Selimiye Sahibinden Arsalar // Muğla Marmaris

Muğla Marmaris Sahibinden Selimiye satılık arsa yatırımcılara önemli fırsat olarak firmamız tarafından imarlı parsel duyuruldu.

Emlak Danışmanı

Sahibinden Satılık Arsa

MUĞLA MARMARİS SELİMİYE KÖYÜ
 • İlan No
  519
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  7709
 • İmar
  Konut
 • Taks
  %10
 • Kaks
  %20
 • Kadastro Yolu
  Yolu Var
Açıklama

Yatırıma Uygun Gayrimenkul

Parsel ailemize ait olduğu için sahibinden satılıktır ve komisyon alınmayacaktır. Pazarlık payı vardır. Alım satım vergileri alıcıya aittir. İrtibat Kemal Gönenç 0532 312 01 16

Muğla Marmaris sahibinden Selimiye satılık arsa imarlı Marjinal Tarım Alanında kalan, konut yapımına uygun parseldir. Ana yola 35 metre cephesi bulunan net parsel yatırımcılar için idealdir. Ailemize ait olan parsel, ayrıca 88 metre kadastro yoluna ikinci cepheli, vadiye hakim manzaraya sahiptir. Merkeze araçla üç dakika mesafede, teraslı konuma sahip, satışa sunulan parsel şirketimiz tarafından gayrimenkul sektörüne verildi.

Yabancılara Mülk Satışı

Kadastro yoluna 88 metre. boydan sınırı bulunan parsel tek şahıs tapuludur. Muğla ilinin büyükşehir belediyesi sistemine geçmesiyle Selimiye mahalle olmuştur. Bu nedenle yabancıların belediye sınırları içinde mülk satın almaları serbesttir. Ancak, devletler arasında karşılıklı bir anlaşma olması gerekir. İlçe Tarım Müdürlüğü açısından şahıs veya şirkete satışında engel yoktur. Muhtelif amaçlara uygun kullanımı mümkündür. Çiftlik, badem ağacı veya zeytin yetiştirme, arı kovanı yerleştirme, villa inşaatı ve benzeri gibi. potansiyel olanakları bulunan parsel 7909 metrekare metrajı ile yatırım tercihi ile satın alınabilir. Yol su elektrik alt yapı hizmetleri parsel kapsamında olduğundan sorunsuz gayrimenkul olarak dikkat çekmektedir.

İmar Gelişimi

İmar durumu açısından; 18 adet maddeden oluşan ve Ağustos 2005 yılından beri halen yürürlükte olan, Muğla ili sınırları içinde yer alan, Özel çevre koruma bölgelerine ait, 1/25.000 ölçekli çevre düzeni planlarındaki kırsal yerleşim alanlarına ilişkin, geçiş dönemi yapılaşma koşulları hakkındaki yönetmeliğin koşullarına uygun arsadır. 30 Mart 2014 yerel seçimleri ardından, Muğla Büyük Şehir Belediyelik konumu kazanınca, 6360 sayılı kanun gereği, nüfusu 500 kişi üzerindeki köyler mahalle oldu. Selimiye Belediyeye bağlı mahalle oldu. Aynı yasanın ilgili maddesi gereğince İl Özel İdare Müdürlüğü kapatıldı. Tüm yetki artık Belediye sorumluluğunda bulunmaktadır.

Revizyon Planı

6537 sayılı Toprak Kanunu ile aynı Nisan 2015 ayında Datça Bozburun 1/25.000 ölçekli Datça Bozburun Revizyon Planı askıdan indirildi. Ardından plan onaylandı. Muğla İli Büyük Şehir Belediyesi olunca, Özel İdare yetkisini yitirdi. Marmaris Belediyesi yetkili oldu. Köy de Mahalle oldu. Bu gelişmelerden sonra özellikle piyasa fiyatlarında yaşanan dalgalanma henüz durulmuş değil. Parseller için imar durum belgesi Belediye Fen işleri Müdürlüğünden tetkik edilebilir. Başkanlıktan imar durum belgesi talep edilebilir. Parselleri hakkında sorularınıza yanıt isteğinizi lütfen iletiniz. Randevu alınmasıyla üzerine gayrimenkul gösterilir. Güvenli satış gereği alıcı, satıcı karşılıklı görüştürülür.

Gayrimenkul Şirketi

28 yıl üzerinde süredir profesyonel danışmanlık hizmeti şirketimiz tarafından verilmektedir. Muğla çevresinde ve sahillerde daire konut ve arazi, villa, ada, köy evleri ile otel gayrimenkul ilanları sunuluyor. Selimiye satılık arsalar portföyümüzde detaylı içeriklerle verilmektedir. Portföyden ayrıca, daire ve kiralık ev ilanlarının yanında müstakil ev köy evi villa hakkında açıklamalar verilmektedir. Bu ilanda; yatırımcılara önemli fırsat olarak imarlı arsaların ilanını duyurdu. İmar gelişmeleri hakkında daha fazla ayrıntıya ulaşabilmek için; sizlere hazırladığımız 1 Eylül 2008 günü yayına başlayan sitemizi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Her iki sitemizden de bizlere ulaşabilirsiniz.

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazılarımız içerikleri özgündür. Tüm hakları şirketimize aittir. Kısmen veya tamamen alıntı yapılarak link verilse dahi kullanılamaz.

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita