Satılık Arsa Söğüt Marmaris // Gönenç Emlak Marmaris

Söğüt Mahallesi Cumhuriyet mevkisinde, denize yakın 4636m2 büyüklüğünde satılık arsa.

Emlak Danışmanı

Satılık Arsa Söğüt Marmaris

 • İlan No
  537
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  4636
 • İmar
  İmarsız
 • Taks
  %5
 • Kaks
  %10
 • Kadastro Yolu
  Yolu Yok
Açıklama

Marmaris Söğüt Mahallesi

Marmaris merkeze araçla 45 dakika mesafede bulunan Söğüt  Mahallesi Cumhuriyet mevkisinde, denize yakın 4636m2 büyüklüğünde satılık arsa. Kadastro yolu henüz açılmadığı için yatırım amacına yönelik, önemli potansiyeli bulunan parsel olduğunu belirtelim. Arsa içinde badem ağaçları,harıp ağaçları yer almaktadır. Arazi ekilir biçilir durumda olup bakımlıdır. Arsanın bulunduğu yere kadar yol açıldığından ulaşım kolaydır. Gayrimenkul yanında bulunan konut mesafesine elektrik gelmiştir.

İmar Durumu

Özet olarak bakarsak; 25-30 yıl önce muhtar senedi döneminin kapandığını söyleyebiliriz. Zaten toprağın sahipliği değil, kullanım haklarını belgeliyor, veraseten mirasçılara da bu hak devir ediliyordu. Kadastro geçince resmi tapular verildi. Önemli sıkıntılar ortadan kalktı. Bu dönemde var olan resmi cumhuriyet tapuları, sınırları tanımlamaktan uzaktı. Örneğin parseli tanımlarken şimalinde Hacı oğlu Mehmet, cenubunda Ahmetoğulları ve efkariyesi gibi tarifler vardı. Bugün modern kadarto sınırları sağlandı.

2008 yılında Muğla İl Özel İdare Müdürlüğü G.D.Y.K Geçiş Dönemi Yapılaşma Koşulları Yönetmeliği ile Bölgede kaçak yapılaşmayı önleyen girişimde bulundu. Bazı yapılar da bu dönemde yıkıldı. Kritere uygun parseller bu dönemde arsa statüsü kazandı. 30 Mart seçimlerinde bu dönem de kapandı. Muğla Büyük Şehir Belediyesi olunca, Söğüt Köyü de Mahalle statüsü kazandı. İnşaat, ruhsat ve benzeri konularda, mevcut hüküm, yönetmelikler geçerli olmak üzere Marmaris Belediyesi yetkili kılındı. Bir ay sonra Toprak Kanunu konusunda yeni yasa çıkarıldı.

Datça Bozburun Plan Hükümleri bu bölgede geçerlidir. Ancak, profesyonel gayrimenkul danışmanlığı hizmeti verdiğimiz 27 yıl içinde plan sürekli değişti. Daha doğrusu geliştirildi. En son Revizyon Planı onaylanması ardından yeni gelişmeleri görüyoruz. Bu planda, klasik, geleneksel, marjinal tarım alanları gibi tanımlamalar yer aldı.

İmar Durum Belgesi

Satışa sunulan her Söğüt satılık arsa parseli için imar durum belgesi almamız mümkün değil. Zaten mülk sahibinin bu yönde vekaleti yok ise, yapamazsınız. Parselinizi hızlı ve değerinde satmak istiyorsanız bu belgeyi alınız. Önerimizi dikkate alanlar avantaj kazanıyor. Satıcı için çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Alıcı açısından ise; istediğinizi anlatın daima şüphe geçerlidir. Zaten kontrole gidecek, belki de yetkili olmayanların sözü ile hareket edilecek, bu durumda olacak iş olmayacak. Bizden söylemesi.

İDB resmi makam tarafından, parselin tüm özelliklerini ifade eder. Sit alanında, imarlı, şuyulu, hisseli gibi durumunu gösterir. Bir yıl geçerlilik süresi vardır. Ruhsat yerine geçmez. Söğüt Mahallesi 'nde arsa için Marmaris Belediyesi bilgi için doğru adrestir. 

Gönenç Emlak Şirketi

Firmamız bölgede çeyrek yüzyıldır profesyonel gayrimenkul danışmanlık hizmeti vermektedir. Aradığınız özelliklere sahip satılık arsa ilanı portföyümüzde bulamazsanız isteklerinizi iletiniz. Size özel niteliklere sahip olan yeni ilan için bilgi edinme öncelik avantajını kullanmanızı dileriz. Sayfa altında bulunan BÜLTEN formuna isim ve e-posta adresini yazmanız yeterlidir. Lütfen detay bilgiler için bize ulaşınız. Gayrimenkul randevu ile gösterilir. Güvenli alışveriş için alıcı satıcı karşılıklı görüşmesi temin edilir.

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita