Selimiye Emlak Satılık Arsa Gayrimenkul // Gönenç Emlak Marmaris

Selimiye Mahallesinde  Köy gelişme alanı hudutları içinde kalan, deniz gören satılık arsa.

Emlak Danışmanı

Selimiye Emlak Satılık Arsa Gayrimenkul

 • İlan No
  530
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  1785
 • İmar
  İmarsız
 • Taks
  %5
 • Kaks
  %10
 • Kadastro Yolu
  Yolu Yok
Açıklama

Selimiye Satılık Parsel

Satıldı. Marmaris'e 40 km uzaklıkta bulunan Selimiye Mahallesinde  Köy gelişme alanı hudutları içinde kalan, deniz gören satılık arsa. Denizden yukarıya tırmanan üst yamaçlarda yer alan 1735 metrekare parsele inşaat yapılamaz. Kadastro yolu olmadığı için geçmişteki Geçiş Dönemi Yapılaşma koşulları kriterleri ile ve ona bağlı koşullarına uygun olmadığı için yasal olarak imar çalışmalarında gelişme olması beklenmektedir.

İmar Durumu

Eğer on sekizinci madde uygulaması yapılır ise böylesi bir çalışma sonucu imar geldiğinde maksimum %40 kamulaştırma sonrası 1071 metrekare net inşaata uygun arsaya dönüşecektir. Bu beklenti nedeniyle potansiyeli olan gayrimenkul tipi olarak yatırım yapılabilir arsadır. Aslında arazi dememiz daha uygundur. Çünkü arsa statüsü kazanmamıştır. Selimiye bölgesi Datça Bozburun Plan Hükümlerine bağlıdır. Bu güne kadar çıkarılmış kanun ve yönetmelikler geçerlidir. 1/25.000 ölçekli Revizyon İmar planı kabul edildikten sonra arsaların değerinin arttığı görülmüştür. 6360 sayılı kanun ile Selimiye Köyü Mahalle idare sistemine geçmiştir. İmar iskan ruhsat konusunda Marmaris Belediyesi yetkilidir. Yasa gereği Muğla ili Büyük Şehir Belediyesi olduğundan idare sisteminde değişiklik yaşanmıştır. 

Yer Gösterme

Randevu alınarak satılık arsa parseli Gönenç Emlak Şirket yetkilisi tarafından gösterilir. Yönetmelik gereği ücret alınmaz. Verilen hizmetin belgelenmesi amacıyla tutanak tanzim edilerek taraflarca imzalanır. Güvenli alışveriş için alıcı satıcı karşılıklı görüştürülür.

Selimiye Gönenç Emlak 

İmar bilgileri hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilmek için; hazırladığımız 1 Eylül 2008 de yayına başlayan aralıksız güncellenen selimiyeemlak.net sitemizi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. İlan bilgileri periyodik olarak yenilenir. Elektronik ortamda her türlü araç medya dijital pazarlama kapsamında kullanılır. Yeni ticaret alışkanlıkları yöntemleri değiştirdi.  Bilgi paylaşım platformunda hızla elektronik ortamda istenilen her şey elinizin altında. Akıllı telefonlardan sitemizi takip edebilirsiniz.İletişim sayfamızdan sorularınız için her iki sitemizden bizlere ulaşabilirsiniz. Pusulanız doğru bilgi olsun.

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazılarımızın tüm hakları Gönenç Emlakçılık Şirketi’ne aittir. Kısmen veya tamamen alıntı yapılarak link verilse dahi kullanılamaz.

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita