Muğla Marmaris Selimiye Satılık Arsa // Gönenç Emlak Marmaris

Denize 161 metre mesafe uzaklıkta deniz gören önü kapanmaz Muğla Marmaris satılık arsa Gönenç Emlak Şirketi tarafından satılıktır.

Emlak Danışmanı

Muğla Marmaris Selimiye Satılık Arsa

 • İlan No
  507
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  2660
 • İmar
  İmarsız
 • Taks
  %5
 • Kaks
  %10
 • Kadastro Yolu
  Yolu Yok
Açıklama

Selimiye Emlak

Marmaris'e 40 km uzaklıkta bulunan, Selimiye Köyü'nde, köy yerleşim alanı içinde kalan denize 161 metre mesafe uzaklıkta, deniz gören önü kapanmaz Gönenç Emlak Şirketi tarafından satılıktır. 

Datça Bozburun Plan Hükümleri'nde İl Özel İdare Müdürlüğü tarafından planın özüne bağlı kalarak; geçiş dönemi plan hükümleri değişikliği ile mevcut kriterlerden kadasro yoluna cephe sınırı, yol geçmediği için, yasal inşaat yapılamaz. İmarın geçmesi beklenirse, niteliği arsaya dönüşecek olan iyi mevkide, yatırıma uygun emlaktır. 

30 Mart 2014 yerel seçimler ardından yasa gereği Muğla Büyük Şehir konumuna getirilmiş, Özel İdare kapatılmış, Selimiye de Köy statüsünden nüfusu 500 kişi aşıldığından Mahalle konumuna getirilmiştir. Selimiye Mahallesi Marmaris'e bağlanmıştır. 1/25.000 ölçekli Revizyon Planı 30 Nisan 2014 günü askıdan indirilmiştir. Tüzel, bireysel itirazlar yapılmış, sonuç beklenmektedir. Bu gelişme bile bölgede beklenti yaratmıştır. Nitekim Selimiye satılık arsa fiyatlarında devam eden dalgalanma görülmüştür.

Satılık arsa için Randevu ile yer gösterilir,bilgi verilir. Bu işlem; T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nın 2003 tarih, ÖSG-2003/59 nolu tebliğine uygun olarak belgelendirilir.Alıcı ve yer gösteren, bilgi veren ile tutanak tanzim edilir. Güvenli alışveriş için alıcı satıcı karşılıklı görüştürürlür. Alıcı gayrimenkulu beğendikten ve sahibi ile anlaştıkdan sonra; dört adet kontrolun yapılması gerekir.

1-Tapu dairesinden, tapu kontrol edilir. Tedbir, ipotek, mahkeme kararı vb olup olmadığına bakılır.

2-Kadasto Müdürlüğü'nden çap kontrol edilir. Sit alanı, hazine, şuyu vb. bakılır.

3- Kadastro yetkilisi veya özel harita mühendisi aracılığı ile, Selimiye satılık arsa olarak gösterilen parsel yeri tesbit edilir. kazık çakma veya CPS kullanılarak kontrol gerçekleşir.

4-Milli Emlak'tan herhengi şerh, mahkeme kararı vb kontrolü yapılır.

Bu kontroller tamamlandıktan sonra Marmaris Belediyesi'ne müracaat edilerek imar durumu, inşaat izini vs. için konumuna bakılır. Unutmayalım; kontro, güvene engel değildir. Selimiye imar bilgileri, gelişmeleri hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilmek için; hazırladığımız 1 Eylül 2008 de yayına başlayan www.selimiyeemlak.net sitemizi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Sorularınız için her iki sitemizden bizlere ulaşabilirsiniz. Pusulanız doğru bilgi olsun.

Gönenç Emlak Marmaris

25 yıl üzerinde zamandan beri bölgemizde profesyonel danışmanlık hizmeti veriyoruz. Türkiye güney sahilleri, Muğla çevresi servis alanımızdır. Portföyümüz devamlı yenilenmektedir. Nitekim; Mugla Marmaris Gönenç Emlak sahillerde satilik kiralik daire konut ve Marmaris emlak arsa villa ada köy evleri ile otel gayrimenkul ilanlari güncellenerk sunulmaktadır. Selimiye satılık arsa yanısıra, Marmariste satilik daire ile Marmariste kiralik ev ilanları ve müstakil ev köy evi yazlik konut satilik villa tipinde gayrimenkul ilanları da yer almaktadır. İsteklerinizi, sorularınızı iletebilir, son kayıt edilen ilan duyuruları için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazılarımızın tüm hakları Gönenç Emlakçılık Şirketi’ne aittir. Kısmen veya tamamen alıntı yapılarak link verilse dahi kullanılamaz.

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita