Satılık Köy Evi Marmaris // Gönenç Emlak Marmaris

Muğla Marmaris Gönenç Emlak şirketi tarafından merkeze 40 km mesafede bulunan  Bayır Mahallesinde satılık köy evi piyasaya verildi.

Emlak Danışmanı

Satılık Köy Evi Marmaris

 • İlan No
  391
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Konut
 • m2
  3000
 • Oda Sayısı
  2+1
 • Bina Yaşı
  25-30
 • Isınma
  Şömine
 • Banyo Sayısı
  1
Açıklama

Marmaris Satılık Köy Evi

Muğla Marmaris Gönenç Emlak şirketi tarafından Merkeze 40 km mesafede bulunan Bayır Mahallesinde satılık köy evipiyasaya verildi. Doğa içinde arsa yanında iki adet yol geçmektedir. Elektrik ve şebeke suyu mevcuttur. Parselin hudutları kuru taş duvarla çevrilidir. Arsa Çiftlik, Osmaniye, Selimiye yol güzergahında bulunan Bayır köyünde 2300 yaşında bulunan dev çınar ağacına beş dakika yürüyüş mesafesidir. Tadilat projesiyle köy evinin restorasyonu yapılabilir. İmar çalışmaları devam eden bölgede bulunan arsa; gelecekte yüksek prim yapma potansiyeline sahiptir. Randevu üzerine yer gösterilir. Alıcıyla satıcı karşılıklı görüştürülür.

Kimler Köy Evi Arıyor

Büyük kentlerin  gürültülü yaşamından uzak doğa içinde sakin yaşamı tercih edenlerle yatırımcılar bu tip gayrimenkul arıyor. Düşlerinizde böyle bir evi sahip olmak istiyorsunuz. Ancak, hayalleriniz kabusa dönüşebilir. Çünkü, köylerde imar sıkıntıları yaşandığından, ruhsatlı, resmi tapulu ev bulmak çok zor. Sadece Muğla çevresinde yıkım kararı alınmış tam 4.000 adet konut var. Hepsi kaçak. Ödenek tahsisi yeterli olmadığından gerekçesiyle yıkımlar yapılamıyordu. Nitekim imar barışı olarak anılan yasa çıktı. kaçak konutlar kayıt altına alınarak yasal statüye kavuştu.

Yatırımcıların Gözdesi

İşte bu nedenlerden dolayı, tapuya tescili yapılmış içinde ev kaydı bulunan gayrimenkuller gözde oldu. Muhtarlığa dilekçe vererek tadilatla konut yenileniyor. Yani sorunsuz ev sahibi olmanın yolu açılıyor. Köyler 6360 sayılı kanunla kritere uygunluğuyla mahalle oldu. Bu sorun kısmen aşıldı gibi. Ama hala geçerliliğini koruyor. Yatırımcılar ise tüm zamanlarda bu tip gayrimenkullere ilgi göstermektedir.. Potansiyeli prim yapması açısından yüksek olması ana neden. Bekleme sürecinde kullanım da mümkün. Kentsel dönüşüm olanaklarından yararlanmak daha büyük kazançların nedeni. Geçmiş zamanlarda çok makul seviyede fiyatlarla satın alınmış olan köy evleri bugün çok ciddi fiyat etiketi taşımaktadır. Marmaris ve çevresinde emlak satış fiyatları yükselen bir trend sergiliyor. Denize yakın yerler daha değerlidir. İmar çalışmasının tamamlanmadığı bölgeler yatırımcılar için önemlidir. Çünkü prim potansiyeli daha yüksek. Dolayısıyla bu tip gayrimenkuller yatırımcılar tarafından tercih edilmektedir.

Danışmanlık Şirketimiz

1 Ocak 1994 tarihinde firmamız kuruldu. Muğla çevresi ve Marmaris ana faaliyet alanımızdır. Datça  Fethiye turistik sahil kuşağında yerli ve yabancılar için profesyonel danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Şirketimizin portföyü %90 oranında sitemiz üzerinden elektronik ortamda paylaşılmaktadır. İlanlar düzenli güncel tutulur. Sosyal medya hesaplarımızdan fırsat ilanlar duyurulur. İsteklerinizi sorularınızı iletişim sayfamızdan bize ulaştırabilirsiniz. Firmamıza ait bülten ve haber sitesi gayrimenkul sektörü hakkında özgün içerikler sunarak paylaşmaktadır. Klasik pazarlama dönemi sona erdiğinden dijital pazarlama modern teknikleri ve usulleri uygulamasına özen gösteriyoruz. Bölgenin öncü danışmanlık şirketimiz yerel piyasayı çok yakından izler. Üçer aylık raporlarla analiz değerlendirme ve gelişmenin yönü kon usunda bilgi oluşturarak yatırımcılara destek olur. Gayrimenkul yatırımı için hala fırsatlar vardır.

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazılarımızın tüm hakları şirketimize aittir. Kısmen veya tamamen alıntı yapmak link verilse dahi kullanılamaz.  

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita