Satılık Bina Müstakil Ev // Gönenç Emlak Marmaris

Yatırımcılar için önemli fırsat ilanı komple satılık bina iki katlı aktif ruhsatlı işletme bilgilerini Gönenç Emlak Şirketi sunuyor.

Emlak Danışmanı

Satılık Bina Müstakil Ev

 • İlan No
  693
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  İş Yeri
 • m2
  320
 • Oda Sayısı
  4+1
 • Bina Yaşı
  10-20
 • Taks
  %30
 • Kaks
  %90
 • İmar
  imarlı
Açıklama

Marmaris Merkez

Yatırımcılar için önemli fırsat ilanı komple satılık bina iki katlı aktif ruhsatlı işletme bilgilerini Gönenç Emlak Şirketi sunuyor. Merkezde, çarşı yanında 30 yaşında iki katlı restore edilmiş durumda müstakil ev satışa çıkarıldı. Eski ev yıkılarak üç katlı bina yapılabilme özelliğine sahip. Uygulama imar planı içindeki yeri bitişik nizam olarak tanımlanmıştır. 160m2 arsa içinde olan binaya, emsal uygulaması ile girişte çekme katlı iki dükkan, ikinci katta 2 daire ve en üst bölüm çatı ile irtifaklı teras balkonlu iki dubleks daire yapılabilmektedir.

Yapı Dönüşüm

İmar planına göre komşu çekmeler bulunmamakta. 160m2 parselde sadece bahçe payı bırakıldıkdan sonra kalan yer komple inşaat alanıdır. Ancak; yeni revizyon planı düzenlemesinde çekme mesafeleri yönetmeliği beklenmektedir. Mülk sahibi tarafından restorasyona başlanarak bu bekleme süresinde binanın ticari işletmeye açılarak aktif bekleme tercih edilmiştir. Merkezde nerede ise boş parsel kalmadığı için, eski binalar yıkılarak arsa edilebilmektedir. Bu anlamda doğal yenilenme yaşanmaktadır. Satın alınarak, alıcı tarafından veya kat karşılığı %50 oranında paylaşımla inşaat yapılabilir. Evin sahip olduğu potansiyel nedeniyle satış etiket fiyatı görüşülür.

Yat Limanı'na, okula, çarşıya yakın binanın dükkan, daire, dubleks daire yerine işyeri merkezi konseptinde tek bina olarak değerlendirilmesi mümkündür. Gümüş, kuyum satış ve imalat vb. gibi düşünülebilir. Bu anlamda; fonksiyonel bir gayrimenkul olduğu görülmektedir. Ayrıca, içinde kiracı bulunduğundan, getirisi vardır. Gayrimenkul randevu alınarak, Gönenç Emlak şirket yetkilisi tarafından gösterilir,bilgi verilir. Tapu sahıs adına kayıtlı olup, hisseli değildir. Takas vade kabul edilmemektedir.

Son Durumu

Revizyon Plan değişikliği konusunda mülk sahipleri pasif beklemeden, yatırım yapılarak aktif beklemeyi tercih etmiştir. Bina depreme dayanıklılığı arttırılarak restore edilmiştir. 500.000-TL yatırım sonucu tamamen yenilenmiş, ruhsat alınarak faal işletmeye açılmıştır. Anahtar teslim iki katlı işyeri özelliğinde gayrtimenkul olarak tavsiye edilir.

Marmaris Gönenç Emlak

Şirketimiz 27 yıl üzerinde süreden beri Marmaris emlak sektöründe danışmanlık hizmeti vermektedir. Yıllar içinde edindiğimiz deneyim, birikim, dürüst ticaretin önemli olduğunu göstermiştir. Bu nedenle alıcı satıcının karşılıklı görüşmesi güvenli alışverişin gereğidir.

Portföyümüz, Muğla Marmaris Gönenç Emlak sahillerde satılık kiralık daire konut ve Marmaris emlak arsa villa ada köy evleri ile otel gayrimenkul ilanlari güncellenerek sunulmasına özen göstermektedir. İstek, soru ve taleplerinizi itmeniz önerilir. Yeni kayıt edilen ilanlar Marmarisbox Bülteni, sosyal medya araçları ile duyurulmaktadır. Pusulanız doğru bilgi olsun.

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita