Satılık Arsalar Söğüt // Gönenç Emlak Marmaris

Marmaris Söğüt Mahallesinde bulunan yamaçta içinde muhtelif ağaçların yer aldığı satılık arsa.

Emlak Danışmanı

Satılık Arsa Söğüt

 • İlan No
  502
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  5531
 • İmar
  İmarsız
 • Taks
  %5
 • Kaks
  %10
 • Kadastro Yolu
  Yolu Yok
Açıklama

Marmaris Parseller

Marmaris Söğüt Mahallesinde bulunan, yamaçta, içinde muhtelif ağaçların yer aldığı satılık arsa. İmar geldiğinde yüksek prim potansiyeline sahip olan gayrimenkul özelliğine sahiptir. yatırım amacına uygunluk dışında, zeytin, badem, nar yetiştirme, arıcılık , gezen tavuk çiftliği olarak muhtelif kullanım alanı vardır. Bize göre orta veya uzun vadeli yatırrımı düşünenler için idealdir.

İmar Durumu

Son 27 yılı izlediğimizde birinci dönem muhtar senedi ve cumhuriyet gönemi kadastro tapuları olarak nitelenebilir. Sınırlar tam olarak belli değildir. Çünkü tapuda, hudutlar, şimalinde Hacı Mehmet ve oğuları, cenubunda Mustafagil zadeler, gibi tarifler bulunuyordu.

İkinci evrede resmi tapular ve kadastronun geçmesi ile bu günkü sınırların belirlendiği parsel ler gözlenir. Datça Bozburun Plan Hükümleri geçerlidir.

G.D.Y.K Geçiş Dönemi Yapılaşma Koşulları olarak dikkat çeker. Yasal yapılaşma ve kaçak yapıların yıkıldığı görülür. Muğla Büyük Şehir Belediyesi olunca İl Özel İdare Müdürlüğü kapatılır. Söğüt imar iskan ruhsat için Marmaris Belediyesi yetkili kılınır. Bir ay sonra, 1/25.000 ölçekli Revizyon İmar Planı onaylanır.

Arsanızı satmak isterseniz Marmaris Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'nden İmar durum belgesi almanızda yarar var. Ne yapmak gerekir? Lisanslı Harita Ofisinden röleveli çap, tapu sureti ile müracaat yapılır, Harç ödenir. Bir yıl geçerli olan parselin imar durumu resmi olarak belgelenir. Bu belge ruhsat yerine geçmez. Ancak, aracınızın ruhsatı gibi arsanızın özellklerini gösterir. satışı hızlandırıcı yararı vardır.  

Yer Gösterme 

Satışa firmamız tarafından çıkarılan gayrimenkul hakkında ayrıntılı bilgi almak ve parseli yerinde görmek mümkündür. Randevu alınarak firma yetkilisi tarafından gayrimenkul gösterilir. Bu amaçla ücret talep edilmez. Sadece 2003 tarihli Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tebliği gereği, tutanak tanzim edilerek firma yetkilisi ile yeri görmek isteyen arasında imzalanır. Verilen hizmet belgelenir.

Gönenç Emlak

01.01.1994 tarihinde kurulan şirketimiz çeyrek yüzyıldır Söğüt Mahallesinde gayrimenkul alım satım danışmanlık hizmeti vermektedir. Güvenli alışveriş amacıyla alıcı satıcı karşılıklı görüşmesi temin edilir. Gösterilen yerin satın alınan parsel olduğunun tesbiti için Harita mühendisinden destek sağlanır. Satışa sunduğumuz parsel hakkında sorularınızı iletişim sayfamızdan iletebilirsiniz.

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita