Satılık Arsa Osmaniye // Gönenç Emlak Marmaris

Marmaris Osmaniye yatırım veya çiftlik için ideal satılık arsa Gönenç Emlak şirketi tarafından gayrimenkul piyasasına sunulmaktadır.

Emlak Danışmanı

Satılık Arsa Osmaniye

 • İlan No
  509
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  4772
 • İmar
  imarlı
 • Taks
  %5
 • Kaks
  %10
 • Kadastro Yolu
  Yolu Var
Açıklama

Emlak Marmaris

Marmaris Osmaniye yatırım veya çiftlik için ideal satılık arsa Gönenç Emlak şirketi tarafından gayrimenkul piyasasına sunulmaktadır. Kadastro yoluna çehe sınırı olan parsel avantajlı konuma sahiptir.  İmar geçmişine bakarsak; İnşaat yapılabilmesi için G.D.Y.K. Geçiş Dönemi Yapılaşma Koşulları kriterlerine göre, kadastro yoluna cepheli sınıra sahip olması ve 5000m2 veya üzeri metraj gerekliydi. İl Özel İdare Müdürlüğü 'nün yönetmeliği gereği tevhid işlemi yapılarak metraj yükseltilir ise, taban oturumu 85m2 geçmemek şartı ile yasal villa inşaatı yapılabiliyordu.

Yerl seçimlerin ardından Muğla İl Özel İdare Müdürlüğü, Muğla'nın Büyük Şehir Belediyesi olması üzerine kapatıldı. Ardından 1/25.000 ölçekli Revizyon İmar Planı onaylandı. Datça Bozburun Plan Hükümleri esas olmak üzerine bu plan ile Marmaris Belediyesi yetkilendirildi. Herhangi iskan ruhsat işi için müracaat adresi artık Marmaris Belediyesidir. Şahıs adına resmi tapulu satılık arsa hakkında sorularınız için lütfen bize ulaşınız. 

Randevu alınmadan emlak yerinde gösterilemez. Güvenli satış işleminin gerçekleşebilmesi için alıcı satıcı karşılıklı görüştürülür. taraflar anlaştığı taktirde; satış öncesi GPS ile yada kazık çakma yöntemiyle gayrimenkulün harita mühendisi tarafından tesbit edilmesi şarttır. Bu işlem olabilecek herhangi bir yer tesbit yanlışlığını önler. Alıcı tam olarak gösterilen yeri satın aldığını şüphe bırakmıyacak şekilde bu çalışma sonucu bilir. Unutmayalım ki, kontrol güvene engel değildir.

İmar Bilgileri

Muğla çevresi Köyler ile ilgili konut inşaatı konusunda İl Özel İdare Müdürlüğü yetkilidir. Belediye hudutları dışında kalan yerlerde yürütülen imar çalışmaları Datça Bozburun Plan Hükümleri ve bağlayıcı kararlar ile sürdürülmektedir. 6/Aralık/2012 tarıhinde çıkarılan büyükşehir yasası ile seçimlerin ardından İl Özel İdare Müdürlüğü kapatıldıu. Yetki; Belediyeler ve Büyükşehir belediyeleri kurullarına ait olmuştur. Nüfus olarak 500 kişi ve üzeri ikamet olan Köyler Mahalle oldu. Yasa gereği 2014 seçimleri sonrası uygulama başladı. Bu tarihden sonra normal prosedür işlemeye başladı. 1/25.000 ölçekli Revizyon İmar Planı onayı ardından, çıkarılan imar barışı kanunu ile geşimlerin yapılaşmayı olumlu etkilediği görülmektedir.

Gönenç Emlak

Şirketimiz 1994 yılından beri güney sahillerimizde aktif olarak profesyonel emlak danışmanlık hizmeti vermektedir. Şirketimizin resmi sitesi gonencemlak.com.tr düzenli güncellenir yenilenir. Alıcı satıcı buluşma platformu olan interaktif web sitemiz ayni isimle sosyal medya üzerinden de izlenebilir. Eleştiri, yorum, sorularınız için bize ulaşabilirsiniz. Pusulanız doğru bilgi olsun.

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita