Gönenç Emlak

Şirketimiz Muğla çevresi ve Selimiye Emlak on adımda doğru arazi yatırımı konusunda açıklamalar yaptı.

Arsa Arazi Yatırımı // Gönenç Emlak

dogru arsa arazi yatirim kurallari

0n Adımda Doğru Arsa Yatırımı

Şirketimiz Muğla çevresi ve Selimiye Emlak on adımda doğru arsa yatırımı konusunda açıklamalar yaptı. Gündeme alınan sektör ilişkili konularda paylaşımlar izleyici istekleri üzerine devam etmektedir. İnsanlar çeşitli yatırım yöntemleriyle bütçelerine ek bir gelir elde etmek isterler. Menkulünü en iyi koşullarda değerlendirmek akıllı davranıştır. Yatırım yapmak kazandırır. Bu nedenle yatırım için harcanan paranın karşılığı olarak daha fazla kazanç elde edilmesi mümkün olan yatırım yöntemlerini seçme kararı verirler. Muhtelif yatırım araçları vardır. Döviz, borsa, altın gibi. Fakat yatırım yöntemlerinden her zaman kazandıran ve kar oranı en yüksek olan gayrimenkul yatırımı genel kabul görür.

Arsa Arazi Yatırımı Revaçta

Arsalar, günden güne değeri artan bir yapıya sahip oldukları ve çoğu zaman satın alındıktan sonra bakım gerektirmediği için en fazla tercih edilen yatırım seçeneklerinden birisidir. Ama her ne kadar doğru yatırım olarak görülse de arsa seçimi önemlidir. Ancak doğru zamanda ve yerde kalkınmaya uygun mevkiden alındığında kar getirisi garantidir. Bu nedenle Selimiye satılık arsa arazi yatırımlarını öneriyoruz.

Risk Analizi

Her ne kadar kolay yöntem olarak görünse de kendi içerisinde çeşitli riskler barındırır. Yatırımcının zararlara uğraması mümkündür. Bu sebeple, kazanç sağlayan yatırım seçenekleri arasında gösterilen araziler ve arsaları satın almadan önce iyi araştırma ve sabır gerekir. Bilgi toplama, analiz, kıyaslama, değerlendirme döngüsü içinde sabırla yol alınır. Ardından karar verilir. Ya da, konusunda uzman gayrimenkul danışmanı ile iş birliği gerekir. 10 adımda doğru arsa yatırımı şu biçimdedir;

On Adım

1.Öncelikle acele etmeyiniz. Kesin ve üstüne düşünülmemiş kararlar vermek zarara uğramanız için kaçınılmazdır. Tam tersine sabırla ilerlemelisiniz. İlk adım olarak kafanızda girişimci olarak muhakeme ediniz ve muhtelif seçenekler içinden karar vermenizi etkileyecek olan arsaları yerinde görmenizin önemli olduğu nettir.

2.Arsa yatırımı yaparken yer son derece önemlidir. Satın alacağınız arsanın mevki durumu gelişime müsait yerlerden olmasına özen gösteriniz.

3.Alacağınız arazinin imar planlarına kesinlikle bakın. Ayrıca siz satın aldıktan sonra yapılacak alışveriş merkezi, iş yerleri, ticari merkezler, yollar ve kavşaklar hakkında bilgi toplamanız yararlıdır.

4.İmara yeni açılan bölgelerden arsa alacaksınız ana yol cepheli parsellerden almaya ve gecikmemeye özen gösteriniz. Zira bölgelerdeki arazilerin fiyatı kısa zamanda yükselirse alımda kazanç kaybı yaşarsınız.

5.Arsanın etrafında yollar ve kavşaklar var ise avantajdır. Orada trafik olacağını ön görebilirsiniz. Yoğun olarak insanların ve araçların geçtiği mevki gelişime müsait olduğu anlamına geldiği anlaşılır. Köşe başları, dört tarafı yol olan mevkilerden satın alacağınız gayrimenkuller size mutlaka kazanç sağlar.

6.Ticari amaçlı gayrimenkul satın almayı düşünürseniz konut projelerinin olduğu bölgeler tercih edilmelidir

7.Mutlaka yaşam yoğunluğunun artacağı vaat edilen yerlerden arsa alınız. Kulaktan dolma söylentilerle hareket etmeye prim vermeden araştırma yapınız.

8.Tercihlerinizi daima Planlı kentleşme bölgelerinden yana kullanmanız kısa sürede kazanç elde etme aşamasına geçmenize yardımcı olacaktır.

9.Alacağınız arsayı belirledikten sonra kesinlikle tapu incelemesini yapmayı ihmal etmeyiniz.

10.Son adım olarak söyleyeceğimiz, tüm adımları doğru biçimde yapmak gerektiğidir. Uzman gayrimenkul danışmanı desteği konusunu ikinci kez düşünmeniz önerilir.

GÖNENÇ EMLAK