Satılık Köy Evi Marmaris // Gönenç Emlak Marmaris

Marmaris'e 40 km mesafede bulunan araçla yarım saatte ulaşılan Bayır Mahallesinde  tapuda tescili yapılmış satılık  köy evi.

Emlak Danışmanı

Satılık Köy Evi Marmaris

 • İlan No
  391
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Konut
 • m2
  3000
 • Oda Sayısı
  2+1
 • Bina Yaşı
  25-30
 • Isınma
  Şömine
 • Banyo Sayısı
  1
Açıklama

Marmaris Satılık Köy Evi

Marmaris'e 40 km mesafede bulunan araçla yarım saatte ulaşılan Bayır Mahallesinde  tapuda tescili yapılmış satılık  köy evi. 

Doğa manzaralı arsa yanında iki adet yol geçmektedir. Elektrik ve şebeke suyu mevcuttur. Arazinin hudutları kuru taş duvar ile çevrilidir. Arsa Çiftlik, Osmaniye, Selimiye Köyü yol güzergahında bulunan Bayır köyünde 2300 yaşında bulunan dev çınar ağacına beş dakika yürüyüş mesafesidir. 

Tadilat projesi ile köy evinin restorasyonu yapılabilir. İmar çalışmaları devam eden bölgede bulunan arsa; gelecekte yüksek prim yapma potansiyeline sahiptir.Randevu üzerine yer gösterilir. Alıcıyla satıcı karşılıklı görüştürülür.

Kimler Köy Evi Arıyor

Büyük kentlerin  gürültülü yaşamından kaçarak doğa içinde sakin yaşamı tercih edenler ile yatırımcılar bu tip gayrimenkul arıyor. Düşlerinizde böyle bir evi sahip olmak istiyorsunuz. Ancak, hayalleriniz kabusa dönüşebilir. Çünkü, köylerde imar sıkıntıları yaşandığından, ruhsatlı, resmi tapulu ev bulmak çok zor. Sadece Muğla çevresinde yıkım kararı alınmış tam 4.000 adet konut var. Hepsi kaçak. Ödenek tahsisi yeterli olmadığından gerekçesi ile yıkımlar yapılamıyor. 

İşte bu nedenlerden dolayı, tapuya tescili yapılmış içinde ev kaydı bulunan gayrimenkuller gözde oldu. Muhtarlığa dilekçe vererek tadilat yaılarak konut yenileniyor. Yani sorunsuz ev sahibi olmanın yolu. Köyler 6360 sayılı kanunla kritere uygunluğu ile mahalle oldu. Bu sorun kısmen aşıldı gibi. Ama hala geçerliliğini koruyor. 

Yatırımcılar ise tüm zamanlarda bu tip gayrimenkullerle ilgilendiler. Potansiyeli prim yapması açısından yüksek olması ana neden. Bekleme sürecinde kullanım da mümkün. Kentsel dönüşüm olanaklarından yararlanmak daha büyük kazançların nedeni. Geçmiş zamanlarda çok makul seviyede fiyatlarla satın alınmış olan köy evleri bugün çok ciddi fiyat etiketi taşımaktadır. 

Gönenç Emlak Marmaris

1 Ocak 1994 tarinde firmamız kuruldu. Muğla çevresi ve Marmaris ana faaliyet alanımızdır. Datça ile Fethiye arasındaki turistik sahillerde yerli ve yabancılara profesyonel danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Şirketimizin porfofçyü %90 oranında web sitemiz üzerinden elektronik ortamda paylaşılmaktadır. Bilgiler düzenli güncellenir. Sosyal medya hesaplarımızdan fırsat ilanlar duyurulur.İsteklerinizi sorularınızı iletişim sayfamızdan bize ulaştırabilirsiniz.

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazılarımızın tüm hakları Gönenç Emlakçılık Şirketi’ne aittir. Kısmen veya tamamen alıntı yapılarak link verilse dahi kullanılamaz.  

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita