Satılık Arsa Marmaris Söğüt // Gönenç Emlak Marmaris

Söğüt Mahallesi'nde komple deniz manzaralı kadastro haritasında yol olarak kaydı bulunan yola cepheli hudutları belirlenmiş satılık arsa.

Emlak Danışmanı

Satılık Arsa Marmaris Söğüt

 • İlan No
  578
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  493
 • İmar
  imarlı
 • Taks
  %5
 • Kaks
  %10
 • Kadastro Yolu
  Yolu Var
Açıklama

Söğüt Mahallesi

Satılık arsa Marmaris merkezden araçla 45-50 dakika mesafede bulunan Söğüt Mahallesi'nde, komple deniz manzaralı, kadastro haritasında yol olarak kaydı bulunan, yola cepheli, hudutları belirlenmiş satılık arsa.

İmar Durumu

Özel idareden 21.12.2006 günü Muğla Valiliği İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği İmar ve Kentsel İyileştirme müdürlüğü'nden verilmiş imar durum belgesi mevcutdur. Üçüncü derece doğal sit , üçüncü derece arkeolojik sit, 1/25.000 ölçekli Datça Bozburun Çevre Düzeni Plan Hükümleri geçerlidir.

Nitekim bu arsa; Ö.Ç.K.K. Başkanlığı' nın 16.06.2005 tarihli, 3250 sayılı yazısı ile onaylanan geçiş dönemi yapılanma koşulları; 21.10.2005 tarih, 5565 sayılı yazısıyla onaylanan ilave hükümlerle Ö.Ç.K.K. Başkanlığınca onaylı 1/25.000 ölçekli datça - Bozburun çevre düzeni plan hükümleri geçerlidir.

Köy nüfusuna kayıtlı olmayanların yapacağı konut yapıları için;Taks ve yükseklik (h) koşullarını sağlamak kaydıyla bir parselde yapı taban alanı maksimum 85m2 olmak üzere tek yapı yapabilir. Zemin etüt raporu hazırlanacak, ilgili odadan onay alınacaktır. Parsellerde mevcut yapı bulunması halinde mevcut yapının taban alanı 170m2'yi aşmamak koşuluyla iki yapı yapılabilir. Taban alan kat sayısına verandalar, müştemilatlar dahil değildir.

Turizm yapılarında köy nufusuna kayıtlı, köyde sürekli oturma şartı aranmaz. 30 Mart seçimleri ardından İz Özel İdare Müdürlüğü kapatılmış, 500 kişi nüfusa sahip köyler ise mahalle olmuştur.  Revizyon imar planı onaylanmıştır. İnşaat ruhsatı alınması için Marmaris Belediyesi yetkilidir. Parselin gerçek durumunu imar durum belgesi gösterir. Bir yıl geçerliliği olan bu belge ayni zamanda arsanın fiyat değerinin tesbitinde de önemli rol oynar. Arsa sahiplerinin parseli satışa çıkarmadan önce bu belgeyi almalarını önemle tavsiye ediyoruz.

Satılık arsa Marmaris Söğüt Mahallesi mevkisinde bulunan gayrimenkul aplikasyonu yapılmış olan bu arsanın pazarlıksız net satış satış fiyatıdır. Mülk sahibiyle görüştürülür. Alıcı; Özel idare, Tapu Müdürlüğü, Kadastro Müdürlüğü'nden belgeler kontrol edilir. Arsaya harita mühendisi getirilerek CPS ile veya kazık çakma yöntemiyle tesbit işlemi ücreti alıcıya ait olmak üzere yaptırıldıktan sonra satış işlemi yapılacaktır.

Gönenç Emlak Marmaris

Muğla Marmaris Gönenç Emlak sahillerde satilik kiralik daire konut ve emlak satılık arsa villa ada köy evleri ile otel gayrimenkul ilanlari düzenli güncellenerek sunuluyor. Ayrıca; Marmariste kiralik ev ile Marmariste kiralik ev daire ilanları yanısıra, Muğla çevresi müstakil ev köy evi tipi gayrimenkul ilanları da yayınlanmaktadır. İzlemeniz önerilir.

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita