Satılık Arsa Selimiye // Gönenç Emlak Marmaris

Marmaris'e araçla 45 dakika mesafede bulunan komple deniz cephe manzaralı Selimiye satılık arsa.

Emlak Danışmanı

Satılık Arsa Selimiye

MUĞLA MARMARİS SELİMİYE KÖYÜ
 • İlan No
  125
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  6300
 • İmar
  İmarsız
 • Taks
  %5
 • Kaks
  %10
 • Kadastro Yolu
  Yolu Var
Açıklama

Marmaris Selimiye Emlak

Marmaris'e araçla 45 dakika mesafede bulunan komple deniz cephe manzaralı Selimiye satılık arsa. Kadastro yolu var. Ancak kıyı kenar kanunu kriteri nedeniyle inşaat yapılamıyor. Yatırım amacına yönelik alım önerilir.

Bölgede İmar 

18 maddeden oluşan ve Ağustos 2005 yılından beri yönetmelik halen yürürlüktedir. Muğla ili sınırları içinde yer alan, Özel çevre koruma bölgelerine ait plan onaylıdır. 1/25.000 ölçekli çevre düzeni planlarındaki kırsal yerleşim alanları belirlenmiştir. Gayrimenkul geçiş dönemi yapılaşma koşulları hakkındaki yönetmelik kriterlerine uygundur. Ancak, arsa kıyı kenar şerit kanunu kapsamında kalmaktadır.

Revize İmar Planı

Muğla İli Büyük Şehir Belediyesi olunca İl Özel İdare Müdürlüğü kapatıldı. Selimiye Köy statüsünden çıkarılarak Mahalle oldu. Bir ay sonra Revizyon İmar Planı onaylanması ile bölgede yapılaşma hızlandı. Ruhsat imar iskan faaliyetleri Marmaris Belediyesine bağlandı. Genel anlatımı ile bugün kadastro yoluna cephesi bulunan parsellere inşaat izini verilmektedir. Engelleyen kriterler var ise, K.K.Ş.K. kıyı kenar şerit kanunu, sit alanı kapsamında olmak engeldir. 400m2 altında küçük parsel metrajı, yol olsa bile yapı inşaat izin ruhsatı verilmez. Detaylı bilgi almak için lütfen bize ulaşınız. 

Taşınmazın Yer Gösterme İşlemi

Randevu ile gayrimenkul gösterilir. T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı 59 numaralı 2003 tarihli tebliğine uygun hareket edilir. Tutanak tanzim edilerek verilen hizmet belgelenerek kayıt altına alınır. İki nüsha tanzim edilen evrak taraflarca imzalanır. Parsel gösterilir, bilgi verilir. Güvenli  satış için alıcı ile satıcı karşılıklı görüştürülür. 

Gönenç Danışmanlık Avantajları

27 yılı aşan süredir şirketimiz bölgede hizmet vermektedir. Konusunda uzman deneyimli personel ile ekip çalışması yapılmaktadır. Portföyümüz elektronik ortamda yayınlanır. Selimiye imar bilgileri hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilmek için bizi lütfen izleyiniz. Firmamız tarafından hazırlanan 1 Eylül 2008 de yayına başlayan www.selimiyeemlak.net sitemizi ziyaret etmenizi öneririz. Sorularınız için her iki sitemizden bizlere ulaşabilirsiniz. Satılık daire konut arsa villa talepleriniz olursa bize ulaşınız.

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazılarımızın tüm hakları Gönenç Emlakçılık Şirketi’ne aittir. Kısmen veya tamamen alıntı yapılarak link verilse dahi kullanılamaz. 

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita