Merkezde Kiralık Daire // Gönenç Emlak Marmaris

Plaja yakın iki yatak odası, amerikan mutfak, banyo tuvalet, geniş balkonu bulunan Marmaris merkezde kiralık daire piyasaya sunuldu.

Emlak Danışmanı

Merkezde Kiralık Daire

 • İlan No
  534
 • İlan Durumu
  Kiralık
 • Emlak Tipi
  Konut
 • m2
  80
 • Oda Sayısı
  2+1
 • Kat Sayısı
  4
 • Bulunduğu Kat
  4
 • Bina Yaşı
  25-30
 • Isınma
  Klima
 • Banyo Sayısı
  1
Açıklama

Kiralık Daireler

Plaja yakın iki yatak odası, amerikan mutfak, banyo tuvalet, geniş balkonu bulunan Marmaris merkezde kiralık daire piyasaya sunuldu. Denize cepheli konumda bulunan binanın zemin artı üçüncü katında yer alan tadilatla tamamen yenilenen 80 metrekare konut. İki yatak odası, kapalı mutfak, banyo tuvalet, balkon bulunan konut. Ev deniz yönüne bakmadığından deniz manzarasına sahip değildir. Sadece ön daireler deniz görür. Plaj otuz metre mesafededir. 

Özellikler

İlçede ilk inşatı yapılan apartmanlardan birisidir. Yerli halk beyaz saray adıyla anılmıştır. Binanın üç yanı yolla çevrilidir. Yirmi yıldan uzun süre denizin hemen yanında olmasına rağmen Kayapınar gibi isimle anılan artezyen suyu apartmanda kullanılmıştır. Belediyenin uygulamasıyla artezyenlere sayaç takılma kararı üzerine bedava su dönemi sona ererek kapatılmıştır. Samsunlu Müteahit tarafından yapılan bina dükkan ve dairelerden oluşur. Yıllar içinde her daire tadilat yaptığından farklıdır. Marmaris merkezde kiralık daire tamamen taditat yapıldı. Zeminde birinci sınıf fayans, girişte çelik kapı ve pencere sistemlerinde isi cam kullanılmıştır. Marmaris merkezde kiralık daire kullanım rahatlığı açısından kapalı mutfak ameikan mutfağa dönüştürülmüştür. İki yatak odası, salon, banyo tuvalet ve balkondan ibarettir. Mantolama yapıldığından yalıtım sağlanmıştır. Binada çatı yapılmamıştır.

Sözleşme Koşulları   

Kontrat süresi bir yılla sınırlıdır. Ancak karşılıklı anlaşmayla süre uzatılabilir. Bu durumda TUİK yıllık tüketici endeksine göre aylık ödemelerde artış yapılır. Elektrik ve su abonelikleri kullanım usul esasına göre kiracıya aittir. Abonelik kaydından doğan giderlerden mülk sahibi mesul değildir. Ancak, DASK  ödemesi ev sahibine aittir. Poliçenin bir kopyasını  vermekle mükelleftir. Aylık ödemeler düzenli olarak gününde yapılır. Konutta yapılacak boya badana gibi giderler taşınmazın sahibinden istenemez. Ev alındığı gibi teslim edilir. Depozit anahtar teslim edilmesi,nden sonra iade edilecektir. Subay astsubay, öğretmen, banka personeli, emekli dışında talipleri için evin ideal olduğu sahibi tarafından belirtilmiştir. Ev sahibiyle talipler karşılıklı görüştürülür.

Konut Fiyatları

Marmaris ve çevresi konut kjira fiyatları son yıllarda sürekli yükselmektedir. Günümüzde nerede ise asgari ücretle çalışanın aldığı maaş kadar ve hatta üzerindedir. Elbette ikinci el konutlarda bu fiyat geçerlidir. Yeni 2+1 daireler merkezde veya plaja yakın mesafede aylık 3.500-TL itibaren başlar. Peki fiyatlar neden yükseldi. Size tamamen piyasa koşulları nedeniyle olduğunu söyleyebiliriz. Konut inşaatı yapılacak parsel kalmadı. Yeni yapılan apartmanlar ise kentsel dönüşümle sağlanıyor. Maliyetrlerin yükselmesi fiyata yansıyor. Mevcut koşullar altında bu sorun çözümsüz görünüyor. Fiyatlarda yükselme devam edecek görünüyor.  En basit anlamıyla sıfıra doğru giden arz karşışında kronik artan talep fiyatların yükselme nedeni. Yeni imar alanı açılacak yer olmadığı için ev satın alan kazanır diyoruz. 

Danışmanlık Şirketi

Bölgenin öncü gayrimenkul firması niteliğinde 26 yıldır faaliyetteyiz. Ev konusunda malesef zengin sunum yapmanın fiziki şartları bulunmuyor. Özellikle Marmaris merkezde kiralık daire borsa gibi sabah gelen evin öğlen kiraya verildiği dönemi yaşıyoruz. Fiyatların yüksek olması bir yana kiracı profili konuysunda taşınmaz sahipleri oldukça seçici. Bu konuda da haklılar. Çünkü, kirasını ödemeyen için avukat vekaleti, haciz, mahkeme giderleri 5.000-6.000-TL. Ayrıca sonucun ne ollacağı belirsiz ve en iyi ihtimal altı ay yardı süreci yaşanıyor. İki yıla yakın devam eden tahliye davaları olduğuna tanığız. Kefili, referansı, ödeme gücünü gösteren meslek ve sosyal durumuna dikkat ediliyor.Bu koşullar içinde en uygun zamanın kasım- şubat ayları olduğunu belirtelim. Lütfen isteklerinizi Marmaris merkezde kiralık daire hakkında sorularınızı bildiriniz. Hemen yanıt veremediğimiz talebinizi zamana bırakmak, haber beklemek önerilir.  

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita