Kalede Satılık Ev // Gönenç Emlak Marmaris

Gönenç Emlak Şirketi Muğla Marmaris satılık ev ilanını gayrimenkul piyasasına yeni restore edilen tarihi kale evi hakkında açıklamalar yapıyor.

Emlak Danışmanı

Marmaris Satılık Ev Kale Evleri

 • İlan No
  576
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Konut
 • m2
  150
 • Oda Sayısı
  2+1
 • Kat Sayısı
  2
 • Bulunduğu Kat
  1+2
 • Bina Yaşı
  25-30
 • Isınma
  Klima
 • Banyo Sayısı
  1
Açıklama

Satılık Kale Evi

Gönenç Emlak Şirketi Muğla Marmaris satılık ev ilanını gayrimenkul piyasasına yeni restore edilen tarihi kale evi hakkında açıklamalar yapıyor. Çok özel konuma sahip denize sadece 50 metre mesafede bulunan aslına uygun olarak yenilenen konut yerli yabancılara yönelik satışa çıkarıldı.

Tapu kaydında evin tescil edildiği görülür. Avlusu bulunan tüm yasal prosedürlerden geçerek tescili yapılmış resmi tapulu ruhsatlı yani iskanı olan gayrimenkul çok farklı kullanım amaçlarına uygun konumdadır. Satışın yapılmasında, koruma altında bulunan bu alandaki evlerde alım satım vergisi ödenmez.

Marmaris satılık ev Yat Limanı alışveriş merkezi lokantalar turistik dükkanlar yakın mesafelerdedir. Ulaşım sıkıntısı yoktur. Taşınma nakliye gibi ihtiyaçlarda Belediye giriş çıkışlar için serbest saatler belirlemiştir.

Kalede satılık ev girişinde avlu bulunur. Burada yaşam alanı olarak kullanım mümkündür. Avludan geçilerek girilen evde salon, mutfak ve banyo tuvalet vardır. Ahşap merdivenlerle çıkılan üst kat yatak odası olarak geniştir. Islak zeminlerde fayans, diğer alanlarda ahşap kullanarak yapılmıştır. Vitralar fayanslar armatürler birinci sınıf kalitede seçilmiştir. Kalede satılık ev taş bina olduğundan yazın serin kış aylarında ise sıcaklığı koruyan özelliği önemlidir.  

Yer Gösterme

İlan bilgilerinden hareketle ilgilenenle evi görmek isterse randevu alınarak firma yetkilisi tarafından gösterilir. T.C. sanayi ve Ticaret Bakanlığı 2003 tarih 59 numaralı tebliği üzerine işlem yapılır. Marmaris satılık ev için zabıt tutularak bilgi verme yer gösterme yapıldığına dair gerçekleşen hizmet belgelenir. Ücret alınmaz.  

Marmaris Kalesi

Tarihte ilk defa (M.Ö. 1044) İyonlar döneminde yapıldığı daha sonra ise Büyük İskender zamanında yenilendiğine inanılıyor. Fakat kesin olarak Kanuni Sultan Süleyman 1522 yılında Rodos seferi öncesi hazırlıklar kapsamında kalede yenileme çalışmaları yaptığı ve genişletme faaliyetinin olduğu bilinir. Birinci Dünya savaşı yıllarında Fransızların kaleyi topa tuttuğu büyük hasar meydana geldiğini belirtelim. Tarihi Kalenin 1970 yıllarına kadar barınma amacıyla kullanıldığı maalesef gerçektir. 1980-90 yıllarında restorasyon yapılmış 1991 yılında müze haline getirilmiştir.

Marmarisin İskele, Kale, Marina ile çevrelenmiş alanı tarihi kent merkezi olarak kabul edilir. Kalenin etrafında yer alan evler koruma altında olup, restorasyon görmüştür. Kale evleri olarak anılır. Osmanlı kentlerinde gördüğümüz, taş ahşap ve çıkma yapılı evler otantik özellikleri ile tarihsel esinti abideleridir. Muhtelif turistik iş kollarında dükkanlar, lokantalar, meskenler ilçeye önemli değer katan derinlikte mimari görsellik sunar.

İki katlı, bahçesi, avlusu bulunan, dar sokaklara sahip evlerde Marinaya yakın olması nedeniyle yabancılar da yoğun ilgi gösteriyor. Yabancılara mülk satışı açısından yasal kısıtlama bulunmamaktadır. Mütekabiliyet kapsamında yani karşılık esasına dayalı anlaşma yaptığımız ülke vatandaşları gayrimenkul satın almaktadır. 720 yat kapasiteli Ege bölgesinin modern yat limanı pek çok yabacı aileyi misafir etmektedir. Tarihi otantik yapısı moden yaşam ile buluşmuş nadir güzellikte yat limanı, iskele, Kale’nin bulunduğu alan bölgenin nazarlığıdır. kalede satılık ev hakkında daha çok bilgi isterseniz iletişim sayfamızdan isteklerinizi lütfen iletiniz.

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazılarımızın tüm hakları Gönenç Emlakçılık Şirketi’ne aittir. Kısmen veya tamamen alıntı yapılarak link verilse dahi kullanılamaz.

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita