Muğla Marmaris Söğüt Satılık ev // Gönenç Emlak

Muğla Marmaris Söğüt satılık ev ve köy evleri hakkında bilgiler Gönenç Emlak Şirketi tarafından gayrimenkul sektörüne verildi.

Emlak Danışmanı

Marmaris Söğüt Satılık ev-425

MUĞLA MARMARİS SÖĞÜTKÖY KÖYÜ
 • İlan No
  425
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Konut
 • m2
  97
 • Oda Sayısı
  3+1
 • Bina Yaşı
  1
 • Isınma
  Klima
 • Banyo Sayısı
  1
Açıklama

Deniz Manzaralı Ev

Muğla Marmaris Söğüt satılık ev ve köy evleri hakkında bilgiler Gönenç Emlak Şirketi tarafından gayrimenkul sektörüne verildi. Deniz manzaralı ev, 594m2 büyüklüğünde parsel üzerinde bulunmaktadır. kadastro kayıtlı yola 37metre boydan sınır cephesi vardır. Parselin genişliği 18m, denize olan uzaklığı ise sadece 80m mesafededir. Arsanın çevresinde hudut duvarı mülk sahibi tarafından yaptırılmıiştır. Yatırım değeri açısından 150.000-TL tutarında ödeme yapıldığını belirtelim. İmar Barışı kapsamında yapı kayıt belgesi alınmıştır. Bu anlamda yasal ruhsatlı konut statüsündedir. Bu belge ile elektrik, su, aboneliği yapılır veya devir edilebilir. Bahçede düzenleme yapılmıştır.

Marmaris Söğüt

Son yılların popüler sahil yerleşimi olduğu görülmektedir. Marmaris merkezden 45 km uzaklıkta yer alır. Yerleşke olarak Bozburun yarımadasının uç kısmında bulunur. Yaklaşık 1 km güney basısındaki tarihi eserler önemlidir. Bu bölgede Thyssanos kalıntıları günümüze kadar ulaşmıştır. 2007 yılında Söğüt Köyü nüfus sayımında 2500 olarak saptanmıştır.  

Köy idare sisteminden Mahalle statüsüne geçiş oldu. Özellikle içme suyu alt yapısı, PTT acentesi, internet, ilk öğrenim okulu, 220W elektrik, sabit telefon ile  caminin bulunduğunu belirtelim.. Sağlık hizmetleri açısından aile hekimliği faaldir. Ebe hemşire, doktor hizmeti mevcuttur. Geleneksel ticari hayat açısından tersane faliyeti marka değeri sağlamaya yönelik gelişim içindedir. Tarımsal faaliyet kapsamında; kekik, keçiboynuzu, bal, adaçayı, incir üretim ve pazarlama yerel faaliyeti vardır. Marmaris'ten periyodik her saat başında dolmuş aracı ile ulaşım mümkündür. Sahilde balıkçı lokantaları tatilciler için uğrak yeridir.

İmar Durumu

30 yıllık periyot içinde farklı dönemler vardır. İlk dönemde, mülkiyetin önemli kısmı Muhtar Senedi uygulaması görülür. Cumhuriyet tapularında çogunlukla sınır ve miktar belirleme  sıkıntıları yaşanmıştır. Söğüt Köy idaresi  kadastro geçmesi ile günümüz tapularına sahip olmuştur. T.C.Bayındırlık Bakanlığı Muğla İl İmar ve İskan Dairesi Müdürlüğü yapı için ruhsat verme yetkisine sahipti.

İkinci dönemde ise; İl Özel İdare Müdürlüğü'nün G.D.Y.K. Geçiş Dönemi Yapılaşma Koşulları yönetmeliği uygulaması dikkat çeker. Birçok tarla, arazi niteliğindeki gayrimenkul arsa statüsü kazanmıştır. Kriterlere uygun parsellere yasal yapı yapmak mümkün olmuştur. 2008 yılından itibaren bu yıllarda hızlı yapılaşma görülür.

Üçüncü dönem; 30 Mart Yerel Seçimleri ardından 1/25.000 ölçekli revizyon imar planı onaylandı. Muğla İli Büyük Şehir Belediyesi oldu. Yasa gereği yerleşik olarak ikamet eden 500 ve üzeri nüfusa sahip köyler, mahalle oldu. Bu kez Söğüt Mahallesi, Marmaris Belediyesine Bağlandı. Yapı ruhsatı, yapı kullanma izin belgesi, bölgeye yönelik planlar hazırlamak, hazırlatmak için yetki Belediyeye verildi. Son olarak İmar Barışı Kapsamında kaçak durumda olan yapılar kayıt altına alınarak yasal konuma sahip oldu. Bölge; Datça Bozburun Plan Hükümlerine tabidir. Ancak; daha önce çıkarılmış kanun ve yönetmelikler ile bütün olarak ele alınır.

Gönenç Marmaris Gayrimenkul

Muğla çevresi ve Marmaris emlak piyasasında 1994 yılından beri profesyonel danışmanlık hizmeti veriyoruz. Yıllar içinde yetkin konusundan uzman ekip çalışması yapıyoruz. gayrimenkul pazarlamada modern satış teknikleri kullanıyoruz. Aktif portföyümüzün yaklaşık %90 kadar bölümü elektronik ortamda paylaşılmaktadır. Koy, ada, otel, resort bilgilerinin önemli kısmı özel çalışma kapsamında yürütülür. Yıllarca Almanya, Hollanda ve İngitere danışmanlık firmalarıyla sözleşmeli olarak yurt dışına yönelik işbirliği tesis edilmiştir. Birikim ve deneyimlerimizden yararlanmanız önerilir.

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazılarımızın tüm hakları Gönenç Emlakçılık Şirketi’ne aittir. Kısmen veya tamamen alıntı yapılarak link verilse dahi kullanılamaz.  

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita