Gönenç Emlak

Muğla Marmaris Selimiye satılık arsa hakkında Şirketimiz tarafından araziler arsalar bilgileri ve Selimiye emlak fiyatları ile ilan fırsatları verilmektedir.

Selimiye Emlak Fiyatları // Gönenç Emlak Marmaris

selimiye satılık emlak ilanları

Selimiye Gayrimenkulleri

Muğla Marmaris Selimiye satılık arsa hakkında Şirketimiz tarafından araziler arsalar bilgileri ve Selimiye emlak fiyatları ile ilan fırsatları verilmektedir. 1994 senesinde kurulmuş olan firma 25 yıl aşan süredir gayrimenkul sektöründe hizmet sunmaktadır. Selimiye Emlak İmar çalışmalarındaki gelişmeler son birkaç yıldır yatırımcıların bölgeye dikkatini çekmektedir. Parsellerin her birisi niteliklerine, özelliklerine göre fiyatlanır. Kentlerde olduğu gibi genel rayiç fiyatları söylemek yanıltıcı olabilir. Yan yana iki parselin metrekare fiyatları bile farklı olmaktadır.

Cazibe Alanı

Yatçıların uğrak yeri, tatilcilerin mesken edindiği Selimiye popüler yerleşim cazibe alanı oldu. Öncelikle bölgenin coğrafi özelliği açısından tercih edildiğini belirtelim. Çünkü sahilden yukarıya doğru yükselen yapısı sebebiyle, nerede ise her taraftan deniz manzarasının görülmesi çok önemlidir. Alt yapı hizmetleri yol, su, telefon, elektrik gibi çalışmalar bölgede tamamlanmıştır.

İmar Durumu

Geçmişte kadastro faaliyetinde yapılmış olan çalışmalar sebebiyle eksiklik vardı. Pek çok parsel tapusu sınırları belirlemek mümkün olmuyordu. Hatta parselin yüz ölçümü ve miktarının tespit edilmesi konusunda problemleri bulunuyordu. Günümüzde bu sorunlar nerede ise tamamen çözümlenmiştir. Uzun zamandır vatandaşın kendi arsası üzerine yaptığı kaçak yapılar sebebiyle ciddi sıkıntılar bulunuyordu. Her an binaların yıkımı korkusunu hissetmeyen kalmamıştı. Ancak bölgede yaşanılan bu ciddi sorunların tümü, “İmar Barışı” yasasının çıkarılması üzerine yaşanan uygulama ile çözümlendi. Gayet doğal olarak kaçak yapı statüsünden, legal konuma geçen konutların değerleri de arttı. Satış fiyatları pek çok yerde ikiye katladı.

Ucuz Gayrimenkul Kaldı mı?

Piyasalar her zaman beklentileri satın alarak fiyatlama yapar. Yaklaşık 30 sene önce bir motosiklet karşılığı 5000 metre kare taşınmaz “Muhtar Senedi” uygulamasıyla satılabilmesi mümkün oluyordu. Aslında burada mülkiyet değil, kullanım haklarının satışı demek daha doğru. Fakat kadastro geçince hepsi resmi devlet tapulu taşınmazlar oldu. Artık; geçmişteki gibi ucuz fiyat etiketleri görülmesi olası değil. Ancak, yüksek prim potansiyeline sahip araziler ve arsalar hala alıcı bekleyen fırsatlar var. Zaten işimiz bu. Nitekim piyasaya fırsatları sunmaya devam ediyoruz.

Fiyatlar Ne Durumda?

Peki, yatırımcılar bugün de, neden Selimiye satılık arsalar için yoğun ilgi gösteriyor? Çünkü kısa ve orta vade içerisinde gayrimenkul fiyatlarının daha da yükseleceği beklentisi devam ediyor. Emlak talep seviyelerinde sürekli artışın kronik hale gelmesi fiyat artışlarının en önemli etkenlerden birisidir diyebiliriz. Büyük kentlerden göç edenlere Selimiye kucak açmaya devam ediyor. Maalesef imarlı arsa arzı sabit. Toprakları genişletmek, arttırarak büyütmek mümkün değil. Gayrimenkul talep artışı fiyatların artış ivmesi üstünde direk olarak etki gösterdiğini izliyoruz. Artan talep fiyatlar üzerinde sürekli basınç etkisi oluşturmaktadır. Doğal olarak fiyat artışları devam etmektedir.

Hala Fırsatlar Var mı?

Yatırımcılar için arsalar ve araziler oldukça revaçta. İlginin nedeni, imar çalışmalarında taşınmazların niteliğinin değişimi diyebiliriz. Bir anlamda imarın gelişerek genişlemesi beklentisidir. İmarlı olmayan araziler, tarlalar, potansiyel olarak yüksek prim kazanç değeri taşımaktadır. Çıkarılan Revizyon imar Planı ile 1/25.000 ölçekli uygulama onaylanarak tamamlandı. Belirsiz olan pek çok konuda netlik kazanıldı. Kadastro kayıtlı yeni yolların oluşması, yasal yapı inşaatına uygun parseller kazanılması beklentisi, yatırımcıların ilgi sebebi olmaya devam ediyor. Sitemizde bulunan 100 adet civarı Selimiye satılık arsa parselleri fiyatları izlendiğinde reel genel fiyat seviyesi hakkında bilgi edinmeniz mümkündür. Şirketimiz bölgede 25 hizmet yılı yaşamanın, bilgi birikimi ve deneyim ile danışmanlık faaliyetini sürdürmektedir. İsteklerinizi iletişim sayfamızdan iletebilirsiniz.

GÖNENÇ EMLAK