Satılık Arsalar Hisarönü // Gönenç Emlak Marmaris

Marmaris merkeze 15 dakikalık mesafede bulunan satılık arsalar Hisarönü Mahallesinde satışa sunulan gayrimenkul yatırım özelliğine sahiptir.

Emlak Danışmanı

Satılık Arsalar Hisarönü

 • İlan No
  434
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  987
 • İmar
  imarlı
 • Taks
  %10
 • Kaks
  %20
 • Kadastro Yolu
  Yolu Var
Açıklama

Hisarönü Satılık  Arsalar

Marmaris merkeze 15 dakikalık mesafede bulunan satılık arsalar Hisarönü Mahallesinde satışa sunulan gayrimenkul yatırım özelliğine sahiptir. Resmi tapulu, yola çift taraftan cepheli olan gayrimenkul denize 25m mesafedir. 1982 yılında tescili yapılan taşınmaz 1125 metrekare büyüklükteydi. Ancak yol açılmasıyla 984 metrekare net metraja düşmüştür. Halen kadastro ile mahkemesi de devam etmektedir. Sahibi alım satım komisyon hiç bir masrafa karışmadan pazarlık yolu açık olmak üzere sattığını beyan etmiştir.

Cazibesi Artıyor

Marmaris nüfus yoğunluğu artınca daha çok konut ihtiyacı ortaya çıktı. Ancak hızlı yapılaşma sonucu inşaat yapılacak parseller kalmadı. Kentsel dönüşümle kazanılan yerlere akıllı ev tercih edilerek sınırlı inşaatların yapılışını izliyoruz.Talep ise sürekli arttığı için satılık kiralık konutlarının fiyatları tavan yaptı. Yükselmenin duracağı da beklenmiyor. Aylık kira fiyatlarının 2.000-TL seviyesinden başlaması insanları yeni arayışa yöneltti. Tarihi konut kredisi faiz oranlarının sürpriz düşüş yaşaması konut satışlarını patlattı. Nüfusun yoğunluğunun getirdiği sorunlardan uzaklaşmak isteyenler için Hisarönü, merkeze çok yakın olması nedeniyle tercih edilir oldu. Hatta ev taşıyanların sayısı günden güne artıyor.

Yatırım Değeri

Datça Bozburun plan hükümlerine tabi olan bölgede hızlı gelişmeler oldu. Muğla İlinin metropol belediye olması nedeniyle Hisarönü köy statüsünden mahalle konumuna dönüştü. Yasa gereği 500 kişi ve üzeri nüfusa sahip köyler mahalle oldu. 1/25.000 ölçekli revizyon imar planı yürürlüğe girdi. Toprak kanunu çıktı. İmar barışı gerçekleşti. Mevcut durumda kadastro yoluna cephesi bulunan parseller arsa statüsü kazandı. Marmaris belediyesine imar çalışmaları ve ruhsat gibi konularda yetki verildi. Henüz kadastro yoluna sınırı olmayan oldukça fazla sayıda gayrimenkul bulunuyor. Bu parseller imar çalışmalarının 1/5000 veya 1/1000 ölçek üzerinden imarı tamamlandığında ciddi değer kazanacak beklentisini yatırımcılar satın alıyor. Yatırım değeri artıyor ve bu gelişme cazibe alanın ı genişletiyor. 

Yer Gösterme 

Satılık arsa randevu talebi üzerine firma yetkilisince gösterilir.  Sanayi ve Ticaret Bakanlığı 2003/59 tarihli tebliğine uygun işlem yapılır. İki nüsha tutanak düzenlenir. İmzalanan belgeyle verilen hizmet kayıt altına alınır. Arsanın sınır hudutları konusunda şüphe olur ise Mühendis getirilmesini tavsiye ederiz. Böylece; GPS veya kazık çakma yöntemiyle hudutlar kesin belirlenmiş olur. Yapılan yer gösterme işlemiyle tutanak tanzim edilerek yeri gören ve gösterene imzaladıktan sonra verilir Güvenli satış işlemi gereği, emlakın sahibi ile alıcı karşılıklı görüşmesi temin edilir. Kent içi yer gösterme ücretsizdir. Marmaris merkez dışında kilometre hesabı ile ücret talep edilir. Ancak bu ücret belirlendikten ve kabul gördükten sonra gerçekleştirilir.

Gönenç Emlak

01/01/1994 tarihinde firmamız Marmaris merkezde kurulmuştur. Şirketimiz satılık kiralık daire konut arsa gayrimenkul ilan sitesi portföyü sürekli güncellenir. Satılık arsalar hakkında sorularınızı lütfen bildiriniz. Kiralik ev, daire, müstakil ev için kiralıklar sayfamızda gayrimenkul listesi yer almaktadır. Resmi sitemiz mobil uyumlu olduğundan akıllı telefonlardan takip edilmesi mümkündür. Portföyümüz elektronik ortamda web sitemiz üzerinden yayınlanır. Ayrıca satılık ilanlarından seçilenler video cliple sunulur. Konusunda uzman profesyonellerden oluşan ekibimizin sunduğu danışmanlık kazandırır. Dijital Pazarlama yöntemi kullanılan firmamız size uygun özellikte taşınmaz sunar. Satışa çıkarılan gayrimenkulleri değerinde ve hızlı piyasaya sunulmasını sağlar.Sosyal medya hesapları üzerinden fırsatları takip edebilirsiniz.

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita