Satılık Arsa Marmaris Selimiye // Gönenç Emlak Marmaris

Marmaris'e 40 km mesafede bulunan, Selimiye Köyü'nde, Köy Gelişme alanı içinde bulunan, yol ile arasında tek parsel mesafeli satılık arsa.

Emlak Danışmanı

Satılık Arsa Marmaris Selimiye

 • İlan No
  616
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  550
 • İmar
  İmarsız
 • Taks
  %5
 • Kaks
  %10
 • Kadastro Yolu
  Yolu Yok
Açıklama

Selimiye Köyü

Marmaris'e 40 km mesafede bulunan, Selimiye Köyü'nde, Köy Gelişme alanı içinde bulunan, yol ile arasında tek parsel mesafeli satılık arsa.

İmar Tarihçe ve Durumu

T.C. Muğla İl Özel İdaresi, İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü'nden net bilgi için İmar Durum Belgesi alınabilir. Yasal olarak inşaat yapabilmenin ön adımı olan bu belgede; Ö.Ç.K. Başkanlığı'nın 1.5.2007 tarih ve 2483 sayılı yazısı ile onaylanan geçiş dönemi yapılanma koşulları ile Ö.Ç.K.K. Başkanlığınca onaylı 1/25000 ölçekli Datça-Bozburun çevre düzeni hükümlerinin geçerli olması gereklidir. Bu arsanın imar planındaki yeri hakkında kesin bilgi imar durum belgesi ile alınabilir.

Geçiş dönemi yapılaşma koşulları kapsamı içinde olan emlaklar, alt yapı imkanlarına sahiptir. Sınır poligonlarının tespiti ve mevcut imar durum belgesinden sonra, yönetmeliğe uygun çizilen projenin Özel idare tarafından onayı ile, inşaat ruhsatı alınır. Ardından yasal olarak villa inşaatı yapılır. Denize olan uzaklığın 476 sayılı yasanın belirlediği sakınca mesafesinin dışında olması zorunludur. Yola cepheli arsa ile tevhit durumunda 5.000m2 ve üzeri olursa tel villa inşaatı yapılabilir. 2017 yılında ise genel hükümler korunmak koşuluyla 1/25.000 ölçekli Revizyon İmar Planı kabul edilmesiyle, Marmaris Belediyesi yetkilidir. İnşaat izinleri Belediyeden verilir. Muğla Büyük Şehir Belediyesi olduğundan İl Özel idare kapatılmıştır.

Detaylı bilgi almak için firmamızla irtibat sağlamanız mümkün. Randevu ile yer gösterilir. Güvenli bir satış için alıcı ile satıcı karşılıklı görüştürülür.

Selimiye imar bilgileri hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilmek için; hazırladığımız 1 Eylül 2008 de yayına başlayan www.selimiyeemlak.net sitemizi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.Sorularınız için her iki sitemizden bizlere ulaşabilirsiniz. Pusulanız doğru bilgi olsun.

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita