Selimiye Satılık Arsa İlanı // Gönenç Emlak Marmaris

Kadastro kayıtlı yola cepheli 1700 metrekare imarlı Selimiye satılık arsa ilanı yatırımcılar için fırsat kapsamında şirketimiz piyasaya sundu.

Emlak Danışmanı

Selimiye Satılık Arsa İlanı

MUĞLA MARMARİS
 • İlan No
  347
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  1700
 • İmar
  Konut
 • Taks
  %10
 • Kaks
  %20
 • Kadastro Yolu
  Yolu Var
Açıklama

İmarlı Gayrimenkul

Kadastro kayıtlı yola cepheli 1700 metrekare imarlı Selimiye satılık arsa ilanı yatırımcılar için fırsat kapsamında şirketimiz piyasaya sundu. Parsel içine konut yapmak için koşullara sahip gayrimenkul şahıs tapuludur. Denizden uzak fakat doğa içinde, muhtelif amaçlarda kullanıma uygun özelliktedir. Çiftlik, değerli meyve yetiştirme gibi isteklere uygundur. Telefon su elektrik yol alt yapı sistemi mevcuttur. Selimiye satılık arsa çevresinde konutlar bulunmaktadır. İki katlı konut veya apart otel için müracaat mümkündür. Makul fiyatlı gayrimenkul için randevu üzerine yer gösterme tutanak düzenlenerek sağlanır. İlgil gösterenlerin sahibiyle karşılıklı görüşmesi şirket yetkilisince temin edilir.

Selimiye İmar Durumu

Kadastro çalışmaları Selimiye bölgesinde 1989 yılında başladı. 2008 yılında ise Muğla İl Özel İdare Müdürlüğü çıkardığı yönetmelikle yapılaşmanın hızlanmasını sağladı. Bir anlamda kaçak yapılaşmanın önüne geçilmeye çalışıldı. Bu yapılaşmada, kamuya ait resmi kadastro yoluna parsel cephesinin olması en önemli koşuldur. Diğer koşullardan birisi de kıyı kenar çizgisi kapsamında çekme mesafesi dışında olması koşulları olmazsa olmaz şartıydı. Yasal yapılan yapı tamamlandıktan sonra eğer projeye uygun gerçekleştiyse Y.K.İ.B yapı kullanma izin belgesi alınırdı. Bütün yapılan uygulamalarda Muğla İl Özel İdare Müdürlüğü yetkisini bu yönde kullanmaya muktedirdi. Ancak adı üzerinde geçiş dönemi bir süre sonra bitti.

Metropol Belediye

Yerel seçimlerden sonra 20594 sayılı kanun 02/04/2014 tarihinde 28606 numaralı Resmi Gazetede yayınlanan kanun gereği Muğla İl Özel İdare Müdürlüğünün bu yöndeki yetkisi alındı. İnşaatı halen devam eden yapılar tamamlanınca ruhsat nereden alacak? İnşaat izini nasıl ve kimden alınacak? Sorular yanıtlarını karmaşa olmadan buldu. Selimiye imar çalışmalarının hızlanacağı beklentisi yaşandı.. Nitekim sektörde hızlı gelişme izlendi.

Revize Planı

Marmaris Selimiye gayrimenkul sektörünü yakından 26 yıldır takip eden şirketimiz ekibi düzenli değerlendirme yapmayı sürdürüyor. Datça Bozburun Planı Revizyonu 1/25.000 ölçekli sunumuyla askıya çıktı. Askı süresi 30/04/ 2014 tarihinde sona erdi. İtirazlar alındıktan sonra plan onaylandı ve yürürlüğe girdi. Pek çok konu bu sayede açıklığa kavuştu. Ekran sayfasında 63 sahifelik bilgi incelediğinde, özenli çalışmanın yapıldığını gösterir. Marjinal Tarım Alanları önemle ele alındığı izlenimini edindiğimizi belirtelim. Ayrıca, toprak reformu kapsamında, miras yoluyla gelen tarım arazilerinde ifrazı yani bölünmesini kısıtlayan kanun gerçekleşti. Genel eğilim açısından alışılmış tarım alanlarının daha özenle korunması dikkat çekmektedir. Yapılaşma faaliyeti için kontrollü izin verilmesi kamu faydası açısından oldukça faydalı değerlendirmek mümkündür. Plan revize edilmesi ve ardından yaşanan gelişmeleri izleyoruz.

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita