Satılık Arsa Marmaris Bayır // Gönenç Emlak Marmaris

Araçla sadece yarım saat mesafede bulunan Bayır köyüne bağlı Selimiye Bayır yol ayrımına yakın mesafede satılık arsa.

Emlak Danışmanı

Satılık Arsa Marmaris Bayır

 • İlan No
  197
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  3640
 • İmar
  Konut
 • Taks
  %5
 • Kaks
  %10
 • Kadastro Yolu
  Yola cepheli
Açıklama

Bayır Satılık Gayrimenkul

Araçla sadece yarım saat mesafede bulunan Bayır köyüne bağlı Selimiye Bayır yol ayrımına yakın mesafede satılık arsa. Parsel hudut kazıkları çakılmış ve  resmi tapuludur. İki ayrı parselden oluşan, yola sınırı mevcut, hafif eğimli, Şelale Mevkiine yakın mesafededir. Ulaşınmı kolay, elektrik mevcut, yatırım için ideal gayrimenkul özelliğine sahiptir.

Bayır İmar Dururmu

Bayır Mahallesi 30 Mart yerel seçimleri sonrası köy statüsünden çıkarıldı. Yasa ile adrese dayalı nüfüs kayıtlı ikamet eden kişi sayısı 500 ve üzeri olunca idare sistemi değişiyor. Bütün bu gelişmeler Muğla İli'nin Büyük Şehir Belediyesi olması üzerine oldu. Ruhsat iskan ve benzeri işlemler için müracaat Marmaris Belediyesi 'dir. Yetkiler daha önce İl Özel İdare Müdürlüğü'ne aitti. Ondan önce de T.C.Bayındırlık Bakanlığı İmar İskan Müdürlüğü yetkiliydi. Muhtar senedi yaygın olan Bayır Köyünde, bugün kadastronun geçmesi üzerine resmi tapular mevcuttur.

Datça Bozburun Plan Hükümleri genel anlamda geçerlidir. Zaman içinde çıkarılmış kanunlar, yönetmelikler ile bir bütün olarak değerlendirilir. Nitekim, Muğla İli Büyük Şehir Belediyesi ilan edildikten bir ay sonra 1/25.000 ölçekli revizyon imar planı onaylanmıştır. Ardından Toprak Kanunu çıkarıldı. İmar Barışı ise bölgede kaçak durumda olan binalara yasal statü kazandırıyor. Satılık arsa için kesin bilgilerin alınacağı adres Marmaris Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'dür.

Taşınmazın Yer Gösterme İşlemi

Satışa çıkarılan gayrimenkul ön bilgileri üzerine talip olan alıcılara parsel yerinde gösterilir. Bilgi verilir. Bu işlemi T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı 2003 tarih 59 Numaralı tebliği'ne uygun olarak yapıyoruz. Tutanak tanzim edilerek alıcı tarafı ve yeri gösteren firma yetkilisi arasında iki nüsha imzalanır. Verilen hizmet kayıt altına alınması için belge düzenlenir. Ücret alınmaz. İmzadan imtina edilirse bilgi ve hizmet verilmez. Güvenli bir alışverişinin ilk şartı olan alıcı satıcı karşılıklı görüştürülmesi ilkemizdir.

İmar Durum Belgesi

Aracınızı satmak istediğinizde alıcıya ne anlatırsanız anlatın ruhsatı görmek isteyecektir. Modeli, yaşı, motor gücü, tipi şase numarası ve birçok özelliği ruhsatta resmi olarak belirtilir. Gayrimenku satarken benzeri durum geçerlidir. Arsanızı satmak istiyorsanız İ.D.B. İmar Durum Belgesi almalısınız. Arsanın ruhsatı durumundadır. Parsel pafta numarası ile imar planı açısından sit alanındamı, inşaat izini bulunuyormu tüm özellikleri yer alır. Satışı hızlandırıcı özelliği bulunan İ.D.B'nin alınmasını öneriyoruz. 

Mühendis ile kazık çakma yöntemi veya GPS kullanılarak, kesin satış öncesi yer tesbitinin yapılmasını önemle tavsiye ediyoruz. Kötü niyet dışında sattığı yerin hudutlarını yanlış bilen mülk sahipleri ile karşılaştığımızı belirtelim. Kontrol güvene mani değildir.

Bayır Gönenç Emlak Şirketi 

01.01.1994 tarihinde şirketimiz Marmaris Merkezde kuruldu. Firmamızın kuruluşundan beri bölgede gayrimenkul danışmanlık hizmeti veriyoruz. Hizmet alanımız Muğla çevresi ile Datça'dan Fethiye'ye kadar olan sahil kuşağıdır. Portföyümüzde bulunan bilgileri akıllı telefonlardan izlemeniz mümkündür. Yeni ilan edilen satılık kiralık gayrimenkul bilgileri firma bloglarından ve haber sitelerimizden duyurulur. Adımıza açılan sosyal medya hesaplarından bizi takip edebilirsinniz. İlan sitesi satilik kiralik daire konut arsa bilgilerini güncelliyerek yayına vermektedir. Müstakil ev, köy evi hakkında portföyümüzden yararlanınız. Danışmak kazandırır.

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita