Akçapınar Satılık Köy Evi // Gönenç Emlak

Muğla Ula özel bahçeli taş ev Akçapınar satılık köy evi Gönenç Emlak Şirketi tarafından gayrimenkul piyasasına sunuldu.

Emlak Danışmanı

Akçapınar Satılık Köy Evi

MUĞLA ULA AKÇAPINAR KÖYÜ
 • İlan No
  449
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Konut
 • m2
  130
 • Oda Sayısı
  1+1
 • Bina Yaşı
  0
 • Isınma
  Klima
 • Banyo Sayısı
  2
Açıklama

Satılık Müstakil Ev

Muğla Ula özel bahçeli taş ev Akçapınar satılık köy evi Gönenç Emlak Şirketi tarafından gayrimenkul piyasasına sunuldu. Çok nezih mevkide orman içinde marka proje tarafından gerçekleşen butik site içinde taş evlerden oluşan müstalik evler satılıktır. Taş ve ahşap uyumu kaliteli işçilik ve malzeme seçilerek yapılan konutlarda yaşam başlamıştır.

Evin Özellikleri

Kat mülkiyeti kurulmuş ve konut kredisi koşullarına uygun bir evdir. 300 metrekare bahçesi vardır. Taş ev bir oda salon banyo tuvalet ve mutfaktan ibaret brüt 130m2 kullanım alanına sahiptir. Net metraj 90 metrekaredir.Eğer istenirse 2+1 kullanımına uygun dönüşüm sağlanabilir. Şömine faal durumdadır. Müstakil taş evlerden oluşan butik site tarzında proje yeni tamamlanmıştır. Otopark güvenlik vardır. Taş evlerin en önemli özelliği kış aylarında rutubett ve soğuk karşısında dozal yalıtıma sahip olmasıdır. Yaz mevsimindeyse evin serin olması bir anlamda özel iklim sağlamasıdır. 

Köy Artık Mahalle Oldu

Akçapınar Köyü 6360 sayılı kanunla Mahalle oldu. İkamet adres kaydı nüfus bilgilerine göre, 500 kişi ve üstünde kayıtlı nüfus olan Köyler Mahalle idare sistemi kapsamına alındı. Burada 2012 yılı nüfus sayımında sayı 561 bireyi geçtiği kayıt edildiğini not düşelim. Belediye ve Tapu Müdürlüğü işlemleri için Ula İlçesine bağlı hizmet alınır. Esas açısından Muğla Büyük Şehir Metropol belediye yetki alanı sınırları içindedir. Rakım yani denizden yüksekliği 20 metre kabul edilir. Ancak; yamaçta yapılmış konutlar için rakım daha yüksek olası görülür.

Ula Akçapınar

Dijital Posta kodu 48640 olduğunu not düşelim. Akçapınar satılık köy evi ulaşımı oldukça kolaydır. Bölge hava fotoğraf kayıtları devlet ilgili kurum arşivinde bulunur. Kadastro çalışmalarında gayrimenkuller hava fotoğrafı tapuludur. Kaçak yapılaşmayı engellemek ve imar barışı yasasının doğru uygulanmasını sağlamak amacıyla çalışmanın yapıldığını biliyoruz. Takip sistemi vardır. Muğla İl merkezine 42 kilometre uzaklıkta bulunan Akçapınar için diğer yerleşim alanlarına olan mesafeler ise; Şirinköy ( eski Çanakçı Köyü) 2km, Akyaka 4km, Çıtlık 5km tespit edilir. Marmaris merkezden 15-20 dakika alan yolculukla 25 kilometrelik yoldan ulaşabilirsiniz. Ula'nın 30km ve Dalaman Hava Limanına uzaklığın 63km olduğunu belirtelim.

Leylek Köyü

UNESKO teşkilatı kapsamında, "Doğayı Koruyalım Fonu" desteklediği "Biyo-Gökova Projesi" sayesinde dünyaya köyün adını duyurdu. "Akçapınar Leylek Köyü" çalışmasının başarısı dünya genelinde ses getirdi. Her sene mart ayında leylekler çiftleşmek ve kuluçka amacıyla yuvalarına dönmek üzere buraya gelirler. Projeye göre yapılan yuvalar nesli giderek azalan leylekleri korudu. Başarılı çalışmayla sayılarının artışı sevindirici. Burası her yıl tekrar gelen leyleklerde olduğu gibi, bölgenin doğal güzelliklerini seven misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Bu nedenle Köyde kiralık evler ve apart oteller de aktif hizmet sunuyorlar. Başarılı imar çalışmaları sonucu doğayla uyumlu modern konutların yapıldığı ve giderek arttığı izleniyor. Meşhut ağaçlı yola yakın satılık ev merkezde yer almaktadır. Yolcuların uğrak yeri meşhur tostçu ve odun ateşinde ev yemekleri sunan lokantaların yakınında bulunmaktadır.

Danışmanlık Şirketi

Muğla çevresi Gönenç Emlak Şirketi 1994 yılından beri hizmet vermektedir. Çeyrek asır önce yaşanan ticari yaşam günümüzde evrim geçirerek yeni ticaret kural ve yöntemlerini kullanımını zorunlu kılmaktadır. Dijital pazarlama tüketim faaliyet ekseninde her şey gelişmektedir. Artık satılık ev arayanların %90 üzerinde oran seviyesinde gayrimenkul ofislerine gitmeden önce bilgi topluyor. Bilgiye ulaşmanın çok kolay olduğu günümüzde tüketicinin daha bilinçli olduğu görülüyor. Nitekim danışman desteği alanlar en azından ne istediklerini iyi bilerek hızlı karar veriyor. Stratejik planlama ve dijital pazarlama yöntemlerini kullanan firmamız mülkün değerinde satılması ve arayanlara da istediklerini sunmak için çalışmalarını sürdürmektedir. Gökova Akçapınar satılık köy evi hakkında lütfen istek ve sorularınızı bildiriniz. Ücretsiz Marmaris Box Bülteni üyeliğini ihmal etmeyiniz. Danışmak kazandırır.

Yasal Uyarı: Yayınladığımız yazılarımızın tüm hakları şirketimize aittir. Yayınlanan içerikler kopya edilemez, kısmen veya tamamen alıntı yapılarak kullanılamaz.

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita