Muğla Selimiye Satılık Koy // Gönenç Emlak

Muğla Marmaris Selimiye satılık koy ilanı ve Selimiye satılık arsa araziler hakkında bilgiler Gönenç Emlak Şirketi tarafından veriliyor.

Emlak Danışmanı

Satılık Koy

MUĞLA MARMARİS SELİMİYE KÖYÜ
 • İlan No
  307
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  14.092
 • İmar
  imarlı
 • Taks
  %10
 • Kaks
  %20
 • Kadastro Yolu
  Yolu Var
Açıklama

Denize Sıfır Parseller

Satış Fiyatı ve ayrıntı bilgi için şirket telefonundan lütfen bize ulaşınız. Muğla Marmaris Selimiye satılık koy ilanı ve Selimiye satılık arsa araziler hakkında bilgiler Gönenç Emlak Şirketi tarafından veriliyor. Selimiye girişinde bulunan Erle Koyu mevkisinde denize sıfır üç adet parselden ibarettir. Özel konuma sahip denize sıfır üç parsel, iki adet koydan oluşur.

Tarihçesi

Sahipleri Rodos Adasından gelerek komple koyu satın aldılar. Taşınmazlara ait 1928 yılında padişah tapusu, 1937 yılında Cumhuriyet tapusuna çevrilmiştir. Mülk sınırlarının, miktarının tespiti hakkında açılan dava sonuçlanmıştır. Sayfamızın resimlerinde harita krokisinde çizimle gösterilen arada kalan iki yer hazineye verilmiştir. 60 yıllık zilliyet arazinin sit alanı ilan edilmesi nedeniyle kadastro tapusuna dönüşmemiştir. Mahkeme iki hazine parselinde bulunan ağaçların ürünlerini ailenin kullanması kararını vermiştir.

Gayrimenkul Özellikleri

Hazineden iki yerin satın alınması veya öncelikle kiralanması mümkündür. Nitekim resmi müracaat aile tarafından yapılmıştır. Şu durumda, resmi tapulu olarak üç parsel ve aralarında kalan hazine arazisi ile koyun kadastro yapısı oluşmuştur. Tapu tescili yapılmış A=7659m2 ,B=3676m2, C=2757m2 olmak üzere 14.092 metrekare arazi satılmaktadır. Koyun kadastro durumu, krokide B ve C olarak gösterilenler sit alanı kapsamı içindedir. A bölümünde kalan ise, herhangi kısıtlama içinde değildir. Halen Günübirlik tesis faaliyeti sürdürülmektedir. Bayındırlık il imar ile Özel Çevre Koruma ortak çalışması, geçiş dönemi yapılaşma koşulları burada geçerlidir. 250 metrekare kapalı alan tek ev inşa edilebilir. Ancak; alım gücü yüksek alıcının, marina yapabilmesi potansiyeli mevcuttur. Hazineye bırakılmış yerleri, sınır komşu öncelik hakkını gözeterek kiralama veya satın alma yoluna giderek, 45.000 metrekare civarındaki bir arazide mevzi imar veya turistik tesis yaratabilme olanağı vardır. Mevcut durumda çekek yeri yapılma potansiyeli avantajdır. Benzer özelliklere sahip emsal olmadığından değerli, sahip olduğu potansiyel açısından yatırıma uygun Selimiye satılık arsa olarak değerlidir. 

Selimiye Satılık Arsa

Satış konusunda aile ortak kararı vardır. Koy Hisse sahiplerinin çoğu, aile içinden seçtikleri yetkiliye noterden vekaletnamelerini de vermişlerdir. Hissedarların  ilçede yaşıyor olması nedeniyle bir araya gelme konusunda sakınca bulunmaz. Ciddi alıcılar mülk sahipleri sözcüsüyle ön görüşme yapılmasından sonra, tüm hissedarların bir araya geleceği toplantıda anlaşmaya varmaları için yüz yüze görüşme temin edilir. Alıcı, hissedarların tümünün birlikte karşılıklı görüşmesi şirketimiz tarafından temin edilecektir. Belirtilen fiyat aile kararıdır. Selimiye satılık arsa hakkında verilecek teklifler mülk sahiplerine iletilir.

Mevcut İmar Durumu

Datça Bozburun Plan Hükümleri geçerlidir. Ayrıca daha önceden çıkarılmış geçerli kanunlar, yönetmeliklerle de bağlıdır. Muğla İl Özel İdare Müdürlüğü'nün kapatılması ile Büyük Şehir Belediyeliği ilanı üzerine Mahalle olmuştur. Köy statüsünden çıkarılmıştır. Bilindiği gibi yasal olarak 500 kişi veya üzeri sürekli ikamet eden nüfus Mahalle hakkına sahiptir. 1/25.000 ölçek Revizyon Planı onaylanınca bölgede taşınmaz değerlerinde artış izlenmiştir. Ruhsat, İskan konusunda Belediye yetkilidir.

Danışmanlık Şirketi

Bölge imar bilgileri hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilmek kolaydır.  Hazırladığımız sitemizi ziyaret edebilir. Sosyal medya hesaplarımız, blog, haber sitelerimizden gelişmeleri takip edebilirsiniz.. Sorularınızı bizlere ulaşabilirsiniz.  Lütfen, satışa çıkarılan villa, müstakil ev, köy evi ilanları isteklerinizi Şirketimiz Merkez Ofisimize iletiniz.

Alıcıya Yer Gösterme

Parseller firma yetkilisi tarafından gösterilir. Bu işlem için ücret alınması yasaktır. Sadece verilen hizmetin belgelenmesi amacıyla alıcı ile gayrimenkul danışmanı arasında iki nüsha tutanak tanzim edilerek imzalanır. Satışa sunulan denize sıfır koy hakkında sorularınız için bize iletişim sayfasından ulaşabilirsiniz. Muğla çevresi firmamız tarafından tarla daire villa yazlık konut ilanları sitemizde sürekli günceldir.

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazılarımızın tüm hakları şirketi’ne aittir. Kısmen veya tamamen kopya veya alıntı yapılarak link verilse dahi kullanılamaz.

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita