Selimiye Satılık Arsa İlanları // Gönenç Emlak Marmaris

Muğla Marmaris Selimiye satılık arazi ve arsalar yatırımcı için uygun iki parsel satışa Gönenç Emlakçılık Şirketi tarafından çıkarıldı.

Emlak Danışmanı

Arazi Arsa Yatırımı

 • İlan No
  675
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  1715
 • İmar
  İmarsız
 • Taks
  %5
 • Kaks
  %10
 • Kadastro Yolu
  Yolu Yok
Açıklama

Satılık Arazi

Muğla Marmaris Selimiye satılık arazi ve arsalar yatırımcı için uygun iki parsel satışa Gönenç Emlakçılık Şirketi tarafından çıkarıldı. İlan 676'da yayınlanan arsa ile birlikte her ikisinin satış mümkündür. Ancak ayrı olarak satışı da mümkündür.Her iki parsel satıcıya aitdir.

Muğla Marmaris Selimiye Köyü'nde satilik arazi deniz görmektedir. Kadastro haritasında tescili yapılmış olan, patika yola cepheli sınırı bulunmaktadır. Kentsel Köy Gelişme Alanı hudutları kapsamında; tarımsal niteliği korunacak alanlar içinde kalmaktadır. 25.000'lik haritada yeri tesbit edilmiş, 2006 yılında ev inşaatı yapımına uygun olduğuna dair İmar Durum Belgesi verilmiştir. Ancak, parsel sahibi inşaat yapmayı ertelemiştir. Nitekim; geçen süre içinde imar durumu değişmiştir.  Yeni yönetmelik, Datça Bozburun Plan Hükümleri'nde bazı yenilik ve değişiklikler getirmiştir. Bu nedenle Selimiye satılık arazi arsa imar konumu değişime uğramıştır.

İmar Durumu

Tarımsal niteliği korunacak alanlarda kriterlere uygunluk olduğunda, yasal villa inşaatına izin verilmektedir. İzin mercii; Muğla İl Özel İdaresi' idi. Parselin yola cepheli olması malesef yeterli değildir. Ayni zamanda 5.000m2 veya üstü metraja sahip olması da gerekiyordu. 1/25.000 ölçekli revizyon imar planı onaylandı. Birçok belirsizlikler ortadan kalktı Yine de, 1715m2 olan emlakın, imar uygulama çalışmalarının sonuçlanmasını beklemesi gerekmektedir. Gayet tabidir ki; konut imarlı arsa statüsü kazandığı zaman bu fiyatla satın almak mümkün değildir. Bu nedenle prim yapma potansiyeli yüksek satılık arsa değerlendirmesi yapmamız uygundur.

Muğla İli'nin Büyük Şehir Belediyesi ilan idilmesi ardından Selimiye Köy statüsü değişmiştir. Mahalle idare sistemi kapsamına girmiştir. İmar çalışmaları, yapı için ruhsat ve izinler için yetki Marmaris Belediyesi'ne  verilmiştir.

Deniz manzarasına sahip olması ise, önemli avantajdır. Alıcının, sadece villa inşaatı yada yatırım enstrümanı dışında farklı amaçlar için kullanımı da olabilir. Parselin yakınlarında su kaynağı vardır. 18'nci madde uygulaması yapıldığında yüzde 40 oranına kadar, kamu yararına kamulaştırma, kamuya terk yapıldığı düşünülse bile, geriye kalan metraj, kullanım amaçları için dezavantaj oluşturmamaktadır.

Marmaris Selimiye

Bölgemizde şirket yöneticilerimiz 1992 yılından beri profesyonel danışmanlık hizmeti vermektedir. 2008 yılında çıkarılan yönetmelik, müşterilerimizin yatırım amacı dışında, apart otel ve villa legal inşaat yapmaları isteklerine yönelik sunum yapma olanağını sağladı.

Selimiye  hakkında daha zengin içerikle selimiyeemlak.net sitesini de firmamız izleyicilerine sundu. Tüm ilanlar ayni ilan numarası ile fakat farklı içerikle sunulmaktadır. Lütfen isteklerinizi, sorularınızı, taleplerinizi iletmek için bize ulaşınız. Muğla Selimiye satılık arazi ve satılık arsa ilanları ile konut otel villa imarlı arsalar şirketimiz tarafından düzenli güncellenerek sunulmaktadır. Portföyümüzde arsalar yanısıra, Marmariste satılık daire ve yazlık ev müstakil ev köy evi gayrimenkul bilgileri de verilmektedir.

Danışmak kazandırır.

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita