Selimiye Satılık Arsa // Gönenç Emlak Marmaris

Marmaris Merkezden araçla 45 dakika mesafede deniz manzaralı önü kapanmaz yol açılması beklenen Selimiye satılık arsa.

Emlak Danışmanı

Selimiye Satılık Arsa

MUĞLA MARMARİS SELİMİYE KÖYÜ
 • İlan No
  31
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  2393
 • İmar
  İmarsız
 • Taks
  %5
 • Kaks
  %10
 • Kadastro Yolu
  Yolu Yok
Açıklama

Selimiye Mahallesi

Marmaris Merkezden araçla 45 dakika mesafede deniz manzaralı önü kapanmaz yol açılması tamamlanmıştır. Ancak kadastro yoluna kayıtlı olup olmadığı kontrol edilmelidir. Selimiye satılık arsa yatırımcılar için idealdir. Metraj avantajdır. İmar açısından mevcut durumda kadastro yoluna sınırı, cephesi bulunmayan arazi ve tarla konumundaki gayrimenkuller inşaat ruhsatı alamaz. Parselin net durumu hakkında marmaris Belediyesinden bilgi alınabilir. Selimiye imar durumu hakkında  bilgi almak için lütfen bize ulaşınız. Güvenli bir alışveriş için alıcı satıcı karşılıklı görüştürülür.

İmar Durumu 

18 maddeden oluşan ve Ağustos 2005 yılından beri halen yürürlükte olan, Muğla ili sınırları içinde yer alan, Özel çevre koruma bölgelerine ait, 1/25.000 ölçekli çevre düzeni planlarındaki kırsal yerleşim alanlarına ilişkin, geçiş dönemi yapılaşma koşulları hakkındaki yönetmelik kriterlerine uygun olmayan arsadır. İmar İskan açısından Datça Bozburun plan hükümleri geçerlidir. Revizyon imar planının kabul edilmesi üzerine yapılaşma Selimiyede hızlanmıiştır. Muğla İlinin Büyük Şehir yapılması üzerine ruhsat, imar çalışmaları yetkileri Marmaris Belediyesine Bağlanmıştır.Selimiye satılık arsa için imar durum belgesi belediyeden alınarak net bilgilere ulaşmak mümkündür.

6360 sayılı kanunun kabul edilmesi üzerine Selimiye Köyü statüsü değişmiş Mahalle olmuştur. Yasada sürekli ikameti bulunan adrese dayalı kayıt sisteminde  yer alan kişi sayısı 500 veya üzeri ise Mahalle ilan edilir kükmü vardır. Daha önceleri; ilk olarak Muğla Bayındırlık Bakanlığı İmar İskan Müdürlüğü, daha sonra İl Özel İdare Müdürlüğü yetkiliydi. Son olarak Selimiye Mahallesinin Marmaris Belediyesine bağlandığını belirtelim.

Yer Gösterme

T.C.Sanayi ve Ticaret Bakanlığı 2003 tarihinde 59 numaralı yönetmelik yayınladı. Yer gösterme için ücret alınmıyacağı yönetmelikte yer almaktadır. Ancak; bilgi verilmesi ve satılık gayrimenkul yer gösterme işlemi için tutanak tanzim edilmesi gerektiği de belirtildi. Yani verilen hizmetin belgelenerek kayıt altına alınması gerekiyor. Bu amaçla yeri gören ile gösteren yetkilinin karşılıklı imzalaması, her bir nüshanın taraflarda kalması isteniliyor. Özellikle arsalarda, firmamız parselin satışa sunulan arsa olup olmadığının kesin bilinmesi şarttır. GPS veya kazık çakma yöntemi kullanılarak bu işlem yapılabilir. Biz özellikle tavsiye ediyoruz. Gayrimenkul danışmanlık firması işlemin yapılması konusunda vareste tutulur. Keyfiyet alıcıya aittir.

Selimiye Gayrimenkul İlanları

01.01.1994 tarihinde kurulan şirketimiz kuruluşundan beri bölgede danışmanlık hizmeti vermektedir. imar bilgileri hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilmek için; hazırladığımız 1 Eylül 2008 de yayına başlayan www.selimiyeemlak.net sitemiz destek site olarak oluşturduk. Nitekim bu konuda blog sitelerimiz güncel olarak yayındadır. Sosyal medya hesaplarımızdan bilgiler, ilanlar, fırsatlar, haberler paylaşılır. Portföyümüzdeki köy evi, müstakil ev hakkında sorularınız için firmamıza ulaşabilirsiniz. Pusulanız doğru bilgi olsun. Randevu alınarak gayrimenkul firma yetkilisi tarafından gösterilir. Lütfen, Selimiye satılık arsa, satılık ev, kiralik daire, müstakil ev taleplerinizi, Gönenç Emlak Marmaris şirketimize iletişim sayfamızdan iletiniz.

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazılarımızın tüm hakları Gönenç Emlakçılık Şirketi’ne aittir. Kısmen veya tamamen alıntı yapılarak link verilse dahi kullanılamaz.

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita