Satılık Arsalar Marmaris Söğüt // Gönenç Emlak Marmaris

Marmaris'e araçla 45 dakikalık mesafede bulunan Söğüt Cumhuriyet mahallesinde satılık arsa.

Emlak Danışmanı

Satılık Arsalar Marmaris Söğüt

 • İlan No
  505
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  2616
 • İmar
  İmarsız
 • Taks
  %5
 • Kaks
  %10
 • Kadastro Yolu
  Yolu Yok
Açıklama

Satılık Gayrimenkul

Marmaris'e araçla 45 dakikalık mesafede bulunan Söğüt Cumhuriyet mahallesinde satılık arsa. Deniz gören arsa yatırım için imar geldiğinde prim yapma potansiyeline sahip 2616 m2 arsa. Halk arasında Saranda olarak adlandırılan Cumhuriyet Mahallesi son yıllarda oldukça popüler olmuştur. Marmaris merkezden araçla yaklaşık 45 dakikalık yolculukla Söğüt Mahallesine ulaşabilirsiniz. Alt yapı çalışmaları yenileştirme yapılarak düzenlenmektedir. Yol su elektrik internet telefon bulunan mahalle yakın zamana kadar köy statüsüne sahipti. Söğüt Mahallesi hızla gelişmekte olan ve yatırımcıların odaklandığı, fırsatların hala devam ettiği önemli yerleşim alanında yer almaktadır.

İmar Çalışmaları Ve Geçmişi

Söğüt Mahallesi Datça Bozburun Plan Hükümleri ve ona bağlı olan mevzuata tabidir. 27 yıl önce mesleğe başladığımızda, muhtar senedi ile satışların gerçekleştiği dönem kapandı. Artık kadastro geçti. Resmi tapular var. T.C.Bayındırlık Bakanlıgı Muğla İl İmar Müdürlüğü tasarrufunda yapılan çalışmalar, inşaat izini için yetkiliydi. Daha sonra Bu yetki İl Özel İdare Müdürlüğü'ne verildi.  2008 yılında çıkarılan GDYK yani Geçiş Dönemi Yapılaşma Koşulları hükümleri bölgede inşaat patlaması getirdi. Ancak; bir anlamda kaçak yapılaşmanın önüne geçildi. Kadastro yoluna cephesi olan parseller arsa statüsü kazandı. İki katlı konutların apart otellerin yasal inşaatı gerçekleşti.

Revizyon Planı

30 Mart seçimleri ardından İl Özel İdare Müdürlüğü Muğla İlinin Büyük Şehir Belediyesi ilan edilmesi ile kapatıldı. Dolaysı ile GDYK son buldu. bir ay sonra 1/25.000 ölçekli Revizyon İmar Planı onaylandı. Mevcut  plan hükümleri ve mevzuat geliştirildi. İnşaat ruhsatı veya ruhsata uygun yapılmaış binalara YKİB yani Yapı Kullanma İzin Belgesi tanzimi Marmaris Belediyesine verildi. Sahip olduğu parseli satmak isteyenlere tekrar bu vesile ile duyuralım. Arsanızı hızlı ve değerinde satmak istiyorsanız İDB İmar Durum Belgesi çıkartınız. Aracınızın ruhsatı nasıl özelliklerinini tanımlıyor ise İDB arsanızın tüm teknik özelliklerin gösterir. Parsel imarlı mı? Sit alanında kalıyor mu? Ne tip inşaat yapılabilir? Gibi soruların karşılığını resmi olarak sergilediği görülür.

Söğüt Gönenç Emlak Şirketi

Yatırım açısından kazanç getirisi yüksek olan parsel randevu alınarak firma yetkilisi tarafından yerinde veya harita üzerinden gösterilir. Bilgi verilir. 27 yıl üzerinde gayrimenkul sektöründe  danışmanlık faaliyetinde bulunan şirketimiz temel ilkesi alıcı ve satıcıyı karşılıklı görüştürmekdir. Güvenli alışveriş önemlidir. İlanda yer alan parsel hakkında lütfen sorularınız için bize ulaşınız. Danışmak kazandırır.

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazılarımızın tüm hakları Gönenç Emlakçılık Şirketi’ne aittir. Kısmen veya tamamen alıntı yapılarak link verilse dahi kullanılamaz.

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita