaliyetimizdir. Yıllar içinde oluşan bilgi birikim deneyim ile vizyonumuz gereği prensiplerimiz doğrultusunda çalışıyoruz. Satışa sunulan gayrimenkul ilanları düzenli takip edilerek güncellenir. Bilgilerin doğru, güncel olmasına özen gösteriyoruz.

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita