Selimiye Satılık Arsa // Gönenç Emlak Marmaris

Yatırımcılar için fırsat Muğla Marmaris Selimiye satılık arsa Gönenç Emlak Şirketi tarafından gayrimenkul piyasasına sunuldu.

Emlak Danışmanı

Selimiye Satılık Arsa

MUĞLA MARMARİS SELİMİYE KÖYÜ
 • İlan No
  355
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  1904
 • İmar
  İmarsız
 • Taks
  %5
 • Kaks
  %10
 • Kadastro Yolu
  Yolu Yok
Açıklama

Satılık Yatırım Parseli

Yatırımcılar için fırsat Muğla Marmaris Selimiye satılık arsa Gönenç Emlak Şirketi tarafından gayrimenkul piyasasına sunuldu. Ana yola yakın parsel denize 97 metre mesafede bulunmaktadır. Kıyı Kenar Şerit kanunu açısından avantajlıdır. Satılık arsa parselinin arka sırt bölümü hazine arazisidir. Elektrik arsanın içinde vardır. Kullanılmadığı için pano elektrik kurumuna müracaat edilerek kapatılmıştır. Bir adet su kuyusu açılmıştır. İş makinası sokularak hafif meyilli arsada taş kırılarak hafriyat yapılmıştır. İnşaat yapılması amacıyla düzenleme yapılmıştır. İmar planında son düzenlemeler beklenmektedir. Yatırımcılar için ideal gayrimenkul olduğu için tarafımızdan önerilir. Pazarlık konusu mülk sahibi ile görüşülür. Randevu alınarak parsel firmamız yetkilisi tarafından gösterilir.

Bölgenin İmar Geçmişi

Selimiye kadastro çalışmaları 1990 yılları başından beri devam etmektedir. Bize göre imar çalışmaları açısından birbirinden farklı dönemler vardır. Nitekim şirketimizin 27 yıl önce kuruluş ilk dönemlerinde Selimiye Köyü’nde arazi pazarlama çalışmaları gerçekleştirdik. Selimiye’de emlak konut pazarlama çalışmalarımıza devam ediyoruz. Aşağıda yaşanan tüm dönemleri bizzat yaşayarak hizmet alanımızda gayrimenkul danışmanlık faaliyetinde bulunduk.

Birinci Dönem: Öncelikle tüm imar çalışmalarında Datça Bozburun Plan Hükümlerinin bugüne kadar gelen tüm dönemleri kapsadığını belirtelim.   Henüz Köy statüsünde bulunan Selimiye arazilerinin çoğu Muhtar Senedi ile alınarak satılıyordu. Bu işlem mülkiyetin kendisi değil kullanım haklarının satışı olarak sağlanıyordu. Resmi kadastro tapularının pek çoğu Cumhuriyet tapusuna dönüşen Osmanlı tapuları olduğunu belirtelim. Zilliyetlik resmi tapulama geçiş bu süreçte yaşanmıştır.

İkinci Dönem: Hala köy statüsü devam etmektedir. Kadastro tapularının yaygın verildiği görülmektedir. İnşaat, ruhsat, konularında yetkili merci, Bayındırlık Bakanlığı Muğla İl İmar Müdürlüğü’dür. Kadastroya kayıtlı parseli olan vatandaş, %5 taban oturum oranıyla bağ-bahçe nizamında tek konut veya onaylanan proje ile inşaat yapabiliyordu. Bu izinlerin alınması o kadar güçtü ki; kaçak yapılar en yoğun ikinci dönemde yapılmıştır.

Üçüncü Dönem: Yeni yetkilendirilen Muğla İl Özel İdare Müdürlüğü en canlı gelişmelerin yaşanmasını sağlamıştır. G.D.Y.K Geçiş Dönemi Yapılaşma Koşulları yönetmeliği yasal inşaata izin verdi. 18 maddeden oluşan üç sayfa metin kaçak yapılaşmayı önledi. Kriterlere uygun araziler arsa statüsü aldı. Satılık arsa fiyatları günden güne yükselen trend sarmalına ivme kazandırdı.

Selimiye İmar Durumu

Bugün için dördüncü dönemden söz edilebilir. 30 Mart seçimleri ardından yasa gereği Muğla Büyük Şehir Belediyesi oldu. İmar çalışmalarında yetki Marmaris Belediyesine verildi. Bir ay sonra 1%25.000 ölçekli revizyon imar planı onaylandı. Ardından Toprak Kanunu çıkarıldı. Selimiye Köyü yeni idare sisteminde Mahalle oldu. Yasa gereği yerleşik 500 ve üzeri adrese dayalı kayıt siteminde nüfusu olan yerleşimler Mahalle ilan edildi. İmar ile ilgili çalışmaları bu konuda planları hazırlamak, hazırlamak Büyük Şehir Belediyesi’nin onayına sunmak yetkisi Marmaris Belediyesine verildi. Artık, inşaat ruhsatı, yapı kullanma izin belgesi Belediyeden alınmaktadır. Yazı başında belirtiğimiz gibi, Datça Bozburun Plan Hükümleri ve bugüne kadar çıkarılan tüm kanunlar, yönetmelikler bütündür. İmar barışı ile yapılar yasal kapsama girmiştir. 1/500 planları gelecekte tamamlanacak beklentisi Selimiye arazilerinin yatırım değerini fiyatlamaktadır.

Gönenç Emlak Şirketi

01 Ocak 1994 tarihinde şirketimiz Marmaris'te kuruldu. 1992 yılında şirket kurucuları bayilik alarak profesyonel danışmanlık çalışmasına başladık. Bir yıl sonra hisse devri yaparak ayrıldık ve kendi aile şirketimiz ile yola devam ettik.  Firmamızın hizmet alanı Muğla çevresi ve Marmaris olarak belirlendi. Datça’dan Fethiye’ye uzanan sahil kuşağında hizmet veriyoruz. Yüzlerce ilan portföy üzerinden düzenli güncellenerek sunulmaktadır. Site üzerinde portföyün önemli miktarı yayınlanır. Sosyal medya hesaplarımızdan ilan duyuruları, fırsatlar, sektör haberleri verilir. Firmamıza ait haber sitesi,  videolarla sektörde takip edilebilir. Çeyrek yüzyıl verilen hizmet süresince güvenli satış temel anlayışımız oldu. Alıcı satıcı karşılıklı görüşmesi esastır. Lütfen isteklerinizi sorularınızı iletişim sayfamızdan iletiniz.

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazılarımızın tüm hakları Gönenç Emlakçılık Şirketi’ne aittir. Kısmen veya tamamen alıntı yapılarak link verilse dahi kullanılamaz.

Özellikler
Asansör
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Harita