Söğüt Satılık Arsa // Gönenç Emlak Marmaris

Söğüt satılık arsa konut imarlı deniz gören ve Marmaris merkezden araçla 45-50 dakika mesafededir.

Emlak Danışmanı

Satılık Arsa Marmaris Söğüt

 • İlan No
  578
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  493
 • İmar
  imarlı
 • Taks
  %5
 • Kaks
  %10
 • Kadastro Yolu
  Yolu Var
Açıklama

Söğüt Mahallesi

Satıldı. Söğüt satılık arsa konut imarlı deniz gören ve Marmaris merkezden araçla 45-50 dakika mesafededir. Kadastro haritasında yol kaydı bulunan yola cepheli hudutları belirlenmiş Söğüt satılık arsa net parsel özelliğine sahiptir.

İmar Durumu

Söğüt satılık arsa imar durumunu değerlendirelim. Özel idareden 21.12.2006 günü Muğla Valiliği İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği İmar ve Kentsel İyileştirme müdürlüğü'nden verilmiş imar durum belgesi mevcutdur. Üçüncü derece doğal sit , üçüncü derece arkeolojik sit, 1/25.000 ölçekli Datça Bozburun Çevre Düzeni Plan Hükümleri geçerlidir. Nitekim bu arsa; Ö.Ç.K.K. Başkanlığı' nın 16.06.2005 tarihli, 3250 sayılı yazısı ile onaylanan geçiş dönemi yapılanma koşulları; 21.10.2005 tarih, 5565 sayılı yazısıyla onaylanan ilave hükümlerle Ö.Ç.K.K. Başkanlığınca onaylı 1/25.000 ölçekli datça - Bozburun çevre düzeni plan hükümleri geçerlidir.

İnşaat Ruhsatı Şartları

2008 yılında Muğla İl Özel idare Müdürlüğü yönetmeliğine göre Köy nüfusuna kayıtlı olmayanların yapacağı konut yapıları koşulları vardır. Taks ve yükseklik (h) koşullarını sağlamak kaydıyla bir parselde yapı taban alanı maksimum 85m2 olmak üzere tek yapı yapabilir. Zemin etüt raporu hazırlanacak, ilgili odadan onay alınacaktır. Parsellerde mevcut yapı bulunması halinde mevcut yapının taban alanı 170 metrekareyi aşmamak koşuluyla iki yapı yapılabilir. Taban alan kat sayısına verandalar, müştemilatlar dahil değildir. Turizm yapılarında köy nufusuna kayıtlı, köyde sürekli oturma şartı aranmaz. Ancak; 30 Mart yerel seçimleri ardından İl Özel İdare Müdürlüğü yetkileri alındı. Yasa gereği 500 kişi ve üzeri nüfusa sahip köyler mahalle idare sistemine dahil olmuştur. 1/25.000 Ölçekli Revizyon İmar Planı onaylanmıştır. İnşaat ruhsatı alınması için Marmaris Belediyesi yetkilidir. Parselin gerçek durumunu imar durum belgesi gösterir. Bir yıl geçerliliği olan bu belge ayni zamanda arsanın fiyat değerinin tesbitinde de önemli rol oynar. Arsa sahiplerinin parseli satışa çıkarmadan önce bu belgeyi almalarını önemle tavsiye ediyoruz. Söğüt Satılık Arsa mevcut plan hükümleri kapsamında değerlendirilir.

Gayrimenkul Yatırımı

Marmaris Söğüt Mahallesi mevkisinde bulunan gayrimenkul aplikasyonu yapılmış olan bu arsanın pazarlıksız net satış fiyatıdır. Mülk sahibiyle görüştürülür. Alıcı; Özel idare, Tapu Müdürlüğü, Kadastro Müdürlüğü'nden belgeleri kontrol edebilir. Arsaya harita mühendisi getirilerek CPS veya kazık çakma yöntemiyle tesbit işlemi yaptırabilir. Bu hizmet ücreti alıcıya ait olmak üzere yaptırıldıktan sonra satış işlemi gerçekleştirmek güvenlidir. Bölgede imar çalışmaları halen devam etmektedir. Bu nedenle taşınmazların yatırım değeri günden güne artmaktadır.  Parsellerin hala yüksek prim potansiyeli vardır. Gayrimenkul yatırımı için fırsatlar firmamız tarafından sunulmaktadır. İsteklerinizi iletirseniz size uygun sunum şansı oluşur. .

Danışmanlık Şirketi Desteği

Muğla çevresi ve Marmaris sahillerde Söğüt satılık arsa yanı sıra daire konut villa ada köy evleri ile otel gayrimenkul ilanları düzenli güncellenerek sunuluyor. Ayrıca; Marmaris kiralık ev daire ilanları ve Muğla çevresi müstakil ev köy evi tipi gayrimenkul ilanları da yayınlanmaktadır. İzlemeniz önerilir.

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita