Marmaris Kiralık Daireler // Gönenç Emlak Marmaris

Çarşıya plaja yakın iki yatak odası, Amerikan mutfak banyo tuvalet geniş teras balkonu bulunan yeni Marmaris kiralık daire piyasaya sunuldu.

Emlak Danışmanı

Marmaris Kiralık Daireler

 • İlan No
  534
 • İlan Durumu
  Kiralık
 • Emlak Tipi
  Konut
 • m2
  85
 • Oda Sayısı
  2+1
 • Kat Sayısı
  4
 • Bulunduğu Kat
  4
 • Bina Yaşı
  0
 • Isınma
  Klima
 • Banyo Sayısı
  1
Açıklama

Kiralık Daire

Çarşıya plaja yakın iki yatak odası, amerikan mutfak, banyo tuvalet, geniş teras balkonu bulunan yeni Marmaris kiralık daire piyasaya sunuldu. Sevgi Yolu cepheli konumda bulunan binanın giriş artı üçüncü katında yer alan tamamen yenilenen 85 metrekare konut kiraya verilecektir. İki yatak odası, açık mutfak, banyo tuvalet, teras bulunan evin iki tarafı açık ve gün boyu güneş görür. Ev doğa ve kent görünümüne sahiptir. Plaj on dakika yürüyüş mesafededir.  Islak zeminde birinci sınıf fayans, girişte çelik kapı ve pencere sistemlerinde isi cam kullanılmıştır. Salon ve yatak odaları parke yapılmıştır. Yatak odası tavan gökyüzü manzaralı olduğundan aydınlıktır. Merkezde Marmaris kiralık daire kullanım rahatlığı açısından Amerikan mutfak seçilmiştir. İki yatak odası, salon, banyo tuvalet ve balkondan ibarettir daire imar barışı kayıt belgesine sahiptir.

Sözleşme Koşulları   

Kontrat süresi bir yılla sınırlıdır. Ancak karşılıklı anlaşmayla süre uzatılabilir. Bu durumda anlaşma sağlanırsa TUİK yıllık tüketici endeksine göre aylık ödemelerde artış yapılır. Elektrik ve su abonelikleri kullanım usul esasına göre kiracıya aittir. Abonelik kaydından doğan giderlerden mülk sahibi mesul değildir. Ancak, DASK  ödemesi ev sahibine aittir. Poliçenin bir kopyasını  vermekle mükelleftir. Aylık ödemeler düzenli olarak gününde yapılır. Konutta yapılacak boya badana gibi giderler taşınmazın sahibinden istenemez. Ev alındığı gibi teslim edilir. Depozit anahtar teslim edilmesi,nden sonra iade edilecektir. Subay astsubay, öğretmen, banka personeli, emekli dışında talipleri için evin ideal olduğu sahibi tarafından belirtilmiştir. Ev sahibiyle talipler karşılıklı görüştürülür.

Konut Fiyatları

Marmaris ve çevresi konut kira fiyatları son yıllarda sürekli yükselmektedir. Günümüzde nerede ise asgari ücretle çalışanın aldığı maaş kadar ve hatta üzerindedir. Elbette ikinci el konutlarda bu fiyat geçerlidir. Yeni 2+1 daireler merkezde veya plaja yakın mesafede aylık 3.000-TL itibaren başlar. Peki fiyatlar neden yükseldi. Size tamamen piyasa koşulları nedeniyle olduğunu söyleyebiliriz. Konut inşaatı yapılacak parsel kalmadı. Yeni yapılan apartmanlar ise kentsel dönüşümle sağlanıyor. Maliyetrlerin yükselmesi fiyata yansıyor. Mevcut koşullar altında bu sorun çözümsüz görünüyor. Fiyatlarda yükselme devam edecek görünüyor.  En basit anlamıyla sıfıra doğru giden arz karşışında kronik artan talep fiyatların yükselme nedeni. Yeni imar alanı açılacak yer olmadığı için ev satın alan kazanır diyoruz. 

Danışmanlık Şirketi

Bölgenin öncü gayrimenkul firması niteliğinde 27 yıldır faaliyetteyiz. Ev konusunda malesef zengin sunum yapmanın fiziki şartları bulunmuyor. Özellikle Marmaris  kiralık daire borsa gibi sabah gelen evin öğlen kiraya verildiği dönemi yaşıyoruz. Fiyatların yüksek olması bir yana kiracı profili konuysunda taşınmaz sahipleri oldukça seçici. Bu konuda da haklı oldukları noktalar var. Çünkü, kirasını ödemeyenler için avukat vekaleti, haciz, mahkeme giderleri 5.000-9.000-TL. Ayrıca sonucun ne ollacağı belirsiz ve en iyi ihtimal altı ay yargı süreci yaşanıyor. İki yıla yakın devam eden tahliye davaları olduğuna tanığız. Kefili, referansı, ödeme gücünü gösteren meslek ve sosyal durumuna dikkat ediliyor. Bu koşullar içinde en uygun zamanın kasım- şubat ayları olduğunu belirtelim. Lütfen isteklerinizi Marmaris kiralık daire hakkında sorularınızı bildiriniz. Hemen yanıt veremediğimiz talebinizi zamana bırakmak ardından haber beklemek önerilir.  

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita