Gönenç Emlak

Son zamanlarda yoğun olarak Muğla Marmaris satılık evler ve kiralık konutlar fiyatları hakkında piyasadan sürekli şikayetler alıyoruz.

Ucuz Ev Nasıl Bulunur // Gönenç Emlak

Marmariste ucuz ev aramak

Satılık Kiralık Ucuz Ev Arama

Son zamanlarda yoğun olarak Muğla Marmaris satılık evler ve kiralık konutlar fiyatları hakkında piyasadan sürekli şikayetler alıyoruz. Özellikle Marmaris satılık daire fiyatlarının pahalı olduğu, kiralık konut fiyatı yüksek olmasına rağmen konut bulunamadığı serzenişleri var. Genel ekonomik yaşama bizim müdahale etmemiz olanak dışı. Ancak, profesyonel destek sayesinde, makul fiyatlı, alternatifler içeren değişik parametrelere sahip evlerin seçilme sansı sunulabilir. Bilgi ve tecrübelerimize dayanarak bu konu hakkında yazmaya karar verdik. Yazımızın sizlere yararı olacağına inanmaktayız.

Ucuz Ev Nasıl Bulunur?

Muğla Marmaris kiralık ev arayan pek çok kişi ev kiralarının yüksek olduğunu belirtiyor. Doğrudur. Marmaris merkezde deniz manzaralı evlerin diğer konutlara oranla göre daha yüksek fiyatlara sahip olduğu biliniyor. Aslında bu konu tartışılmaz. Ekonomide diferansiyel rant gibi tanımlanan durum, mevki farkından kaynaklı gelir farkı olarak açıklanır.

Buna kimsenin yapacağı bir şey yok. Kiralamak istediğiniz veya satın almak istediğiniz konut mevki, konumu, bilindiği gibi fiyat belirlemede en büyük etkendir. Önemli olan kaliteyi daha makul fiyatla almaktır. Homoekonomikus yani ekonomik düşünen insan olmak önemlidir. Pazar alışverişine giden insanımızın yaptığı gibi. En güzel domatesi en uygun fiyatla almak için pazarı araştırma ve bularak satın almak gibi diyebiliriz.

Satın almak veya kiralamak istediğiniz evi en popüler mevkide ya da merkezi bölgede düşünürseniz, elbette fiyat farkı olduğu görülür. Bir de şu etken vardır. Kiralayacağınız ev merkezde bile olsa, yaşı, metrajı, kalitesi, ekonomik boyutu nedir? Günümüz modern zamanımızda artık pek çok şey uzmanları tarafından analiz ediliyor. Bireyler daha sağlıklı hizmet alma şansına sahip. Satın alacağınız veya kiralayacağınız konut için, gayrimenkul danışmanı yardımıyla destek alarak emin olun daha kazançlı çıkmanız mümkün olabilir.

Ucuz Ev Kaldı mı?

Güzel soru. Tüm zamanlar içinde, gayrimenkul sektöründe fırsatların olduğunu belirtelim. Peki bu evlere nasıl ulaşacağız? Yanıt; yazıda belirtildiği gibi zahmetli araştırma, bilgi toplama ile işe başlanacak. Veya profesyonel destek almak gerekecek. Bu durumda yol haritası bellidir..

Emlak danışmanı aradığınız konutun, öncelikle nasıl bir ev olması hakkında sizden bilgi alır. Hemen akabinde sizin ayırdığınız bütçe durumunuza göre isteklerinizi analiz ederek ne sunacağına karar verir. Emlak danışmanı sizden almış olduğu bilgiler kapsamında değerlendirme yapar. Öncelikle portföyündeki mevcut yerlere bakar. Ellerinde size uygun yer yoksa yeni yerler tespit etmeye başlarlar. Sizin tercihleriniz üstüne öncelikle çalışma yürütür.

İhtiyaç İstekler Belirleyicidir

Siz aradığınız konut merkezde olsun isterseniz öncelik belirtilen mevkilerde araştırma yapılır. Bu özellikte portföyde konut yok ise yakın bölge araştırmasına gidilir ve sonuç olarak size en ideal büyüklükte, ekonomik, tüm işlerinizi kolayca yapabileceğiniz konut seçilir. Hastane, alışveriş merkezi, çocuklarınızın okulu, pazar yeri, dolmuş taksi durakları, banka şubelerine olan mesafeler dikkate alınır. Otomobiliniz yoksa otobüs güzergahları, servis araçları geçiş yönü göz önüne alınarak uygun konut aranır.

Burada ilk olarak çevre ile ilgili unsurlar potadadır. Bu eşik aşıldıktan sonra, konutun hangi katta, kaç metrekare olduğu, yaşı, kalitesi gibi özellikler değerlendirilir. Çünkü fiyatın oluşmasında unutmayalım, mevki, yaş, metraj, kalite, konum birinci dereceden rol oynar. Hayalinize ulaşmak için ayağınızın yere basması gerektiği gerçeğini kabul etmeliyiz.

Sonuç

Eğer cadde üstünde bulunan daireyi dilerseniz örneğin aylığı 1.750 TL, belki bu caddenin bir arka cephesinde bulunan evler 1.400 TL'dir. Esasında işin mantığı burada başlamaktadır. Siz ilk gördüğünüz konut için burası tamam diyerek onay vermeniz mümkündür. Eğer fiyat araştırması yapmazsanız ve gayrimenkul danışmanları ile istişare içinde olmazsanız, çok daha makul fiyatlı ev kiralamak veya satın almak mecburiyetinde kalırsınız. Marmaris kiralık konut ve satılık ev ihtiyaçlarınız için önerimiz; profesyonel destek almadan önce araştırma yaparak konu hakkında ön araştırma yapınız. Bilgi alt yapısı oluşturduktan sonra destek isteyin. Ana sayfamıda sürekli yenilenen fırsat ilanlarımızı lütfen izleyiniz.